Ubywa płynu z chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Ubywa płynu z chłodnicy

Post autor: brukselek » czw gru 21, 2006 13:49

Witam,
Od dłuższego czasu mam problem z ubywaniem płynu z chłodnicy. Jeżeli jeżdzę w miarę spokojnie to płynu ubywa nie wiele, jeśli samochód stoi to ja nie zauważam, żeby płyn uciekał. Kiedy jednak silnik dostanie troszkę w rurkę :D to wtedy płynu ubywa mi sporo. Mechanik, u którego robiłem sprzęgło, sprawdzał i powiedział, że jest jakiś mały wyciek z pompy. Czy przy wycieku z pompy samochód gubi większe ilości płynu na wyższych obrotach ?? Czy powinien gubić tak samo niezależnie od obrotów ?? Widocznego wycieku nigdzie nie zauważyłem. Jak myślicie co może być przyczyną ubywania płynu ?? Czy ten mechanik może mieć rację ??
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw gru 21, 2006 15:40 przez brukselek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » czw gru 21, 2006 14:17

Ostatnio przerabiałem dokładnie to samo. Jasne, że w sytuacji, gdy mówimy o cieknącej pompie, im więcej jeździsz, ubywa więcej płynu, niż gdy auto stoi. Podczas pracy silnika w układzie chłodzenia wytwarza się podciśnienie. Gdy silnik jest nagrzany termostat jest otwarty, pompa ciągnie wtedy płyn z chłodnicy do bloku, a że już ma swoje nalatane to ma też prawo przeciekać...

Co do wymiany pompy to nic skomplikowanego, robiłem to w ubiegłą sobotę - około 3 godzin roboty. Spuszczasz płyn, demontujesz alternator wraz z jego podstawą i masz dostęp do pompy, która jest umocowana do bloku silnika przy pomocy kilku śrub. I teraz piszę tak jak jest w silniku 1Z, ale w benzynie jest raczej tak samo, albo bardzo podobnie: Część pompy, która "pracuje" jest skręcona z takim korpusem, który to przylega do bloku. Możesz oczywiście wymienić obie te części, ale taniej jest wymienić samą część z łopatkami - za SKF do 1Z płaciłem nicałe 100 zł.

Pozatym jest to dobra okazja do wymiany płynu chłodniczego, oringu termostatu i oringu pomiędzy pompą a blokiem silnika...

Na początek jednak wpasuj się w kanał. Auto niech będzie rozgrzane, jeśli napewno kapie Ci z pompy - będziesz widział kapiący płyn...

pozdrawiam!
:okej:



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw gru 21, 2006 14:58

a uszczelke pod głowicą sprawdzałeś?



brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Post autor: brukselek » czw gru 21, 2006 17:37

Jeśli nie zauważyłem, aby płyn przedostawał mi się do oleju to czy to może być uszczelka ??



Awatar użytkownika
Adam Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob mar 12, 2005 01:25
Lokalizacja: wojkowice
Kontakt:

Post autor: Adam Polak » czw gru 21, 2006 17:44

może być uszczelka pod głowicą jak najbardziej zwiększałby ci sie wtedy stan poziomu oleju



brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Post autor: brukselek » czw gru 21, 2006 18:25

Adam Polak pisze:może być uszczelka pod głowicą jak najbardziej zwiększałby ci sie wtedy stan poziomu oleju
No ale właśnie mi się nie zwiększa poziom oleju i nie ma charakterystycznej barwy (kawa z mlekiem) i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy to może być uszczelka pod głowicą ?? Ewentualnie czekam na jakieś inne sugestie co może być przyczyną wycieku płynu.



Awatar użytkownika
Adam Polak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob mar 12, 2005 01:25
Lokalizacja: wojkowice
Kontakt:

Post autor: Adam Polak » czw gru 21, 2006 19:23

układ wydechowy masz suchy ?



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » czw gru 21, 2006 19:25

Z tego co piszesz to nie ma prawa być uszczelka pod głowicą. Masz wyciek z układu chłodzenia. U mnie jak ciekła pompa to na rozgrzanym silniku patrząc pod auto od strony pasażera widać było kapiący płyn. Sprawdź to u siebie.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 22, 2006 13:17

brukselek, po pierwsze to jakie masz te ubytki?
Po drugie jak masz wyciek z pompy przy silniku ABU to staje się on coraz większy każdego dnia, a jako że pompa jest napinaczem paska rozrządu to trzeba czymprędzej pompę wymienić. W ABU lejąca pompa = padnięta pompa


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

brukselek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 14:57
Lokalizacja: 3city

Post autor: brukselek » ndz gru 24, 2006 12:37

Powiem wam tak, że ubytki to mam różne. Jak samochód stoi przez kilka dni to praktycznie nic nie ubywa, jak jeżdzę spokojnie to płynu ubywa minimalnie. Natomiast jeśli ostrzej poprzeciągam to potrafi zgubić nawet cały zbiornik wyrównawczy płynu. Jak rano odpalam samochód to dość mocno kopci mi białym dymem. Mechanik teraz powiedział, że sprawdzał jeszcze raz gdzie jest wyciek i mówi, że sączy się spod uszczelki, że jednak to nie jest wyciek z pompy. Jakie powinienem obserwować objawy jeśli byłaby to uszczelka ?? Nie zaobserwowałem spadku mocy, nie widzę nigdzie widocznego wycieku :( Proszę o poradę



jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » ndz gru 24, 2006 14:02

w moim ABS poszła uszczelak

i poci sie na zewnątrz

w ciagu 2 tyg ubyło z 5mm poziomu zbiorniczka


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn gru 25, 2006 02:20

Jesli padnie uszczelka pod głowicą to wywala wode. Najczęsciej dzieje się to przez zbiorniczek wyrównawczy. Powinien kopcić na biało ale tez nie zawsze. Jesli jest mały wyciek to nie straci mocy. Wiesz a może zanim dasz zarobić mechanikowi który tylko czeka na wymiane uszczelki moze warto byloby sprawdzić sruby w głowicy. Zdjąc pokrywe zaworów i sprawdzić czy któraś nie pusciła. Wtedy spróbowac ją dokręcić a najlepiej kupić srube nowa. Cena symboliczna a zapewniam Cię że silniki w jaki kolwiek sterowane elektroniką nie cierpią wymiany uszelki pod głowicą. Znam to z regulowania mk3 i mk4 po niefachowej wymianie uszczelek. Najpierw troche popróbuj tanim kosztem a może wiele na tym zaoszczędzisz.



jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » pn gru 25, 2006 12:51

ja bym sobie sam ta uszczelke wymienił tylko za duzo z tym zabawy jak na warunki pod blokiem
po drugie mam zaufanego mechanika



a co do wywalania wody albo kopcenia na biało to zalezy w ktorym miejscu padnie uszczelka

jak przepali sie miedzy kanałem chłodniczym to bedzie paliło płyn

rownie dobrze moze przepalic sie miedzy kanałem olejowym i cylindrem

albo kanałami olejowym i chłodniczym co jest bolesne dla portfela


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn gru 25, 2006 13:08

może też przepalić się między cylindrami ale wtedy płyn chłodniczy niema tu nic do rzeczy


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości