Gdzie kupujecie części?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Gdzie kupujecie części?

Post autor: Mariusznia » śr mar 09, 2005 22:59

No właśnie, gdzie?
Jeśli nowe, to gdzie:
- w autoryzowanych serwisach VW? Jeśli tam, to czy wszystkie części, czy jakąś wybraną grupę części (np. nie macie zaufania do podróbek/części nieoryginalnych)?
- u innych dystrybutorów (jakich - zapodajcie coś w Stolycy).

Jeśli używane, to gdzie:
- szroty
- aukcje internetowe
- inne (jakie źródła?)

Byłem w serwisie VW i mam do wymiany (a może przesadzają, tylko im najwygodniej jest wszystko powymieniać zamiast się grzebać w starych elementach ;-)):
- bębny hamulcowe z tyłu + klocki + cylinderki (poprosiłem o wyregulowanie hamulca ręcznego...)
- nagrzewnica (coś mi ciepławe powietrze dmuchało zamiast gorącego...)
- synchronizator II biegu (coś mi się wydawało, że delikatnie zgrzyta przy włączaniu II, ale tylko, gdy autko stało na mrozie i się ruszało z I na II, po chwili - po nagrzaniu silnika - było już OK)

Ad hoc - zamówiłem oryginalne komplety hamulców na tył. Wyszło coś z 1.700,-PLN...Drogo, ale na bezpieczeństwie postanowiłem nie oszczędzać.
Jeśli chodzi o nagrzewnicę, to kupiłem od razu takową na Allegro (z klauzulą zwrotu kasy w wypadku wadliwego elementu), podobno w idealnym stanie, ale podobno, ha, ha... Za to tania była i mogłem sobie zaryzykować.
Z tymi biegami, to postanowiłem zasięgnąć opinii innego mechanika (mam takiego, nieautoryzowanego niedaleko siebie, wymieniał mi wszystkie oleje, płyny, łączniki stabilizatorów, itd. i było OK), który oglądał samochód, jechał nim i nic złego w tych biegach nie zauważył.

Co Wy byście poradzili, gdzie kupujecie te części, gdzie serwisujecie?

Naprawdę docenię rady bardziej doświadczonych użytkowników samochodów dla ludu.
Jakbyście jeszcze doradzili mi (namiary), gdzie serwisować i gdzie kupować części w Wawie, to byłoby superrr.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie części?

Post autor: Borys » czw mar 10, 2005 09:34

Mariusznia pisze:No właśnie, gdzie?
Jeśli nowe, to gdzie:
- w autoryzowanych serwisach VW? Jeśli tam, to czy wszystkie części, czy jakąś wybraną grupę części (np. nie macie zaufania do podróbek/części nieoryginalnych)?
- u innych dystrybutorów (jakich - zapodajcie coś w Stolycy).

Jeśli używane, to gdzie:
- szroty
- aukcje internetowe
- inne (jakie źródła?)

Byłem w serwisie VW i mam do wymiany (a może przesadzają, tylko im najwygodniej jest wszystko powymieniać zamiast się grzebać w starych elementach ;-)):
- bębny hamulcowe z tyłu + klocki + cylinderki (poprosiłem o wyregulowanie hamulca ręcznego...)
- nagrzewnica (coś mi ciepławe powietrze dmuchało zamiast gorącego...)
- synchronizator II biegu (coś mi się wydawało, że delikatnie zgrzyta przy włączaniu II, ale tylko, gdy autko stało na mrozie i się ruszało z I na II, po chwili - po nagrzaniu silnika - było już OK)

Ad hoc - zamówiłem oryginalne komplety hamulców na tył. Wyszło coś z 1.700,-PLN...Drogo, ale na bezpieczeństwie postanowiłem nie oszczędzać.
Jeśli chodzi o nagrzewnicę, to kupiłem od razu takową na Allegro (z klauzulą zwrotu kasy w wypadku wadliwego elementu), podobno w idealnym stanie, ale podobno, ha, ha... Za to tania była i mogłem sobie zaryzykować.
Z tymi biegami, to postanowiłem zasięgnąć opinii innego mechanika (mam takiego, nieautoryzowanego niedaleko siebie, wymieniał mi wszystkie oleje, płyny, łączniki stabilizatorów, itd. i było OK), który oglądał samochód, jechał nim i nic złego w tych biegach nie zauważył.

Co Wy byście poradzili, gdzie kupujecie te części, gdzie serwisujecie?

Naprawdę docenię rady bardziej doświadczonych użytkowników samochodów dla ludu.
Jakbyście jeszcze doradzili mi (namiary), gdzie serwisować i gdzie kupować części w Wawie, to byłoby superrr.
ja osobiscie zakupy robie tam gdzie jest najtaniej najszybciej i gdzie pełen asortyment jest od reki, ogólnie wybieram InterCars
pełen wybór zamiennikow i ceny o wiele bardziej konkurencyjne niz ASO
a jakosciowo tak samo,
jak masz jakiegos znajomego mechanika, bardzo znajomego to w IC sa duze rabaty na warsztat, tak samo jak i w innych sklepach, ASO daje tylko 10% max


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » czw mar 10, 2005 14:25

O co chodzi z tym bardzo znajomym mechanikiem - jakie kryteria trzeba spełniać?



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » czw mar 10, 2005 14:48

InterCars, mam dostep czasami do karty rabatowej 25% chyba a dodatkowo kpla z max zniszkami do 40% chyba zaleznie od produktu. Generalnie jak nie masz karty spokojnie mozesz z nimi sie dogadac, ponegocjowac... W ASO *#cenzura#* ktorych nigdzie indziej nie da sie kupic...

Co do 2 zgrzytajacej to norma w mk2, te modele tak maja.


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie części?

Post autor: briano » czw mar 10, 2005 15:55

Również InterCars :bigok:



GOLFPIT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 17, 2005 12:47
Lokalizacja: ORZYSZ
Kontakt:

jak zamawiac

Post autor: GOLFPIT » czw mar 10, 2005 16:36

jak skladac zamowienia w intercarsie..
telefonicznie, sklep internetowy?? a przesylka??



allebazi

Post autor: allebazi » czw mar 10, 2005 17:12

Ja kupuje w internecie na stronie:
www.automotosklep.pl



piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » czw mar 10, 2005 17:18

w poniedziałek wymieniałem:

1. szczęki hamulcowe - 42,50zł.
2. bębny chamulcowe - 84*2=168zł
3. linki chamulca ręcznego (pękły obie na raz) 2*28=64zł

jakoś w listopadzie

4. cylinderki hamulcowe 2*30=60zł

łącznie 334,50 zł
Nie od dziś wiadomo, że serwis a szczególnie VW to zdziercy.

czasem warto też kupić używane części ale nie na szrotach bo tam czasem drożej niż w sklepie. Kiedyś zbił mi się reflektor przy mkI nowy Hella kosztował 125, podróba 40 kupiłem używany bo był taki jak stary, lewy nie odróżniał się od prawego a oryginalny z pierwszego montażu wytrzyma dużo dłużej niż podróba za 40 zł. Cylinderków nie warto kupić używanych bo nawet jak leżą to się guma stażeje. Tak więc gdzie kupować zależy co kupujesz



kaczorek

Post autor: kaczorek » czw mar 10, 2005 20:07

w Warszawce na szybko kupuje w FOTA na goclawiu lub bolimar natomiast jesli mam duzy tak jak ty wydatek to jade na wies do kumpla i tam wszystkie ceny dziele na pol jesli Cie interesuje napisz maila podam namiar na goscia odrazu moze ci wymienic prawie ze w cenie. wymienialem u niego tarcze klocki oleje jest naprawde ok .



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » pt mar 11, 2005 00:09

InterCars (jeśli masz zniżki), Kocyk-Market, albo allegro ;)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
Mariusznia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 00:35
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

Post autor: Mariusznia » pt mar 11, 2005 00:43

MaLiBU pisze:InterCars, mam dostep czasami do karty rabatowej 25% chyba a dodatkowo kpla z max zniszkami do 40% chyba zaleznie od produktu. Generalnie jak nie masz karty spokojnie mozesz z nimi sie dogadac, ponegocjowac... W ASO *#cenzura#* ktorych nigdzie indziej nie da sie kupic...

Co do 2 zgrzytajacej to norma w mk2, te modele tak maja.

Fajna taka karta..., ale i tak (pozwoliłem sobie sprawdzić ich ceny) są faktycznie duużo tańsi, niż autoryzowny serwis/sklep. Dzięki za informację! Te hamulce kompletne już mam zamówione niestety w VW... ale nagrzewnicę zamówiłem już w ... noo... INTERCARSIE :bigok: ... yes! Zamiast 510,- zapłąciłęm 118,- (były też jeszcze tańsze za jakieś 85,-PLN, ale ... ha, ha... za tanie mi się wydawały i qpiłem te droższe :kac:
I hamulce, i nagrzewnicę zamontuję w zakładzie, który mam praktycznie po drugiej stronie ulicy... wezmą za wszystko 600,-PLN (najdroższy w tym jest montaż nagrzewnicy, bo podobno to praca na cały dzień...). Jakoś się ... nooo. cenowo zraziłem do autoryzowanego serwisu (choć niewątpliwie będę go czasami odwiedzał, bo oprócz cen są wg mnie OK).

Z tym II biegiem, to mnie troszkę uspokoiłeś. Zawsze, to milej, jak... się nie jest samemu :grin: . Ale pewnie można toto naprawić (nie jest to jakieś permanentne i głośne zgrzytanie, takie tam cichutkie czasami, ale jest i wqrza). Napisali, w serwisie VW, ze synchronizator II do wymiany. Ciekawe jak droga jest taka wymiana (bo, ze droga, to się domyślam)? Czy skrzynia się nie zniszczy (jakiś tam trybik od II, czy jakoś tam), jak się to... eee... zostawi w spokoju?



Awatar użytkownika
FosGate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 04:53
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: FosGate » pt mar 11, 2005 00:46

ja kupuje w Inter-Team :)


_______________________________
www.stylepoznan.com

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Panowie

Post autor: Norbert » pt mar 11, 2005 09:39

jest ktoś z Poznania, kto ma taką kartę rabatową w Inter Cars.... narobiło mi się teraz wydatków i muszę kupic kilka rzeczy - może mi ktoś pomoże? stawiam :pub:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lukdohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 22:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: lukdohc » pt mar 11, 2005 10:13

moim zdaniem nie potrzebnie bedziesz tyle placil za glupia wymiane nagrzewnicy... to nie ejst az takie trudne, a wlasciwie wogole nie ejst poprostu w srodku musisz rozkrecic te wszystkie pulki i doisc do nagrzewnicy i wcale to nei ejst caly dzien roboty, ja kupilem samochod to pierwsza rzecz jaka robilem to wlasnie nagrzewnica bo byla dziurawa, a jest to moj pierwszy samochod i nic kompletnie nic sie nie znam na samochodach i sobie poradzilem i mi to nie zajelo caly dzien tylko lekko ponad 2 godziny, juz tu bylo na forum opisywane jak sie wymienia, no chyba ze nie lubisz brudzic raczek i masz kase to prosze bardzo:) pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości