Kable koło progu od strony pasazera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Kable koło progu od strony pasazera

Post autor: SkinnerPL » śr gru 13, 2006 16:17

Siemka co to sa za kable lecace kolo siedzenia pasazera, przy progu? Nie mam ich podpietych i chcialbym wiedziec za co one sa odpowiedzialne... moze nawet dalbym rade je podlaczyc :-) Robie elektryke w swoim wozie no i juz wywalilem z niego parenascie metrow kabli i kabelkow...



Awatar użytkownika
tchopz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt maja 05, 2006 15:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tchopz » śr gru 13, 2006 16:21

prawą stroną puszcza się kable do głośników na tył. Prawa strona daje mniejsze zaklucenia bo po lewej leci wiązka chyba parunastu kabli.

Jak nie masz głośników to nie wiem co tam jeszcze leci.

...
Jak tak wywalasz te kable to ci czasem jakie lampki nie gasną ?? (albo zapalają :) )


----------------------------------------------------
Sprzedam Golfa MK3 TDI 1Z 90KM 94r. New Orlean. [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=399008055[/url]

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » śr gru 13, 2006 16:42

Tzn tych kabli tam jest multum... jak bys zobaczyl co sie pod maska dzialo to bys padl ze smiechu :-) Masa zrobiona z 3 kabli w warkocz zaplatanych... z takich drucianych :D. Kierunkowskazy boczne - klijent odciol kostki i podlaczyl do kierunkowskazow tych z przodu... izolacje zerwal i przyczepil na okretke plus ze zwyklych. Ja zdziwiony.... czemu tak jest... wziolem miernik wlozylem do tych kostek co sie powinno normalnie kierunkowskazy podlaczyc napiecie o dziwo jest :-) wiec nie rozumiem poprzedniego wlasciciela tego golfa :D

Kable leciały do postojowych tak .... zielony - fioletowy - czarny - szaro/czerwony :D parodia co 10 cm byl kabel dowiazywany... jakies cuda sie tam dzieja... leci przezroczysty kabelek dwuzylowy po kablu do tego aparatu zaplonowego czy co to jest :-) Parodia po prostu... rozbebeszylem cale altko... wszystkie schematy na wierzchy no i pozadkuje to w logiczna calosc :-) Zdziwiony bylem dlaczego mi sie akumulator rozladowywuje.... a tam od akumulatora pociagniete dwa kabelki ktore jak wkladalem radio zwykle sie zwieraly... teraz mam juz aku do wyzucenia bo tak jest wymczony...

W samochodzie to Olaboga :D tyle smieci ze koniec swiata... a zaczelo sie od tego ze chcialem sobie ogrzewanie tylnej szyby podlaczyc...


Jak narazie wszystko w autku dziala... znaczy sie odpala... awaryjne i wszystkie przednie dzialaja takze nie ma co sie bac narazie :D gorzej bedzie jak nie bede mogl go zapalic...


Dzieki za odpowiedz. Skoro to sa kable od glosnikow fabrycznie to wywalam bo swoja instalacje bede i tak zakladal...

p.s.
jeszcz tylnia szyba do podlaczenia
czujniki otwierania drzwi bo mi sie swiatlo w kabinie nie zapala...
otwieranie do bagaznika bo nie dziala te elektryczne... przewodow nie ma ;/
przeciwmgielne z tylu nie dzialaja

no i chyba tyle :-)



Awatar użytkownika
tchopz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt maja 05, 2006 15:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tchopz » śr gru 13, 2006 17:03

Po Twoim opisie to już nie jestem taki pewien co tam jest pod pasażerem. To może być wszystko, nawet zapłon. :)

Lepiej jeszcze sprawdź...


----------------------------------------------------
Sprzedam Golfa MK3 TDI 1Z 90KM 94r. New Orlean. [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=399008055[/url]

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » śr gru 13, 2006 17:05

Te kabelki akurat nie sa podlaczone tylko leza :D i tak sobie leca do tylu samochodu... nie zainteresowalem sie dokad bo juz nie zbudza nic moich podejrzen w tym autku :D



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr gru 13, 2006 19:29

Jak dostałem swojego golfika to miałem aparat zapłonowy zawiniety w rekalmówkę z biedronki, przewód ciepłego powietrza z kolektora do termostatu porwany, ale "profesjonalnie" zawinięty w folię aluminiową + do tego taśma klejąca, przewody w silniku (wszystkie) zawinięte w plaster, taki z apteki, nie czarny, tylko kremowy, akumulator pod spodem miał też folię aluminiową, między nim a tą blachą, która go trzyma była wsadzona listewka drewniana. Kiedyś ta listewka pękła i wypadła. Oczywiście o tym nie wiedziałem. Któregoś dnia otwieram maskę, a akumulator wypadł ze swojego miejsca i oparł się o dmuchawę od chłodnicy, a drugą stroną chyba o skrzynię (dokładnie nie pamiętam). Tylko jeden jego róg leżał jeszcze na tej płycie, do której powinien być przymocowany. Jeszcze troche i jakby dobrze poszło, to by wypadł na drogę...
Ktoś jak okręcał te przewody plastrem, to przy okazji poprzecinał wszystkie opaski, w które te przewody były zaciśnięte. Potem chodziłem po szrotach i szukałem tych opasek - niektórzy nie wiedzą o tym, że te, które są w golfie II są wielokrotnego użytku, wystarczy nacisnąć palcem na taki języczek i opaska puszcza...


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » czw gru 14, 2006 01:14

moze to sa kable do wzmacniacza ktory kiedys byl w bagazniku??SkinnerPL, któredy idzie kabel do ogrzewania szyby??nie chodzi mi podgrzewanie szyby sprawdzalem probówka i nie ma wogole napiecia przy szybie a bezpieczniki ok


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw gru 14, 2006 07:54

kaczor4011, kable idą stroną kierowcy. Prawdopodobnie masz złamane przewody przy przejściu z nadwozia do klapy bagażnika (czy nie działa tylko ogrzewanie, czy może jeszcze np. wycieraczka nie działa w ogóle, albo nie powraca do wyjściowej pozycji, albo oświetlenie tablicy rejestracyjnej?)- jak otworzysz bagażnik, to przy zawiasach masz takie gumki, w których idą przewody - w prawej idzie wężyk do spryskiwacza, a w lewej przewody. Ściągnij lewą gumkę, pod spodem będą przewody - sprawdź, czy są całe. U mnie były złamane i nie chodziła wycieraczka. Wycięłem je na krótkim odcinku (tym, na którym się zginają) i wymienilem wszystkie na nowe. Z obu stron polutowałem je do starych przewodów i zaizilowalem koszulkami termokurczliwymi - taki zabieg przedłuża działanie urządzeń elektrycznych tylnej klapy o kolejne kilka (kilkanaście?) lat.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » czw gru 14, 2006 12:29

Ja jeszcze nie zrobilem ogrzewania tylnej szyby bo nie doszlem tam jeszcze... narazie tylko robie przy silniku i przy bezpiecznikach... mam mase spalona od przednich wycieraczek i tam gdzie kawalek to dalej leci ;-/ nie wiem jak zabrac sie za wymienienie tej masy... puscic nowy kabel w miejsce starego? Jak mowicie? Obawiam sie ze kabel jest przytopiony na calej dlugosci no i moze sie zwierac z kabelkami obok.. ;-/ Do ogrzewania tylnej szyby jeszcze nie doszlem... ja mam urwane calkiem kable ;/ bede musial nowe pociagnac...



Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » czw gru 14, 2006 12:36

Lipek81, wlasnie nie chodzi mi tylko podgrzewanie reszta smiga bez problemów! chodzi mi o cala droge tego kabla któredy on idzie?? pewnie pod podsufitka??nie wiem i chce byc pewny zeby nie sciagac na darmo podsufitki :bigok: zaraz pojde i sprawdze w tych gumowych oslonach

[ Dodano: 14 Gru 2006 14:58 ]
Lipek81, miales racje w tym ,,kondonie'' byl przeciety kabelek od podgrzewania!! wszystkie dobre tylko akurat tem pekl!! nalezy ci sie :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :pub: dzieki za pomoc!!!


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw gru 14, 2006 22:11

To jest typowa przypadłosć takich rozwiązań - w polonezie miałem to samo, w golfie też. To musi się kiedyś złamać. Troche lepszym rozwiązaniem jest to, które np. zastosowano w Cinquecento - tam na progu bagażnika i w klapie są takie styki, Gdy otworzysz klapę to co prawda wycieraczka nie działa, ale to chyba nie ma znaczenia - i nie ma co się łamać, bo przewody nigdzie nie są wyginane. Co do prowadzenia kabli - z lewej gumki przy zawiasach klapy idą one do lewego tylnego słupka, schodzą w dół i o ile mnie pamięć nie myli, to jak zdejmiesz lewą osłonę boku bagażnika (tam, gdzie jest uchwyt do apteczki), to będziesz miał tam złącze elektryczne tej wiązki idącej do klapy. Jak będziesz naprawiał przewody, to bezpiecznie jest ją rozłączyć, żeby nie zrobić jakiegoś zwarcia, czy coś....


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » pt gru 15, 2006 21:28

Cala droga podgrzewania leci tak
Włącznik ogrzewania - Puszka z bezpiecznikami - od bezpiecznikow (za cala tablica sa kostki... ) leci kablami przy fotelu kierowcy... i do samego tylu...


W przednim lewym slupku leca kable od swiatelka wewnetrzenego... po prawej w slupku leci przewod antenowy jezeli antene masz na dachu :-)



bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: bambi001 » sob cze 05, 2010 23:45

a co to jest wlasnie kolo progu a siedzeniem pasazera taka jakby waska(srebrna) rurka i od niej idzie jakas wiązka w strone tylu samchodzu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości