kilka pytań o centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

kilka pytań o centralny zamek

Post autor: łyssy » pt gru 15, 2006 11:08

mam w aucie zamontowany centralny zamek (na centrali sterującej jest napis magic lock)
mam wersię trzydrzwiową-zamek jest podpięty tylko do drzwi, ale ma wypuszczone przewody do podpięcia jeszcze klapy-
1.jak zamontować centralny w klapie-wystarczy zwukły siłownik jak w drzwiach czy jakiś specjalny trzeba?
2.kiedys miałem przyklejonado deski czerwoną diodkę w plastikowej obudowie-kable miała wciągnięte w okolice bespieczników (na obudowie diodki był napis (gemini alarm system) takie same napisy mam na szybach i na pilocie który dawniej otwierał c. zamek, ale teraz diodka jest spalona-czy można takie coś dokupić? i gdzie to wpiąć - już niepamietam skąd to wypiołem rok temu
3-jak podpiąć c. zamek tak by przy zamykaniu otwieraniu mrugały awaryjne?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 15, 2006 11:42

ad.2 Może nie chodzi o spalenie diodki tylko ten stary alarm już nie działa. Jeśli teraz otwierasz bez pilota. Trudno powiedzieć na odległość co tam jest porobione.
ad3. zależy jaką masz centralk. Czasem centralka od CZ ma wyjścia na kierunkowskazy, a być może stary alarm ma te wyjścia i to on sterował centalką od zamka. Zawsze możnma podłączyć za pośrednictwem diod kable od siłowników centralnego pod kierunki, ale nie wiem czy to robota dla ciebie samego, skoro jeszcze nie siedzisz w temacie.
Trzeba najpierw rozgryźć co jest zamontowane, co działa a co nie. Chyba powinieneś do speca z tym pojechać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pt gru 15, 2006 11:43

Siłownik moż być taki od drzwi ale musisz wstawić zamek w klepę od golfa z centralnym zamkiem.

Aby mrugały awaryjne to poszukaj przewodów wychodzących z centralki zamka ,na których pojawia sie na chwile +12V po naciśnięciu przycisku pilota i przylutuj te przewody do przewodów wychodzących z manetek od właczania kierunkowskazów. Odpowiednie przewody w manetce znajdziesz kontrolką. Włączając kierunkowskaz kontrolka będzie na tych przewodach błyskać.
Jeśli w centralce jest jeden przewód do wyzwalania świateł to musisz zastosować dwie diody.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt gru 15, 2006 12:15

łyssy pisze:1.jak zamontować centralny w klapie-wystarczy zwukły siłownik jak w drzwiach czy jakiś specjalny trzeba?
WYSTARCZY KUPIĆ SIŁOWNIK !!! ja kupiłem taki na allegro jak na tym foto w poradzie !! za 5 zł :P i otwiera super !! zrobiłem sobie go na przyciska w środku i wymiata :)
Pozniej kupiłem centralke z mozliwością otwierania klapy!! i podłączyłem sobie pod centralke !! Jednak 2a to było zrobić przez przekaźnik bo centrala na ten przewód co mił iść do siłownika tylnej klapy wysyła - :))
I teraz mi wsi gra
PORADA http://vw2.info/vwforum/klapa/



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » pt gru 15, 2006 15:08

z tym alarmem to nie wiem czy to nie jest jakaś lipa-nigdzie nie mam żadnej syreny ani nic podobnego-myślę że to mógł być taki straszak (nalepki na szybie, mrugająca kontrolka) a tą diodkę sam spaliłem jak kiedyś szukałem gdzie ją podłączyć-zrobiłem jakieś spięcie i tylko błysło i tykło:-) ale chodzi mi po głowie czy to nie było jakoś podpięte do plusa i kabelka od mastera-że niby jak wyślę sygnał z pilota do diodki to daje zasilanie na zamek i zamyka lub otwiera (?) czy to możliwe?

aha-te dodatkowe kable z centralki sterującej (zielony i niebieski) sprawdzałem żarówką-jak je połączyłem przez żarówkę to świeciła przy zamykaniu i otwieraniu przez chwilkę-te kable na pewno są do trzeciego siłownika(mają ponad 2 m długości) zastanawiam sie czy można by je wykorzystać leż do podpięcia sygnalizacji awaryjnymi-co myślicie?

[ Dodano: Pią Gru 15, 2006 14:09 ]
To_mas
dzięki za poradę



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 320 gości