gaśnie na wolnych obrotach lpg

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Stanisław Fiute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob lis 05, 2005 22:07
Lokalizacja: Zamość

gaśnie na wolnych obrotach lpg

Post autor: Stanisław Fiute » czw gru 14, 2006 08:27

mam pytanie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania po zdjęciu nogi z gazu obroty spadają i silnik gaśnie ( nie zawsze) instalacja lpg silnik 2e.dzieje się tak od niedawna gazownicy sprawdzali i stwierdzili że wszystko ok.Przejechane na lpg ok 19000 km.co może być przyczyną.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw gru 14, 2006 10:41

pod względem instalacji gazowej według nich jest ok ale może może nie zlokalizowali jakiegoś lewego powietrza które dostaje się zwłaszcza kiedy schodzi z wyzszych obrotów posprawdzaj dolot powietrza dokładnie wszystko co związane z powietrzem



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » czw gru 14, 2006 11:36

Heh wlasnie dzieje mi sie to samo:) i szukałem czy są jakies podobne tematy.ja rozmawiałem z kolego który pracuje w "gazie" i powiedzial ze pewnie trzeba przy redukorze pokrecic i bedzie chulało.jak pojade do niego moze w soboe to sie odezwe



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » czw gru 14, 2006 16:01

a czysciles filtr gazu ? moze jest juz zabrudzony , sprawdz czy gdzies nie wystepuje jakas nieszczelnosc , no i filtr powietrza tez warto by bylo obejrzec
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 14, 2006 16:09

Stanisław Fiute pisze:mam pytanie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania po zdjęciu nogi z gazu obroty spadają i silnik gaśnie ( nie zawsze) instalacja lpg silnik 2e.dzieje się tak od niedawna gazownicy sprawdzali i stwierdzili że wszystko ok.Przejechane na lpg ok 19000 km.co może być przyczyną.
po pierwsze napisz czy tylko na gazie czy na benzynie tak samo. Jeśli na obu paliwach to najpewniej regulator wolnych obrotów


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Stanisław Fiute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob lis 05, 2005 22:07
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Stanisław Fiute » czw gru 14, 2006 22:29

gaśnie tylko na gazie i to nie zawsze byłem u znajomego gazownika pokręcił coś przy reduktorze (pokrętło od wolnych obrotów) i powiedział że jak to nie pomoże to będzie czyścił oba silniczki krokowe.jutro sprawdzę czy pomogło.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 14, 2006 22:38

Stanisław Fiute pisze:gaśnie tylko na gazie i to nie zawsze byłem u znajomego gazownika pokręcił coś przy reduktorze (pokrętło od wolnych obrotów) i powiedział że jak to nie pomoże to będzie czyścił oba silniczki krokowe.jutro sprawdzę czy pomogło.
jeśli gaśnie tylko na gazie a na benie pracuje równo to nie dopuszczaj go do regulatora wolnych obrotów (też zwany silnikiem krokowym - taki cylinder na pokrywą zaworów.
Niech sobiue czyści ten od gazu. Ale faktycznie pewnie winne są ustawienia instalki gazowej, sądzę że regulacja na parowniku w tym przypadku pomoże, tylko że jednak powinno sie to robić z jakimś przyrządem, albo z podłączeniem komputera to sterownika instalki gazowej, albo chociaż z testerem sondy lambda.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » pt gru 15, 2006 07:13

Zanim zaczniesz rozbierać samochód na części - przede wszystkim wyczyść świece. Gaz jest bardzo czuły pod tym względem.
Jeśli na benzynie masz obroty OK, dopiero potem wyreguluj wolne obroty na gazie pokrętłem na parowniku instalacji LPG - kręć w lewo aż zaczną spadać obroty, a potem troszkę w prawo, aż będzie pracował równo. Jeśli będzie Ci jeszcze gasł np. na zakrętach, to jeszcze odkręć delikatnie w prawo.
(Aha, nie ma co się bać regulacji. Ja już od dawna nie bywam u żadnych gazowników i wszystko jest OK. Na wszelki wypadek nie ruszaj głównego zaworu gazu - tego na rurze.)

Dopiero jeśli to nie pomoże daj znać, będziemy dalej kombinować. :bigok:



Stanisław Fiute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob lis 05, 2005 22:07
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Stanisław Fiute » ndz gru 17, 2006 22:29

Artur D pomogło kręcenie pokrętłem wolnych obrotów jak pisałeś i pomogło Dzięki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 389 gości