Skrzynia biegów, trudnosci z wrzuceniem 1nki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tommmeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 13:53
Lokalizacja: Białystok

Skrzynia biegów, trudnosci z wrzuceniem 1nki

Post autor: tommmeek » ndz lip 23, 2006 13:33

Witam! Mam trudności z wrzucaniem 1. Po prostu coś mi ją blokuje. Żeby ją wrzucić muszę użyć dość dużej siły albo troszkę wepchnąć gałkę w dół (podobnie jak się wrzuca wsteczny) i dopiero wrzucać. Nie wiem czy to jest jakaś poważna awria czy jakiś mały problem. Będe wdzięczny za wszytkie porady (jak naprawić, jakie koszty u mechanika itp)
Ostatnio zmieniony pt gru 22, 2006 15:16 przez tommmeek, łącznie zmieniany 2 razy.



fibolek

Post autor: fibolek » ndz lip 23, 2006 13:38

Najprawdopodobniej masz coś z mechanizmem zmiany biegów tzn z tymi tam wodzikami itp.Koszt nieduży ale patrz na łapy mechanikowi.



greg10581
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:36
Lokalizacja: Leipzig

Post autor: greg10581 » ndz lip 23, 2006 14:19

ja mam ten sam problem. mechanik ogladal i diagnoza, ze trzeba wyregulowac wodiki albo wymienic jakies gumowe tulejki przy drazku. koszt kompletu tulejek okolo 30 zl, wodziki - nie mam pojecia. za robocizne nie mam pojecia - zalezy od warszatatu pewnie :)

pozdro.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz lip 23, 2006 14:20

fibolek pisze:Najprawdopodobniej masz coś z mechanizmem zmiany biegów
Też na początek tak myśle - chodzi o zewnętrzny mechanizm zmiany biegów, albo poprostu jest niewłaściwie wyregulowany. Wszystkie sprawy wewnątrz skrzyni są już troszkę bardziej kosztowne do naprawy, więc bądź dobrej myśli.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz lip 23, 2006 16:07

to jest wina wodzików mech. zmiany biegów, po wymianie przekładni kier. (trzeba zdemontować część mech. zmiany biegów) miałem dokładnie tak samo jak Ty (jedynki nie mogłwm wbić), wystarczyła regulacja mechanizmu zmiany biegów

PS: popraw tytuł tematu - chodzi o podanie modelu auta np: [mk3]


:-k ...

tommmeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 13:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tommmeek » czw gru 21, 2006 23:30

w końcu zrobiłem tą 1. okazało się że wystarczyło jakąś gume wepchnąć na swoje miejsce gdzieś tam pod autem przy skrzyni biegów. Nie wiem co to było ale wiem że nic nie zapłaciłem hah . Pozdro



Awatar użytkownika
rabbit1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 01:40
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: rabbit1 » pt gru 22, 2006 00:14

niezdarzyłem napisać podstawa łapa pod skrzynią jak ci poleiała to koniecznie sprawdz tą z przodu silnika przy przednim pasie bo jak tamta poleci to wszystki ciezar idie na tą


www.vwtp.phorum.pl Pabianikcki klub vw

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości