[Mk2] Wysokie spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » sob gru 16, 2006 21:43

Przybek, wykrecilem ta cala srube od regulacji skladu mieszanki i nie ma tam zadnego oringa, wiec jest to chyba na stozek?? przedmuchalem ja ale jeszcze nie sprawdzalem czy jak ja wkrece to zgasnie ;) aha i wogle nie mam ssania czyli jak zalacze silnik zimny to chwile tak jakby bylo ssanie a pozniej nie ma i zaczyna pracowac na 3gary :(



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » sob gru 16, 2006 22:10

sGARY pisze:Przybek, wykrecilem ta cala srube od regulacji skladu mieszanki i nie ma tam zadnego oringa, wiec jest to chyba na stozek?? przedmuchalem ja ale jeszcze nie sprawdzalem czy jak ja wkrece to zgasnie ;) aha i wogle nie mam ssania czyli jak zalacze silnik zimny to chwile tak jakby bylo ssanie a pozniej nie ma i zaczyna pracowac na 3gary :(
tez to musze jutro sprawdzic, zapomnialem o tym. Przy okazji zczaje ta przepustnice.
Nawet nie wiem czy u mnie na ssaniu chodzi czy nie ... :/

sGARY, jak wkreciles potem ta srube? Ile obrotow albo cos ...



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » sob gru 16, 2006 22:18

Gashkas, wykrec obok ta srube na wkretak krzyzakowy ;) ja ja wykrecilem!



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » sob gru 16, 2006 23:56

sGARY pisze:Gashkas, wykrec obok ta srube na wkretak krzyzakowy ;) ja ja wykrecilem!
jak wykrecisz ta srobe to wyciagnij caly te mocowanie dyszy skladu mieszanki i na dole niej powinien i musi byc oring jesli go nie bedzie to nie ustawisz skladu mieszanki
a co do ssania to jak odpalisz auto to w przepustnice ssania wcisnij srobokret czyli powieksz szpare miedzy przepustnica a gardziela ssania powinien zaczac rowniej pracowac , sprawdz to
masz tu fotke nr.2 to oring

pozdrawiam Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 17, 2006 00:20 przez Przybek, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 00:18

sGARY pisze:nie ma tam zadnego oringa
Obrazek
zaznaczyłem gdzie mają być te maleńkie uszczeleczki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz gru 17, 2006 10:51

Przybek, ok zaraz ide sprawdzic ;)

[ Dodano: Nie Gru 17, 2006 10:30 ]
no i jest tak wykrecilem ta cala dysze z ta rurka i oringi cale strepiale i w strzepach takze nic z nich nie bylo, zalozylem nowe od malucha ;) ale troche za grube :( kupie gdzies takie oringi?? ma ktos moze wymiary ich??



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz gru 17, 2006 12:05

no to nic dziwnego ze mieszanka byla do dupy , kup oring od skody lub zeszlifuj ten od malucha , nawlecz go na jakiegos gwozdzia lub cos podobnego i sprobuj go zeszlifowac delikatnie na szlifierce
tylko nic nie rob na silikon !! nic przy gazniku nie robi sie na silikon!
pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz gru 17, 2006 12:47

ok :) to z mieszanka by bylo prawie wszystko ok ;) tylko te oringi dobrac dobre ;)
a ssanie to jak otwieralem wkretakiem ta klapke to wtedy chodzil rowno, wiec co jest zwalone?? i jak to naprawic??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 13:53

Ale czy na goracym? Bo na zimnym ma być skośnie. Jeśli na gorącym to 3 rzeczy mogą być.
1. Spadła dźwignia z bimetalu co jest pod kopulastą pokrywką. Odkręciś 3 śróbki sprawdzić
2. żle wyregulwany bimetal - poluzować te same 3 śróbki i przekręcić pokrywkę trochę w lewo. Są niej znaki dla fabrycznego ustawienia, ale może trzeba bardziej w lewo.
3. uwaliny siłownik pull-down - czarny siłowniczek od góry z przodu gaźnika również łączący się z dźwignia uruchamiającą górną przepustnicę. Najczęściej pęka w nim membrana gumowa lub węzyki do niego. Proba: zassać ustami powietrze przez wężyk dochodzący do tego siłwnika (ten bliższy przodu). Siłownik ma zassać cięgno wychodzące z niego i trzymać przy przytkaniu końca wężyka językiem. Jak jest dziurawy to syczy i nie trzyma. Cieżko znaleźć sprawny na wymianę. Jest w zasadzie nierozbieralny, ale moźna go nożem rozpołowić, dorobić membranę z gumy i potem skleić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Hajmuś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 21:10
Lokalizacja: Białośliwie
Kontakt:

Post autor: Hajmuś » ndz gru 17, 2006 14:47

Witam. Mam rowniez gaznik 2EEB) i rowniez w moim przepustnica jest w polozeniu prawie zamknietym :D Spalanie jest okolo 10 litrow co prawda, ale w moim przypadku nie moge sobie pozwolic na ustawienie przepustnicy takie jakie powinno byc, poniewaz auto nie chodzi prawidlowo, brakuje mu dopalki( Wprowadzilem kilka przerobek w silnik) Dlatego teraz moje pytanie, nie mam za bardzo pojecia o tym gazniku, interesuja mnie dokladny opis jak zmniejszyc mu obroty na cieplym silniku?? Gdyz po rozgrzaniu sa na dosc wysokim poziomie, stalo sie to od niedawna wlasnie. Z gory dziekuje za wszelkie rady, a widze ze sa tu fachowcy od tych gaznikow :))

[ Dodano: 17 Gru 2006 13:48 ]
Witam. Mam rowniez gaznik 2EE i rowniez w moim przepustnica jest w polozeniu prawie zamknietym :D Spalanie jest okolo 10 litrow co prawda, ale w moim przypadku nie moge sobie pozwolic na ustawienie przepustnicy takie jakie powinno byc, poniewaz auto nie chodzi prawidlowo, brakuje mu dopalki( Wprowadzilem kilka przerobek w silnik) Dlatego teraz moje pytanie, nie mam za bardzo pojecia o tym gazniku, interesuja mnie dokladny opis jak zmniejszyc mu obroty na cieplym silniku?? Gdyz po rozgrzaniu sa na dosc wysokim poziomie, stalo sie to od niedawna wlasnie. Z gory dziekuje za wszelkie rady, a widze ze sa tu fachowcy od tych gaznikow :))



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 15:22

Hajmuś pisze:Mam rowniez gaznik 2EE
a wyżej pisaliśmy o 2e2. Lepiej załóż nowy temat albo poszukaj na forum bo było wiele o 2ee. Jeśli nie działa opcaj szukaj to użyj gogli dopisując np forum golf pl, elegancko nasze forum gogle przszukują.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » ndz gru 17, 2006 16:15

U mnie ssanie raczej prawidlowo pracuje. Na zimnym pod skosem, na cieplym prawie pion .. ;)
Tylko ma moze 1mm luzu na boki ...

Co do oringow to na tej srubie z regulacji jest, ale tej drugiej nie ma, chyba ze jej nie dojrzalem ...



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz gru 17, 2006 16:47

sGARY pisze:ok :) to z mieszanka by bylo prawie wszystko ok ;) tylko te oringi dobrac dobre ;)
a ssanie to jak otwieralem wkretakiem ta klapke to wtedy chodzil rowno, wiec co jest zwalone?? i jak to naprawic??
pisalem ci wczesniej o tej kopolce , poluznij 3 srobki i wcisnij lekko przepustnice ta dolna tak z centymetr i krec tak kopulka aby na zimnym silniku byla szparka ze 2-3 mm miezdy przepustnica ssania a gardziela Obrazek
dodam iz masz na kopulce kreski choc z zuzyciem bimetalu nie zawsze to sie tak pokrywa jak podaje producent
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 17:03

Przybek pisze:na zimnym silniku byla szparka ze 2-3 mm miezdy przepustnica ssania a gardziela
ale od regulacji tej "szparki" to jest śróbka mała na imbusik wkręcana od tyłu gaźnika w trzpień od pull-down. Ustawi sie to tylko wtedy jak pull-down działa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości