Trzeszczenie z przodu przy ruszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gixy
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pt paź 20, 2006 23:57
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Trzeszczenie z przodu przy ruszaniu

Post autor: gixy » pt gru 15, 2006 01:46

Witam Wszystkich- mam taki oto problem:
przy ruszaniu (z pelnego zatrzymania) słysze z przodu po lewej stronie- takie jakby trzeszczenie/chrobotanie- nie wiem jak to nazwac. Zaznaczam ze trwa to tylko chwile- do momentu, az wskazówka predkosciomierza podniesie sie do 20-30 km/h i pozniej juz tego nie słychac. Równiez przy hamowaniu tego odglosu nie ma, ani przy ostrym skrecie kol w lewo lub w prawo(tak jak sie przeguby sprawdza)-przy wolnej jezdzie oczywiscie.
Byłbym zatem wdzieczny za wszelkie podpowiedzi- co to moze byc i jak sie tego pozbyc, ewentualnie- gdzie to tanio wymienic(wawa i okolice)
I mam jeszcze jedno pytanie(mam nadzieje ze admin nie bedzie zły ze w jednym poscie umieszczam te dwie sprawy:)...
mianowicie- chodzi mi o przycisk podgrzewania tylnej szyby...
Jesli chodzi o ogrzewanie- dziala bez zarzutu, a nawet bardzo, bardzo szybko-natomiast denerwuje mnie to, ze ta lampka w tym przycisku- zazwyczaj sie nie swieci-ale jak jej cos odbije to sie zapala(tak na 50 właczen, zapali sie ze dwa razy(ale nie pali sie caly czas jak jest właczony przycisk) tylko gasnie po jakims czasie- o co z tym chodzi? Jak zrobic zeby palila sie stale? Mial ktos z Was podobny problem??
Bede wdzieczny za wszelkie porady
Pozdrawiam i z góry dzieki


kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt gru 15, 2006 08:23

co do tego trzeszczenia to przyczyną takiego stanu może być obracające się łożysko w obudowie (w zwrotnicy - miałem tak w MK1) lub obracajaca sie piasta koła w tuleji łożyska, oba przypadki wiążą sie z wymianą łożyska (jak najszybciej) bo w przeciwnym przypadku dojdzie jeszcze wymiana całej zwrotnicy (obudowy łożyska) lub piasty koła, przyczyną takiego stanu jest przytarte (zużyte) łozysko koła,
co do włą. ogrz. szyby to prawdopodobnie nie masz styku na obwodzie kontrolki tego włą. trzeba by go rozebrać i spr. czy nie ma gdzieś widocznych przerw w połączeniach do tej żaróweczki i spr. wszystkie styki włącznika


:-k ...

Awatar użytkownika
lemax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 17, 2004 21:35
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: lemax » pt gru 15, 2006 09:13

Witam,
zanim podejmiesz sie jakiejś grubszej naprawy zobacz czy aby osłona nie dotyka do tarczy,
kiedyś leciutko miałem podgiętą osłone i właśnie przy ruszaniu ze startu wydawała nieziemskie odgłosy podobne do tego co opisujesz :-))
pozdrawiam,
Paweł



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości