[MK3] Kolo pasowe - problem z odkreceniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
2ass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pt lis 03, 2006 15:18
Lokalizacja: Wroclaw

[MK3] Kolo pasowe - problem z odkreceniem

Post autor: 2ass » pn gru 11, 2006 00:28

wczoraj chcialem zmienic w swoim niedawno kupionym golfie3 paski rozrzadu i pozostale, kiedys koledze w jego aucie zmienialismy wiec przystapilismy juz wprawieni do dzialania, popuscilismy pompe, alternator sciagnalem dwa paski i jakie bylo moje zdziwienie jak zabralem sie do sciagania kola pasowego zeby odkrecic oslone pask rozrzadu a tam zonk jakis debil poprzedni wlasciciel porozwala sruby imbusowe mocujace kolo pasowe i klucz sie obraca w srubie. wciekly jestem na maxa bo niedosc ze nie wiem ile na tym pasku jest zrobione to jeszcze trzeba to jakos zrobic i teraz moje pytanie czy ktos mial juz cos takiego ???? zamysl jest taki zeby rozwiecic je i probowc wykrecic jak sie nie da to rozwiercic i nagwintowac, i tu nastepne pytanie czy ktos zna rozmiar tych srub imbusowych ??????
Ostatnio zmieniony pn gru 11, 2006 12:43 przez 2ass, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Post autor: ADi997 » pn gru 11, 2006 01:28

Spróbuj porządną "żabką" po zewnątrz złapać śróbe albo wbić numer większy imbus.

PS: o ile dobrze pamiętam to troche drogie to koło jest, jak kumpel wymieniał to coś ok 500zł


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

Awatar użytkownika
2ass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pt lis 03, 2006 15:18
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: 2ass » pn gru 11, 2006 01:40

yyyyy ale tam te sruby sa we wnatrz kola tzn gleboko osadzone i nie ma jak podejsc czym kolwiek zeby zlapac srube :/



Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Re: kolo pasowe

Post autor: Amanda » pn gru 11, 2006 08:48

2ass pisze:czy ktos mial juz cos takiego ???? zamysl jest taki zeby rozwiecic je i probowc wykrecic jak sie nie da to rozwiercic i nagwintowac, i tu nastepne pytanie czy ktos zna rozmiar tych srub imbusowych ??????
Mi też obrobiła się jedna (M8x14) i pierd...ąłem ja parę razy w łeb, a później małym przecinakiem za brzeg łba i poszło jak po maśle :okej:


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn gru 11, 2006 09:20

wbij w srube klucz imbusowy gwiazdke m8 12 katow... pomaga a jak sie obroci to znow jakis wiekszy


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pn gru 11, 2006 16:22

Miałem jużnie raz taki przypadek, ale zawsze gwiazdka pomagała, raz tylko przecinakiem musiałem wykręcać. Ale najważniejsze to dobrze ja młotkiem potraktować, to i gwiazdka tak szybko nie okręci się w przyklepanym łbie śruby.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości