Czym nakarmic silnik 1.8 GTI?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CYBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 23:00
Lokalizacja: Cz-wa

Czym nakarmic silnik 1.8 GTI?

Post autor: CYBER » wt gru 19, 2006 00:10

witam

zakpilem ostatnio trzeciego z kolei MK1 3D w zdrowiej budzie i z wstawionym motorem 1.8 z Golfa MK2 GTI. Wsztstko pieknie, remontuje glowice bo byla 'def', dolu na razie nei ruszasm, bede skladal z delikatnie dlubnieta glowica. I teraz pytanie. Oryginalnie motor byl na wtrysku, ale po wtrysku pozostal tylko gaznik z wwierconym i wsilikonowanym kroccem wprowadzajacym LPG nad przepustnice. Teoretycznie to jezdzilo. W praktyce chce to czyms silniejszym wykarmic. I teraz mam kilka opcji :
OPCJA 1: 2x Weber czy DellOrto, ale przypominam ze lubie wachac gaz, daje mi to mega faze wiec benzyny to raczej zbyt wiele stosowac zamiaru nie mam
OPCJA 2: 2 gazniki PICT-5 o ktorych mam calkiem niezle zdanie - proste, wydajne, rewelacyjnie szybka reakcja silnika na przepustnice bez zastanawiania sie i tak dalej
OPCJA 3: 4 gazniki z motocykla (ale przypominam o gazie)
OPCJA 4: zabawa z gola przepustnica i mikserem gazowym. ale jednak benzyne warto miec na wszelki wypadek.
OPCJA 5: na pewno jakas jest, ale nic mi do glowy nie przychodzi
OPCJA 6: wole uniknac jakiegokolwiek wtrysku, chce pozostac przy mechanice

i teraz tak. wykonanie kolektora czy wystrojenie tego bajzlu to nie problem. najwazniejsza jest teraz dla mnie dobra, wydajna koncepcja, ktora zapewni osiagi, jakas ekonomicznosc no i chodzi o to tez, zeby nie wsadzac perelek megadzialajacych na benzynie, skoro motor jest z zalozenia przygotowywany do gazu.

prosze o konstruktywne, uzasadnione uwagi czy wglady w temat, przy okazji prosze o powstrzymanie sie przed komentarzami ze gaz jest be i innymi tego typu 'takimi takimi'.

pozdrawiam


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt gru 19, 2006 00:28

rewelacyjny post. Mam do ciebie pytanie,podpowiedziałbys mi parę rzeczy ad. regulacji gazuna śrubie w wentku 1,8?



Awatar użytkownika
CYBER
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 23:00
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: CYBER » wt gru 19, 2006 00:37

klasyczny gaz ma dwie sruby regulacyjne. pierwsza jest na parowniku i ta odpowiada za wolne obroty. druga to register, czyli zawor na rurze rozprezonego gazu. ta odpowiada za wydolnosc instalacji przy wyzoskich obrotach. w pozniejszych instalacjach gdzie ejst uwzgledniana sonda lambda ten zawor wypada i wsadzany jest tam silnik krokowy sterujacy automatycznie cala kwestia.

full manual reguluje sie najlepiej na analizatorze, jelsi tego nie masz to KONIECZNIE rozgrzewasz silnik (w pewnych zakresach od temp wody zalezy wydajnosc parownika i cala regulacja moze pojsc na marne), regulujesz gaznik czy cokolwiek innego odpowiedzialnego za benzyne. rozumiem ze wczenisej sprawdzony jest stan swieczek, kabli i innych *#cenzura#*, nie wspominajac o filtrze powietrza ktory jest BARDZO wazny. jak juz na beznyznie chodzi ok, to przelacza sie na gaz i reg. wolne obroty. ale bez dotykania przepustnicy czy zaplonu, tylko sruba wolnych obrotow. jak juz bedzie ok, to wkreca sie motor na 3000 rpm, skreca sie register tak, zeby silnik zaczal wytracac obrtoty i z tego punktu odkreca sie register o (i tu nie pamietam ile :| ) ja mam ustawione nieekonomicznie, wiec nie doradze pod wzdledem rekordow niskiego spalania :( do tego ja reguluje deczko inaczej, mam przestawiony zaplon i zmajstrowana przepustnice, wszystko dla osiagow na gazie :)

ozdr


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt gru 19, 2006 16:02

THX!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości