zmiana oleju??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Adam R

zmiana oleju??

Post autor: Adam R » czw mar 10, 2005 12:36

Mam pytanko... chce zmienić olej i filtr oleju i nie wiem czy robic to teraz cy czekac aż się cieplej zrobi?? Bo słyszałem że są jakieś przeciwskazania przy zmianie oleju w zimie. Z góry dzięki za pomoc!



Awatar użytkownika
boghen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 15:20
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: boghen » czw mar 10, 2005 12:51

Olej nalezy wymienić zgodnie z zaleceniami i producenta. Jezeli wymiana będzie przeprowadzona w sposób właściwy to okres letni lub zimowy nie ma znaczenia.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » czw mar 10, 2005 18:56

Jesli wyrobiles odpowiednia norme kilometrow to wymieniasz i juz ;) najlepiej zeby silnik byl troche cieply to wtedy elegancko wyplynie ;) zmieniasz filtr i smigasz ;) nie wiem dlaczego mialoby to miec znaczenie :(


Pozdro:

Slawek.



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » czw mar 10, 2005 20:25

jak bedziesz wymienial filtr oleju nie zapomnij /przed wkreceniem go/ wlac do niego olej i posmarowac uszczelke po wymianie odpal go i niech przez chwile pochodzi ale na wolnych obrotach nie gazuj, niech olej porozchodzi sie wszedzie



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » czw mar 10, 2005 20:50

skoro jestesmy przy wymianie oleju to moje pytanko to czym? i jak? wyplokac silniczek po poprzednim wlascicielu ktory slabo o niego dbal?



Awatar użytkownika
piosz7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 24, 2005 10:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: piosz7 » pt mar 11, 2005 17:24

Adam R - podpisuje się pod wypowiedziami kolegów, jeżeli nadszedł już czas na wymiane to się wymienia bez względu na to czy jest zima czy lato. Rozgrzej dobrze silnik, postaw auto na równej nawieżchni, spuść olej ( możesz nim pod koniec spuszczania trochę pobujać żeby reszta wyleciała ), wymień filtr i nalej nowego oleju.
kesier- jeżeli dobrze nagrzejesz silnik ( bez przesady ) i zastosujesz się do tego co pisałem powyżej to olej powinien prawie cały spłynąć i moim zdaniem nie ma potrzeby go płukać.
Pozdrawiam.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pt mar 11, 2005 18:06

piosz7 pisze:Adam R - podpisuje się pod wypowiedziami kolegów, jeżeli nadszedł już czas na wymiane to się wymienia bez względu na to czy jest zima czy lato. Rozgrzej dobrze silnik, postaw auto na równej nawieżchni, spuść olej ( możesz nim pod koniec spuszczania trochę pobujać żeby reszta wyleciała ), wymień filtr i nalej nowego oleju.
kesier- jeżeli dobrze nagrzejesz silnik ( bez przesady ) i zastosujesz się do tego co pisałem powyżej to olej powinien prawie cały spłynąć i moim zdaniem nie ma potrzeby go płukać.
Pozdrawiam.

Racja ;) :pub: :pub: ja tez nigdy nie plucze silnika bo i po co - spuszcza sie do konca wymienia filtr tylko uszczelke od filtra tak jak ktos pisal dobrze jest olejem przesmarowac ;) przykrecic solidnie reka (bez zadnych urzadzen pomocniczych - szkoda filtra, reka wystarczy ) wlac nowy olej, uruchomic silnik i za chwilke sprawdzic jego stan bo troche we filtr wejdzie - to tyle odnosnie wymiany ;)

Pozdro:

Slawek.



Awatar użytkownika
Alib
Red ARROW
Red ARROW
Posty: 131
Rejestracja: sob mar 05, 2005 16:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Alib » pt mar 11, 2005 18:16

A co ile wymienieniacie u siebie olej i na jaki!! Ja co 10 tyś na Mobil S!! Zastanawiam się czy od następnego razu nie zalać jakiś mineralny!! Samochodzik ma juz 240 tyś.!! Co wy na to??


Alib RULES!! in Rzeszów!!! Pozdro600!!!

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » pt mar 11, 2005 18:49

Wymieniaj jak przychodzi pora. Nie ma znaczenia czy lato czy zima.... no bo co mają powiedzieć Szwedzi, czy daleka Rosja :)
Ja zalewam teraz na Mobil super M 15W-40 co ok 15.000 km ...

pozdrofka



Adam R

Post autor: Adam R » pt mar 11, 2005 22:30

jednak wolałbym go przepłukać z tego względu że pod korkiem wlewu oleju zbiera mi się taka maź mam nadzieje że ona przewodów nie zatyka, chociaż w odmie znalazłem ślady tej mazi.



Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » pt mar 11, 2005 22:41

maź masz bo silnik niedogrzany i na krótkich trasach latasz. Do wzmiany oleju zawsze nagrzewa sie dobrze motor aby olej cały spłynął.


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

Awatar użytkownika
luki58
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:25
Lokalizacja: Krakow
Auto: VW Passat B6 Variant 2.0 TDi CR CBDC+ ; Seat Cordoba 6L 1.9 ASZ+ ; VW Passat B5 Variant 1.9 TDI AHU+
Silnik: CBDC

Post autor: luki58 » pt mar 11, 2005 23:57

A ja robie wymiane co 8 tys. Na oleju jeszcze nikt nie zaoszczedzil.



Adam R

Post autor: Adam R » sob mar 12, 2005 07:01

dobra już wiem że moge wymienić, ale teraz nasuwa się pytanie na jaki olej, mam teraz Lotos 10W40. Ma ktoś lepsze propozycje??



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob mar 12, 2005 16:06

może być i lotos, ja zalewam mobil super s. znajomy mechanik mówił mi że teraz oleje mają taką jakość że miejsze znaczenie ma jaka markę wybierzesz niż to jak często go wymieniasz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości