AEX pukanie w wydech

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

AEX pukanie w wydech

Post autor: Jacenty85 » śr gru 20, 2006 00:36

Ludzie oświećcie mnie bo już trace nerwy. Puka mi ta cholera w wydech jak nie wiem. Myslałem że to kat zapycha wiec wyciągnąłem go i wstawiłem rure. I co silnik odmuliło, lekko pracuje ale puka jeszcze wiecej. Myslałem ze to od silnika ale nie dosć ze sam sprawdzałem to zaprowadziłem jeszcze do serwisu do znajomego speca od mechaniki i elektroniki-facet jest naprawde super i stwierdził że silnik jest extra po 12 na każdym garze, świece nieokopcone, uszczelka pod kolektorem wydechowym nowa i szczelna zapłon książkowy. Wiec co jest do cholery?Z resztą jeśli by nie dopalał w cylindrach a robiłby to w kacie to prawdopodobnie by sonda ogłupiała-tym czasem stanowi wzór książkowy. Wiec jeśli uważacie że to moje tłumniki koncowy i środkowy (skorodowane bez jednej warstwy) to napiszcie mi to - będzie mi lżej:) z gory dzieki ps. To pukanie to wygląda jakby zapłon wyskakiwał, jakby nie dopalał ale to nie mozlwe bo cały układ zapłonowy jest nowy od cewki do świec. wesołuch świąt



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » śr gru 20, 2006 12:24

Tak to przez tlumiki.
Ja tez miałem końcowy przeżarty przez rdze i byo słychać strzły i to jakie.
Po wymianie tłumika cisza i spokój. Takrze nie ma co sie stresować tylko wymienić tłumiki.

I wesołych Świąt na wzajem!



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » śr gru 20, 2006 14:52

Puka ci w wydech podczas jazdy czy tylko na postoju?

Jeśli puka na postoju, opóźnij delikatnie zapłon i zobaczysz czy nie przestanie. Jak masz za wczesny to będzie pukać na wilnych obrotach. Może obejdzie sie bez wymiany tłumików.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » śr gru 20, 2006 22:49

krzycho85 z zapłonemn to ja takie cuda robiłem ze szok i opóźniałem i komputerowo go ustawiałem...jeśli mam coś powiedzieć to na 1000% nie od zapłonu. Próbowałem go opóźnić ale bez rezultatów i wtedy ustawiałem sensorem i kompem 6+-1 przy 1500 obrotów według autodaty.

A jeszcze do poprzednika co obstawia tłumniki. U Ciebie tez to wyglądało jak takie głuche wypadanie zapłonów?prawdopodobnie przez zawirowania w rozsypanych tłumnikach?Bo u mnie tak jest a wypadanie zapłonów wykluczone bo nie dość ze cału uklad zaplonowy nowy to komp by mi pokazał na wykresie plus jeszcze innym sposobem i to zostalo wykluczone przez wszystkich którzy to widzieli. Także dzięki za zainteresowanie!

WESOŁYCH ŚWIĄT



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » czw gru 21, 2006 10:21

Mój strzelał jak rajdówka WRC przy hamowaniu silnikiem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości