Problem z zwieszeniem przednim!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Problem z zwieszeniem przednim!!!!

Post autor: raf1al » ndz gru 24, 2006 16:37

Moze ktos mi pomoze dowiedziec sie jakie posadam sprerzyny ile obnizaja? sa całe żółte z zielona plamka koło numeru a numer to 83008/4 dotyczy przednich sprezyn! I czy geometrie ustwic jak do serii?

To jeszcze jedno pytanie jakie amortyzatory kupic Olejowe czy gazowe o standartowej długosci czy moze takie skracane o -25mm ?? I czy geometrie ustawic na standart tak jak fabryka podaje????



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » ndz gru 24, 2006 16:43

hmmm co do sprezyn to ci nie pomoge ale jak masz sprezyny obnizajace to raczej kup odpowiednie do nich amory...

ja tez mam jakies zolte springi(chyba -20) i normalne amorki i nie jest to jakas rewelacja... strasznie tlucze itp...



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz gru 24, 2006 16:46

nie przyjechał czasem z niemiec na tych springach :) tak jak moj



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » ndz gru 24, 2006 16:52

a wiesz ze nie wiem... 2 lata moj jest w polsze a poprzedni wlasciciel nie wyjasnil mi tego... z reszta zauwazylem na ustawieniu geometri ze mam zolte springi...

do tego kumpel kupil sobie tez mk2 z seryjna zawiecha i jest troche wyzszy o jakies 2-3cm... wiec troche obnizaja...

ale nie jestem z tego zadowolony, gosc przed sprzadaza wymienil wszystkie amory (przod kayaba, tyl sachs) i jakos mi to nie odpowiada takie tluczenie... albo jestem przewrazliwiony :bajer:



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz gru 24, 2006 16:55

no ja narazie wrociełem do seri bo mialem z poprzedniego golfa zastanawiam sie czy nie wrocic do tych zołtych



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » ndz gru 24, 2006 16:58

wiesz troche lepiej gofer wyglada troche obnizony... ja mam jeszcze te plastiki na nadkolach itp i to super wyglada, moze nie na zimowkach z profilem 70 ale na letnich jest bardzo spoko...



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz gru 24, 2006 17:00

a nie masz mozliwosci lukniecia czy maja jakis numer u cibie springi? moze masz foto jak u ciebie wyglada obnizony :)



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 24, 2006 17:12

cycu767 ale to tłuczenie nie jest normalne nawet jesli masz krótsze springi!
Moze masz wywalone poduszki amora na gorze w kielichu? albo amorki już sie zesrały i jezdzisz na samych sprezynach a amortyzatory dobijaja i stąd ten dziwiek....No w kazdym razie na pewno tłuczenie nie jest spowodowane tym ze masz krotsze springi o 20 mm. Jak bys zalożył seryjne sprezyny to daje sobie głowę uciąć ze tez by nadal tłukło....



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » ndz gru 24, 2006 19:37

sas_gti, moze masz racje... nie sprawdzalem tego jeszcze, kurka mysle ze poprzedni wlasciciel jak wymienial amory zauwazyl zuzyte poduchy... narazie tego nie ruszam :P nie mam czasu i kasiorki ...

raf1al, http://gandalf.mac.edu.pl/~kowalsks/r/nowe/ moze troche juz nieaktualne z wygladem (nowy wydech, poprawiony kierunek, pomalowane lotka + brewka) ale sa :P

[ Dodano: 24 Gru 2006 18:45 ]
sas_gti, a trzeba zdejmowac amory zeby wymienic poduchy??? jesli tak to chyba narazie tak zostanie :P:P



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn gru 25, 2006 18:16

cycu767,
niestety trzeba, ale w golfach jest o tyle łatwo to zrobić ze poduszka nie jest przykrecona do kielicha, tylko jest tzw :pływająca: wiec odchodzi odkrecanie 6 dodatkowych śrub

Tylko nie traktuj mojej wypowiedzi jako 100% diagnoze, ja tylko mówie jak moze byc, ale jak jest faktycznie to nie wiem

amor odkrecasz na dole (2 śruby) i jedna na górze od kolumny i kolumna wychodzi do dołu....
powymianie samych amorów wystarfzy zrobić kąty, nie trzeba całej geo

inna opcja to ze od twardszych sprezyn po porsu wymeczyles juz ogolnie cale zawieszenie i pukac moze stabilizator albo wahacze, albo wspomniane amorki skonczyły juz swój żywot...ale zaczął bym od poduszek i stabilizatora bo to tanie stosunkowo graty



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » pn gru 25, 2006 21:01

sas_gti pisze:albo wspomniane amorki skonczyły
nie no amorki sie skonczyly?? one sa z marca i moze przejechaly ze 15kkm, z czego ja zrobilem z 8kkm juz... wiec nie sadze... ale sprawdze to o czym piszesz... w zasadzie mi to luapnie nie przeszkadza ale drazni :P



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » pn gru 25, 2006 22:11

sas_gti pisze:cycu767,
niestety trzeba, ale w golfach jest o tyle łatwo to zrobić ze poduszka nie jest przykrecona do kielicha, tylko jest tzw :pływająca: wiec odchodzi odkrecanie 6 dodatkowych śrub

Tylko nie traktuj mojej wypowiedzi jako 100% diagnoze, ja tylko mówie jak moze byc, ale jak jest faktycznie to nie wiem

amor odkrecasz na dole (2 śruby) i jedna na górze od kolumny i kolumna wychodzi do dołu....
powymianie samych amorów wystarfzy zrobić kąty, nie trzeba całej geo

inna opcja to ze od twardszych sprezyn po porsu wymeczyles juz ogolnie cale zawieszenie i pukac moze stabilizator albo wahacze, albo wspomniane amorki skonczyły juz swój żywot...ale zaczął bym od poduszek i stabilizatora bo to tanie stosunkowo graty

a moze wiesz jaka twardosc maja sprezyny o oznaczniu zielonym taką plamke maja moje zołte springi!



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt gru 26, 2006 02:11

cycu767 pisze:one sa z marca i moze przejechaly ze 15kkm, z czego ja zrobilem z 8kkm juz
jeśli amortyzatory masz seryjne a sprężyny sportowe to 15 kkm dla amorów nie jest niczym dziwnym.. szczególnie duża rolegra tu marka amorów....znowu zastrzegam ze nie twierdze ze tak jest u Ciebie, ale może byc,
Na twardych sperzynach zwykłe amory padają szybciutko...

raf1al, niestety nie pamiętam tego ale czytałem o tym gdzieś na forum, poszukaj



cycu767
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 2017 Golf MK 7.5 Highline Variant
Silnik: CZDA
Kontakt:

Post autor: cycu767 » wt gru 26, 2006 10:12

sas_gti pisze:jeśli amortyzatory masz seryjne a sprężyny sportowe to 15 kkm dla amorów nie jest niczym dziwnym.. szczególnie duża rolegra tu marka amorów....znowu zastrzegam ze nie twierdze ze tak jest u Ciebie, ale może byc,
Na twardych sperzynach zwykłe amory padają szybciutko...

aaaaa no i jeszcze jedna sprawa :P robilem przeglad techniczny 12.12.2006 i facio nic nie wspomnial o amorach (a kumpel jak pojechal na przeglad w tym samym miejscu gosciu odrazu krzyknal ze ma amorki z tylu do wymiany )...

wiec moze bardziej te poduchy niz padniete amory... chociaz zawsze moge pojechac i je sprawdzic... sas_gti, dzieki za info :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 328 gości