Jak sprawdzic rozrusznik?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Krokulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: sob cze 25, 2005 13:20
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Jak sprawdzic rozrusznik?

Post autor: Krokulec » ndz gru 24, 2006 14:22

Witam mam mały problem, ostatnio skończył mi się rozrusznik więc kupiłem drugi (tylko od diesla) a mam benzyne, i może ktoś z was wie jak sprzwdzić go na krótko czy kręci bo jak sprawdzam to tylko elektromagnes odbija a kręcić nie chce.
I jeszcze jedna sprawa gdy oryginalne przewody w moim aucie przykręciłem do rozrusznika nie przykręcając go do skrzyni i silnika to przekręcając stacyjke jest brak reakcji, ani elektromagnes nie odbija i nie kręci



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 24, 2006 14:31

To przykręciłeś gruby kabel plusowy od aku, czerwono czarny od stacyjki plus do stycznika , a masa? Musisz mu obudowę do masy dotknąć. Lepiej tak nie próbuj za długo. Dostanie wariackich obrotów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Krokulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: sob cze 25, 2005 13:20
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Post autor: Krokulec » ndz gru 24, 2006 14:41

Właśnie masa, zapomniałem o tym, ale już dziś nie bede próbował, zrobie to po świętach ale dopiero jak przykręce go do silnika a i jeszcze jedno czy rozrusznik od diesla będzie pasował do benzyny, z tego co wiem to jest mocniejszy i czy przy silniku nic się nie stanie?

Wesołych świąt



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » ndz gru 24, 2006 18:21

Sprawdź czy jest taka sama liczba ząbków na sprzęgiełku rozrusznika. Jeśli jest tyle co w starym to powinno chodzić.



Awatar użytkownika
tygrysek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob gru 23, 2006 23:30
Lokalizacja: okolica Bydgoszczy

Post autor: tygrysek88 » pn gru 25, 2006 20:07

Z tego co wiem powinien kręcic w takim wypadku, można go też podłączyć przed elektromagnesem. Jesli nie działa to znaczy ze .... jest popsuty


"Za szybcy by żyć, zbyt młodzi by umrzeć"
lAdy iN ReD<<< moja jecia:)

Krokulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: sob cze 25, 2005 13:20
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Post autor: Krokulec » pn gru 25, 2006 20:17

Liczba zębów jest taka sama jak w starym, sprawdze go po świętach, musze jeszcze dokupić łape która łączy przednią poduszke z silnikiem, a może ktoś wie czy łapa z GII różni się od tej z GIII bo skrzynie i rozrusznik mam właśnie z GII



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 323 gości