Skrzynia w 1.8 RP 90 PS od GTi PF 107 czy podejdzie???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DroopS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr sie 30, 2006 13:44
Lokalizacja: łódź

Skrzynia w 1.8 RP 90 PS od GTi PF 107 czy podejdzie???

Post autor: DroopS » ndz gru 17, 2006 16:27

witam ;) mam pytanie czy po załozenieu do monotwryski RP 90 PS skrzyni od GTi 107 PS oznaczenie PF nastapią jakies zmiany w osiągach i przyspieszeniu auta?? bo mam skrzynie i nie wiem czy jest sens ja zakladac czy lepiej ja sprzedac...
prosz eo info - bede wdzieczny
pozdrawiam
:pub:


"...ludzie zapominają o czymś takim jak pasja to ona nie pozwala mi powiedziec basta..."

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz gru 17, 2006 17:37

porownaj sobie przelozenia na poszczegulnych biegach.a roznica zawsze jakas bedzie,jaka ta skrzynia jest jaki symbol ma?



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz gru 17, 2006 19:06

DroopS pisze:witam mam pytanie czy po załozenieu do monotwryski RP 90 PS skrzyni od GTi 107 PS oznaczenie PF nastapią jakies zmiany w osiągach i przyspieszeniu auta?? bo mam skrzynie i nie wiem czy jest sens ja zakladac czy lepiej ja sprzedac...
Najpierw zobacz jaką skrzynie masz obecnie w RPku (prawdopodobnie jest 4T) i zobacz jakie oznaczenie ma skrzynia z GTI , prawdopodobnie skrzynia z GTI to AUG i bez problemu pasuje do RPka bo też w niektórych modelach GT były montowane AUG .
Skrzynia AUG ma bardzo krótko zestopniowane przełożenia , bardzo fajnie na tej skrzyni auto przyspiesza i jest wrecz rewelacyjna na kręte drogi zwłaszcza w górach. Paskudna jest AUG na trase bo 5-bieg w niej ma takie przełożenie jak 4-bieg w skrzyni 4T. Dłuższa jazda AUG przy 140km/h jest mecząca ( wysokie obroty silnika)

A tu masz tabelke dla porównania i osiagi auta na posczególnych skrzyniach:
Obrazek


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » ndz gru 17, 2006 22:24

tylko ze skrzynia AUG ma wiekszej srednicy piasty do ktorych przykrecasz polosie...


Czarny turboklekocik

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz gru 17, 2006 22:28

polosie to nie problem bo przemienisz ze starej cale kielichy i pasuje gorzej z walkiem bo gti miale chyba inne frezy



DroopS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr sie 30, 2006 13:44
Lokalizacja: łódź

Post autor: DroopS » czw gru 21, 2006 16:43

czyli widze problemy sa...:/ a co powiecie o skrzyni 4 z Mk1 GTi ?


"...ludzie zapominają o czymś takim jak pasja to ona nie pozwala mi powiedziec basta..."

Awatar użytkownika
simens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 11:42
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: simens » pn gru 03, 2007 15:08

homsky pisze:
DroopS pisze:witam mam pytanie czy po załozenieu do monotwryski RP 90 PS skrzyni od GTi 107 PS oznaczenie PF nastapią jakies zmiany w osiągach i przyspieszeniu auta?? bo mam skrzynie i nie wiem czy jest sens ja zakladac czy lepiej ja sprzedac...
Najpierw zobacz jaką skrzynie masz obecnie w RPku (prawdopodobnie jest 4T) i zobacz jakie oznaczenie ma skrzynia z GTI , prawdopodobnie skrzynia z GTI to AUG i bez problemu pasuje do RPka bo też w niektórych modelach GT były montowane AUG .
Skrzynia AUG ma bardzo krótko zestopniowane przełożenia , bardzo fajnie na tej skrzyni auto przyspiesza i jest wrecz rewelacyjna na kręte drogi zwłaszcza w górach. Paskudna jest AUG na trase bo 5-bieg w niej ma takie przełożenie jak 4-bieg w skrzyni 4T. Dłuższa jazda AUG przy 140km/h jest mecząca ( wysokie obroty silnika)

A tu masz tabelke dla porównania i osiagi auta na posczególnych skrzyniach:
[url=http://images1.fotosik.pl/306/82af284e151064d6.jpg]Obrazek[/URL]
masz moze taka tabelke z innymi skrzyniami, interesuje mnie czy skrzynia z TDI 6biegowa z mk4/leon przypasuje do 1,8 GTI i jak to bedzie mniej wiecej wygladac. podobno skrzynia z Vr6 pasuje do bloku 1,8??


VW JEST BOGIEM, PREDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości