mk2 1.8 RP słabo ciągnie na 4 oraz 5 biegu przy obrotach 2-3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

mk2 1.8 RP słabo ciągnie na 4 oraz 5 biegu przy obrotach 2-3

Post autor: Norbert » czw mar 10, 2005 11:35

po mocnym wciśnięciu gazu słychać takie buuuuu
a efekty mizerne - dzieje się to zarówno na benzynie jak i na gazie. Choć na gazie bardziej. Co to może być? Może coś z tego?
W jaki sposób sprawdzać, aby wyeliminować te przyczyny?


1. Zapchany katalizator.
2. Nie przełącza się na zimne powietrze - po rozgrzaniu silnika
(czerpie cały czas z komory silnika), wcześniej na gazie na zimnym silniku śmigał lepiej a na rozgrzanym prawie nie dawało się jechać...
3. Świece - mają przejechane ok 8,5 tys km - Beru - 5 zł/sztukę polecone przez gazownika (podobno 3 elektrodowe nie nadają się do gazu..
4. Gumowa podstawa pod wtrysk.. Niby nie widać na niej żadnych pęknięć...
5. Niskie ciśnienie na tłokach - to może dziś zmierzę...



Awatar użytkownika
asmo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob sty 15, 2005 05:02
Lokalizacja: Běijing
Kontakt:

Post autor: asmo » czw mar 10, 2005 17:05

tez tak mam i to jest normalne a tą gumę możesz sprawdzić czy ci nie ciągnie lewego powietrza -->poruszaj wtryskiem i jak bedzie się bujał na każdą stronę znaczy że wywalowa i wtedy jest troszkę dłuższe buuuuuuuuu


http://www.przewozyweselnelux.jor.pl/

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » czw mar 10, 2005 22:27

asmo pisze:tez tak mam i to jest normalne a tą gumę możesz sprawdzić czy ci nie ciągnie lewego powietrza -->poruszaj wtryskiem i jak bedzie się bujał na każdą stronę znaczy że wywalowa i wtedy jest troszkę dłuższe buuuuuuuuu
Podobno też jak jest guma wywalona to ruszając wtryskiem będą się zmieniać obroty silnika....

A jak sprawdzić czy przełącza mi się na zimne powietrze? Jeszcze tego nie rozbierałem wiec jestem zielony... No i nie chciałbym czegoś popsuć...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości