[mk3 1,8 GT] Jak przyspieszyć zapłon?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hajmuś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 21:10
Lokalizacja: Białośliwie
Kontakt:

Post autor: Hajmuś » ndz gru 17, 2006 00:27

Wlasnie, ten spadek mocy i momentu prawdopodobnie spowodowany jest zle ustawionym zaplonem. Mechanicy mogli sie wiec pomylic o zabek, auto co prawda bedzie chodzic, ale tylko chodzic :bajer: zero ducha. Jezeli natomiast wszystko jest dobrze, mozna sprobowac przyspieszyc zaplon, czyli przekrecic aparatem zaplonowym w ruchu przeciwnym do ruchu wskazowek zegara i sluchac pracy silnika, powinien on miec w miare rowne obroty, a co najwazniejsze to jak depniesz mu w pedal powinien bez zajakniecia wchodzic na obroty(nie wolno przesadzic z zaplonem, tzn, nalezy uwazac aby nie byl on za wczesny :bajer: ) Lekkie przyspieszenie zaplonu, do granic mozliwosci zwiekszy na pewno wasza dynamike jazdy :bigok:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 17, 2006 00:47

Martino81 pisze:Mam ten sam problem co załozyciel tematu, identyczna konfiguracja tzn. ABS + LPG z Bingo M a reszta Tomassetto. Jeździłem ostatnio AAM w kobi i mam wrażenie że dużo lepiej pomykał. Chętnie się dowiem gdzie u kolegi leżał problem to i u mnie może go znajdę. Dodam że zapłon miałem ustawiany na lampie ale nic nie dało bo jak na 90ps to silnik jest strasznie słaby
w przypadku instalki gazowej to proponowałbym jeszcze sprawdzić jeszcze czy nie zablokowano klapki pod filtrem powietrza w pozycji takiej, że cały czas bierze silnik ciepłe powietrze. Częsta sprawa u gazowniczków partaczuniów


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Martino81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 29, 2005 12:12
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Martino81 » ndz gru 17, 2006 01:49

Zakładanie gazu u mnie sam nadzorowałem i w tym kombi też, był robiony w jednym warsztacie w przeciągu 2 dni na tych samych elementach, co do momentu to nie mam co marudzić ale moc to inna bajka. Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości