Pytanie dotyczące zawieszenia prosze o pomoc !!!....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

blend49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lis 28, 2006 17:05
Lokalizacja: Łomża

Pytanie dotyczące zawieszenia prosze o pomoc !!!....

Post autor: blend49 » śr gru 13, 2006 12:22

mam taki problem wymienili mi amortyzatory z tyłu i teraz jest tak że samochod (tył) amortyzuje tylko do pewnego momętu tzn w tewnym momęcie jak go przyciskam do dołu to jest taki momęt , żę niemoge go dalej przycisnąć . Czy to jest wina złych odbojów ??? Sprężyny zostały te same ??? prosze o rade ..
Ostatnio zmieniony śr gru 13, 2006 16:59 przez blend49, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr gru 13, 2006 13:06

Nie wiem jak chcesz to sprawdzic ja swój tył nacisne najwyżej o 1 lub 2 cm dlaej nie dam rady jest tak sztywny, zawiecha jeszcze fabryczna i sprawnosc 75% wiec tak powinno byc



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr gru 13, 2006 15:34

blend49, podjedz na trzepaki i wszystko będziesz wiedział u mnas to kosztuje 20 zł.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

blend49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lis 28, 2006 17:05
Lokalizacja: Łomża

Post autor: blend49 » śr gru 13, 2006 17:23

no tak wjade na trzepaki i bede wiedzial to co wiem :) amorki powinny być dobre ale niewiem co zatrzymoje amortyzacje :/ może to być wina odboji i niewiem czemu p wymianie amorkó podniusł mi sie tył :(



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » śr gru 13, 2006 22:17

blend49 pisze:no tak wjade na trzepaki i bede wiedzial to co wiem :) amorki powinny być dobre ale niewiem co zatrzymoje amortyzacje :/ może to być wina odboji i niewiem czemu p wymianie amorkó podniusł mi sie tył :(
To że tył się podniósł to dobry znak, widocznie stare amorki były już cienkie. Chociaż moim zdaniem to też znak ze spręzyny nie trzymają wysokości, a powinny.
Odboje z tego co wiem to lepiej wymieniać od razu przy wymianie amorków.
Co do sprężyn to u mnie jak były padnięte to auto przy jakimkolwiek obciążeniu (1 osoba) na tylnim siedzeniu lub w bagażniku siedziało, a doładowane to praktycznie leżało na drodze. Dodatkowym odczuciem był brak sprężystości w pracy zawieszenia tylko takie twarde telepanie (tłumione dobrze bo amorki miałem świeże). Na nowych spręzynach jest znacznie sprężyściej. Zaryzykowałbym twierdzenie że jeśli autko ma 10 lat i do tego jakiś konkretny realny przebieg, a chcesz nim pojeździć to dla własnego spokoju możesz zmienić odboje (komplet FEBI ok 60pln) i sprężyny (jedna to około 80 pln - szwedzkie LESJOFORS dedykowane do mk2). Wtedy będziesz wiedział że wszystko GRA :bigok:
Ostatnio zmieniony śr gru 13, 2006 23:22 przez ppoll27, łącznie zmieniany 1 raz.


TDPower

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » śr gru 13, 2006 22:28

ja mam cały tył nowy Amory Sachs gazowe komplet osłon i odbojów Sachs i sprężyny właśnie Lesjofors i podobnie jak kolega PinkFloyd nicisne go góra 2 cm (może 3 cieżko to ocenić)



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw gru 14, 2006 11:58

blend49, ja również mam założone amory sachsa tylko że olejowe + sprężyny wzmacniane Lesjofors. trzepak ci wykaże czy amor chodzi żle czy ma jałowy luz czy pracuje prawidłowo !!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 262 gości