Jakie paliwo ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » czw gru 28, 2006 02:23

no no ile się można dowiedzieć pytając :) może zrobię tak .. skoro 98 nie szkodzi silnikowi to spróbuję zatankować trochę .. i jeśli zobaczę jakąkolwiek różnicę to się zastanowię co dalej a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :) jak już wyżej ktoś wspomniał ... :)


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
meir
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: wt maja 23, 2006 21:40
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: meir » czw gru 28, 2006 03:43

Ja ci powiem tak ogólnie do silników spalinowych w sprzedaży są paliwa od 88 do 100 oktanów !! liczbe oktanowa okresla sie na podstawie doswiadczenia ktorego ani ja ani ty nie jestesmy w stanie przeprowadzic !! I to wyglada tak jak chcesz dbac o silniczek to lej 98 !! wiekszej mocy z niej sie uzyskasz !! Zwłaszcza teraz gdy jest zima lepiej zalac czasami 98 ponieważ ma ona niższa temperature zamarzania !! Warto tez od czasu do czasu zalac V power lub cos w tym stylu dla przeczyszczenia układu !!

Pozdrawiam i dziwie sie ludzią którzy widza wieksza moc po zalaniu 98 !!


-->>SPRZEDAM<<--
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=128396

Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » czw gru 28, 2006 09:57

jeśli chodzi o dbanie o silnik to ja bym najchętniej mu zawsze lał lepsze paliwa .. ale nie zawsze est tyle kaski żey tak inwestować ..ale skoro to pomaga żeczywiście to od czasu do czasu wleję ...

Dziś sprawdzałem cenę paliw (na cpn-ie na którym jest jedyne dobre paliwo w okolicy - nie znam firmy) i co się okazało wcześniej paliwo 95 i 98 było po 3.44 a teraz 98 podskoczyło do 3.51 - nie jest to duża różnica ale oszczędność też nie :) .. po ile jest u Was paliwo?
.. .. osobiście widziałem na cpn-ie TESCO 95 po 3.22 - ale to musiała być sama woda .. bo nie wieżę że można sprzedawać paliwo z różnicą 22 gr na litrze

[ Dodano: 28 Gru 2006 23:24 ]
dziś nalałem 98 .. i muszę powiedzieć że nie widzę żadnej poprawy, wręcz przeciwnie .. :/ silnik jakby trochę gożej chodził .. na początku zaraz po tankowaniu nie było znaczącej różnicy ale później troszkę mu mocy brakowało .. może to było jakieś zanieczyszczone paliwo - chociaż droższe powinno być czystrze.. ? nie wiem ale dopuki silnik nie będzie całkowicie sprawny - nie będę lał 98 .. bo chodzi gożej niż na 95 (albo tylko mi się wydawało) - jak sie spodziewa różnicy to się ją zawsze znajdzie chociaż jej może wcale nie być ... wiecie jak jest ..

[ Dodano: 28 Gru 2006 23:25 ]
dziś nalałem 98 .. i muszę powiedzieć że nie widzę żadnej poprawy, wręcz przeciwnie .. :/ silnik jakby trochę gożej chodził .. na początku zaraz po tankowaniu nie było znaczącej różnicy ale później troszkę mu mocy brakowało .. może to było jakieś zanieczyszczone paliwo - chociaż droższe powinno być czystrze.. ? nie wiem ale dopuki silnik nie będzie całkowicie sprawny - nie będę lał 98 .. bo chodzi gożej niż na 95 (albo tylko mi się wydawało) - jak sie spodziewa różnicy to się ją zawsze znajdzie chociaż jej może wcale nie być ... wiecie jak jest ..


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości