PROBLEM z Golfem III 1.8 POMOCY !! PILNIE !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

PROBLEM z Golfem III 1.8 POMOCY !! PILNIE !!!

Post autor: Konrad-MK3 » ndz gru 24, 2006 04:40

Witam!

Nie mogę znaleźć tematu który by mi pomógł więc piszę ..

Mam GolfaGL III 1.8 Si(Jednopunkt) benzyna

Problem jest następujący:
- Kiedy jest zimny gaśnie zaraz po zapaleniu chyba że trzymam gaz
- kiedy jest ciepły ma bardzo niskie i nie stabilne obroty a po jakimś czasie gaśnie

Wiem na pewno że akumulator jest do wyrzucenia (mam już naszykowany nowy)
Ostatnio jak zapaliłem i jak zwykle gasnął zgasiłem światła i szedł jak by był ciepły (tak jak wyżej pisałem) - tak jak by go to odciążyło ..
Ładowanie ma na pewno bo by juz akumulator dawno padł ..
Aha jak ruszam to (na jedynce) najpierw ma za mało mocy tak do 1,5 tys potem zajebiście przyspiesza tak do 2,8 / 3 tys i potem go dusi - tak jakby chciał a nie mógł .. :/
a na innych biegach raczej normalnie chodzi z tym że ciągle musze tych obrotów pilnować żeby nie zgasnął .. :/

Co to może być, co mam z tym zrobić i czy to może być od akumulatora .. ? (myślę że to coś z wtryskiem ??)

Jakby ktoś znał ilość koni tego golfa to byłbym wdzięczny ..

Pozdrawiam!


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
grzes900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 17, 2005 16:10
Lokalizacja: chorzow/ruda slaska
Kontakt:

Post autor: grzes900 » ndz gru 24, 2006 06:22

witam, nie sadze ze jest to od akumulatora bo bylo by to malo sensowne (jezeli masz sprawne ladowanie )akumulator potrzebny jest do rozruchu a tobie sie to dzieje rowniez podczas jazdy, obstawial bym ze wina lezy w zaplonie - moze wystarczy go tylko przesunac albo pasek rozrzadu jest przesuniety o ząbek - obstawial bym sprawdzenie tego.
A co do silnika to prawdopodobie masz 90 koni.
sprawdz takze filtr paliwa


GG

Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » ndz gru 24, 2006 09:37

jeśli chodzi o pasek to chyba powinien dumić bardziej z rury albo coś .. a zapłon - to ponoć ostateczność w tego typu autach ..(opinia mechanika ... )

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz gru 24, 2006 09:42

w/g mnie padnięty czujnik temperatury płynu znajguje się on w krućcu wychodzącym z bloku silnika.
- Kiedy jest zimny gaśnie zaraz po zapaleniu chyba że trzymam gaz
- kiedy jest ciepły ma bardzo niskie i nie stabilne obroty a po jakimś czasie gaśnie
daje złe sygnały do kompa i ten fiksuje.
gdyby to był przesunięty rozrząd samchód byłby mułowaty cały czas


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » ndz gru 24, 2006 10:04

komputer mówisz .. - czyli regulacja :/
tak też myślałem że to nie rozrząd bo auto chodzi cumel tylko na jedynce świruje ..


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz gru 24, 2006 10:46

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej wysyła sygnał do kompa który wzbogaca lub zubaża mieszankę ( działa to jak ssanie) jeśli wysyła złe sygnały do kompa to komputer świruje i niemoże ustawic biegu jałowego. wiec ja bym na twoim miejscu sprawdził czy czujnik jest dobry jesli masz jakiegoś kumpla który ma taki silnik jak Ty to poprostu przełóz od niego czujnik i będzie wszystko jasne


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » ndz gru 24, 2006 10:52

a jaki jest koszt takiego czujnika? bo do 2 taiego silnika nie mam dostepu bo u nas tylko ja lubię vw i nikt chyba w okolicy nie ma silnika większego niz 1.6 a ja mam 1.8 :D

[ Dodano: 24 Gru 2006 16:56 ]
wygląda na to że będę musiał wiąć autko do lekarza .. bo chyba sam tego nie zrobe ..
bo myślę że bedzie treba go przynajmniej sprawdzić na kompie (jeśli to tylko ten czujnik to nie)


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn gru 25, 2006 22:15

Konrad-MK3 pisze:a jaki jest koszt takiego czujnika?
15 do 49 PLN na Allegro


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » wt gru 26, 2006 01:51

no zobaczymy co powie mechanik - zabiorę go na kontrolę albo przegląd i się dowiem .. chociaż zamiast dowiadywac się co jest grane - zlikwidować usterkę ...


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
grzes900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pn paź 17, 2005 16:10
Lokalizacja: chorzow/ruda slaska
Kontakt:

Post autor: grzes900 » wt gru 26, 2006 07:42

Jednak dalej bede przy sprawdzeniu zaplonu bo ostatnio kolega przerabial ten temat i bylem przy mechaniku ktory to robil a problem mial identyczny jak ty go opisywales ( i napewno nie chodzi tu tylko o pierwszy bieg tyko na pozostalych trzymasz go na wyzszych obrotach i stad tego nie odczuwasz) Mechanik wykrecil (popuscil) mu bodajze 2 sruby z aparatu przekrecil go naprawde o znikoma wartosc i do dzisiaj chodzi jak żyleta a dodam ze wiekszosc mechanikow jak szukalismy ich do tej usterki to wine skladali na pompe paliwa ze niby nie podaje tak jak ma , kompresje, ze silnik pada itp...
A co do paska rozrzadu to jezeli bedzie przesuniety o zabek to nie bedzie dymil jak oszalaly - gwarantuje. Nie rozumie takze stwierdzenia mechanika ze zaplon to ostatecznosc, bo kolega nie kopal przy zaplonie jezdzil ponad 3 lata a jednak ostatecznie trzeba go bylo przestawic.


GG

Konrad-MK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 02:27
Lokalizacja: Rajcza
Kontakt:

Post autor: Konrad-MK3 » wt gru 26, 2006 11:30

no widocznie osoba która mi mówiła o zapłonie sie pomyliła .. - nie powiedziałem że to był geniusz tylko mechanik ...

Szczerze to nigdy nie sprawdzałem go dokładniej na innych biegach ale dziś się przejechałem żeby to sprawdzić i okazało się że na wyższych biegach przy niskich obrotach szarpie nim do przodu i do tyłu .. ale to chyba normalne bo które auto pojedzie np 4 przy obrotach po niżej tysiąca .. ?? to samo na innych biegach ... ??


"Uczmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ..."


ZAPRASZAM NA WWW.ALLTOPIC.DL.PL !!

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » wt gru 26, 2006 21:50

witam!
jeżeli chodzi o konie to GT ma 90 koni a twój może mieć 75
mój kumpel ma 1,8 CL i ma 75 koni
a co do twojego problemu to sprawdź czujnik temp. ja wymieniałem i dałem 60zł i był on na 4 wsówki



Dominik107
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dominik107 » wt gru 26, 2006 22:12

Konrad-MK3 pisze:jeśli chodzi o pasek to chyba powinien dumić bardziej z rury albo coś .. a zapłon - to ponoć ostateczność w tego typu autach ..(opinia mechanika ... )
W tym silniku jest napedzany paskiem rozrzadu aparat zaplonowy. Dowiedzialem sie na swoim bledzie jak rozrzad robilem. Moze wystarczy tylko zaplon sprawdzic, ewentualnia przestawic i bedzie dobrze. Akumulator tez moze byc przyczyna ale ciezko by Ci palil szczegolnie rano szczegolnie ze ostatnio temp jest troszke niska i czesto pada. Sprawdz jeszcze naciag linki gazu czy sie nie obluzowala. U mnie lubi spasc czasami z tego ciegna regulujacego otwarcie przepustnicy. A co do silnika to po pierwszych literach numeru silnika dojdziesz jaki masz motor bo w 1.8 wychodzily juz od 75KM i nawet popularne sa te wersje. Pozdro. Jak juz zrobisz napisz co to bylo.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt gru 26, 2006 22:44

Szosownik pisze:witam!
jeżeli chodzi o konie to GT ma 90 koni a twój może mieć 75
mój kumpel ma 1,8 CL i ma 75 koni
no popatrz popatrz a ja myslalem ze CL , GT to sa wersje wyposazenia :) moj Mk2 jest 1,8 CL i ma 90 KM :D no wiec teroria ze GT jest mocniejszy od CL legła w gruzach :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości