[VW Polo]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fronius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 15, 2006 23:33
Lokalizacja: SĘDZISZÓW

[VW Polo]

Post autor: fronius » ndz gru 17, 2006 01:42

Mam taki problem otóż od nie dawna zauważyłem że pierwszy bieg nie zawsze wchodzi płynnie czasem ma opory.przy zamianie z 1 na 2 czasem słychać tak jakby zgrzyt ale z 3 na 2 nie ma tego problemu. Kiedyś przy wbijaniu biegu wstecznego słychać było zgrzyt ale po wymianie lewarka problem znikł. czy przyczyna może być źle wyregulowany lewarek czy może poduszka pod skrzynia. A do czego służy regulacja na drążku lewarka po zdjęciu mieszka. odkręca się tam śrubę i kręci plastikiem jest tam oznaczenie +/-



Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » ndz gru 17, 2006 02:42

jesli masz zgrzyt to pewnie jest to sychronizator uszkodzony , lub zle wyregulowane ciegło od biegów .



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz gru 17, 2006 08:54

fronius pisze:Kiedyś przy wbijaniu biegu wstecznego słychać było zgrzyt ale po wymianie lewarka problem znikł. czy przyczyna może być źle wyregulowany lewarek
jeżeli zaczeły się problemy po wymianie lewarka czyli należy szukać przyczyny w żle wyregulowanym mech. zmiany biegów, warto jeszcze spr. lub wymienić łączniki/sztywne ciegna w mech. zm. biegów


:-k ...

fronius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 15, 2006 23:33
Lokalizacja: SĘDZISZÓW

Post autor: fronius » śr gru 20, 2006 20:34

Zauwazyłem ze jak silnik jest zimny to jest ok. ale jak sie przejedzie tak ze olej w skrzyni sie zagrzeje to wtedy sa problemy. i to nie zawsze. czasem jest ok a czasem biegi wchodza z oporem tak jak by cos blokowało. Proszę o radę

[ Dodano: Sob Lut 24, 2007 21:09 ]
problem wyglada nastepujaco. w czasem cięzko jest wbic pierwszy bieg ale jak puszcze sprzegło i przycisne jescze raz to bieg wchodzi delikatnie. gdzie szukac problemu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 498 gości