[mk3] przegub > jakie śruby?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raptorr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 19:53
Lokalizacja: bialystok

[mk3] przegub > jakie śruby?

Post autor: raptorr » ndz gru 10, 2006 21:50

Witam

Ale mialem dzis szczescia w nieszczesciu... Jade sobie jakies 60km/h(samo ruszalem) i nagle coś mi zaczęło przeraźliwie gruchotać spod maski... Stanąłem na pobocze, zgasiłem zaglądam pod maske ale kurna nic nie widać szczegolnego. Odpalilem silnik, wrzucam bieg, ruszam i gleba... na zegarach predkosc rosnie, a auto stoi. Hmmm mysle sobie sprzeglo dobre uffff. Zdejmuje kurtke wsadzam na czuja reke za skrzynie i czuje ze lewy przegub sie odlaczyl i lezy
nizej. Jakos udalo mi sie (praktycznie po ciemku) znalezc wszystkie sruby i podkladki, o dziwo cale, nic nie sciete. Na oko po prostu sie odkrecily a przegub powinien byc caly. Sholowalem auto do domu(na szczescie tylko jakies 3km). Przydalo by mi sie zmienic te sruby na nowe z normalnym łbem co by kluczem je dobrze zlapac, a nie meczyc sie imbusem.
Nie znam sie na tym, ale jakie ta sruba ma "paramety" co by pokazac je w sklepie i spytac czy maja cos takiego z normalnym łbem?

Ps. Zebym nie mial oslony pod silnikiem i przegub spadl nizej to by mi to strach pomyslec jaka on by zrobil tam masakre... ufff


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz gru 10, 2006 23:22

wszędzie w ETCE śruby do przegubu to M8x48 ale jak pójdziesz do sklepu i powiesz o jakie Ci śruby chodzi to dostaniesz bez problemu


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » ndz gru 10, 2006 23:36

raptorr, podpowiem jeszcze ze sa to sruby wysokogatunkowe - przy zwyklych poscina je przy pierwszym ostrym ruszaniu gat.-10,9 lub nawet gat. 12


Obrazek

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [mk3] przegub > jakie śruby?

Post autor: RobertP » pn gru 11, 2006 13:06

raptorr pisze:Przydalo by mi sie zmienic te sruby na nowe z normalnym łbem co by kluczem je dobrze zlapac, a nie meczyc sie imbusem.
Nie znam sie na tym, ale jakie ta sruba ma "paramety" co by pokazac je w sklepie i spytac czy maja cos takiego z normalnym łbem?
nie wiem czy są z innym łbem te śruby niż na imbus
jeśli będziesz kupował nowe to kup też klej do gwintów zapobiegający odkęcaniu Loctite
i wkręcał każdą na maxa dobrym imbusem smarując każdy gwint, zawsze coś, wiem
bi doświadczyłem tego, a jeśli wkręcisz stare to tym bardziej wypada użyć tego Loctite !


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości