centralka a włanczanie sie oświetlenia kabiny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

centralka a włanczanie sie oświetlenia kabiny

Post autor: falla_x » pt gru 29, 2006 01:57

witam moze ktos mi powiedizec co trzeba zrobic zeby po otworzeniu dzwi z pilota odrazu w kabinie automatycznie wlaczylo sie oswietlenie, u ojca w seacie cordoba jak wylaczy alarm to swiatlo w kabinie odrazu sie wlancza bez otwierania dzwi i ja tez chcial bym sobie cos takiego podlaczyc tylko nie wiem jakie kable i do czego, ja alarmu nie mam ale mam centralke na pilota _ jesli macie jakies pomysly lub juz ktos robil cos takiego prosze o podpowiedzi



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pt gru 29, 2006 02:45

wasz wyłącznik zwłoczny oświetlenia u siebie?


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt gru 29, 2006 09:50

MAREK 74, chodzi ci o to czy jak zamkne dzwi to jest efekt kina ze tak swiatlo stopniowo przygasa - to tak mam takie cos


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pt gru 29, 2006 20:25

no to jedynie takie coś możesz zrobić sterownik wzbudzi ten układ i powinno się śwatło zapalić ale tylko na taki czas


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 29, 2006 20:33

czyli impuls masowy z kabli alarmu sterujących otwarciem centralnego do kabla włączników drzwiowych (brązowo bialy)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » pt gru 29, 2006 20:51

Tylko dobrze bylo by odseparować to połączenie diodą prostowniczą....


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » sob gru 30, 2006 02:00

hmm zabardzo nie rozumiem - przy centralce mam wyjscie na kierunki wyjscie na pompke od centralnego zamka masa i plus wiec pod co mam podlaczyc brazowo bialy przewod ??

[ Dodano: Sob Gru 30, 2006 1:02 am ]
okulik pisze:Tylko dobrze bylo by odseparować to połączenie diodą prostowniczą
co to jest ta dioda prostowniacz i co ona powoduje bo juz kiedys ktos cos mi o tym mowil ale nie wytlumaczyl poco to i do czego :)


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 30, 2006 13:19

falla_x pisze:przy centralce mam wyjscie na kierunki wyjscie na pompke od centralnego zamka masa i plus
jeśli masz oryginalny centralny do do sterowania jest wykorzystany tylko plus z alarmu, przy typowym podłączeniu. Ale alarm ma na pewno kabel podający impuls minus ,przy otwieraniu, ktory jest ci potrzebny do tegoi co chesz zrobić. Jak dasz schemat alarmu lub chociaż nazwę to pomyślimy.

[ Dodano: Sob Gru 30, 2006 12:20 pm ]
Dioda to element który pozwala płynąąć prądowi tylko w jedną stronę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » sob gru 30, 2006 15:04

Paweł Marek pisze:Jak dasz schemat alarmu lub chociaż nazwę to pomyślimy.
ale ja nie mam alarmu tylko sterownik centralnego zamka na pilota, a z takiej centralki nie dalo by sie cos zrobic ?? tyko powiedzcie co mam podlaczyc pod ten brazowo bialy kabelek przy wlaczniku dzwiowym , moze gdzies znajde schemacik tej centralki to podesle zdiecie na forum


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 30, 2006 16:37

falla_x pisze:tyko powiedzcie co mam podlaczyc pod ten brazowo bialy kabelek przy wlaczniku dzwiowym
tak. Ten kabeli idzie koło proguw przód i najłatwiej koło skrzynki przekaźników go dostać. Tylko dokładnie się upewnij żeby ze sterownika centralnego zamka szedł impuls masowy. Jeśli masz dokładany elektryczny zamek, to zrób odgałęzienie od kabla zasilającetgo siłownik w drzwiach na którym pojawia się masa przy otwieraniu poprzez diodę, jeśli masz originalny pneumatyk to to samo, tylko kabel z minusem przy otwieraniu musisz poszukać koło twojego sterownika, bo normalnie on nie będzie wykorzystany, mozebyć nawet tam ucięty. Ciężko więcej bez schematu pomóc


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 133 gości