jaki płyn do chłodnicy????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

jaki płyn do chłodnicy????

Post autor: newswen » wt mar 08, 2005 12:16

Siemanko!!!!
w moim golfiku mam wlany jakis plyn do chlodnicy, jest to napewno zimowy, ale nie wiem jaki????? :bigok:
co tam wlac??
czy moizna mieszac plyny?? :bajer:
dajcie znac :pub:
piozdro :okej: [/b]



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt mar 08, 2005 12:18

:hmm: różnie mechniory gadają, ogólnie lepiej nie mieszać jak nie wiesz co jest. a jeśli chodzi o nowy lepiej jakiś do chłodnic aluminiowych



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: jaki płyn do chłodnicy????

Post autor: Gitner » wt mar 08, 2005 13:11

newswen pisze:Siemanko!!!!
w moim golfiku mam wlany jakis plyn do chlodnicy, jest to napewno zimowy, ale nie wiem jaki?????
Kolega do 1.8GT wlal Dynagel 2000, ja do swojego tez i wsio gra.

Pozdro
Gitner



kaczorek

Post autor: kaczorek » wt mar 08, 2005 13:40

raczej nie zalewaj go zadnym gotowym borygo a jesli juz to zielony (chociaz i on po jakims czasie zrobi wżery w aluminiowej chłodnicy) najlepiej jest kupic koncentrat, mawet byle jaki jest leprzy od gotowych płynów w sklepie powinni Ci doradzic.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt mar 08, 2005 13:58

Dynagel może być .OK



dioob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 18:20
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: dioob » wt mar 08, 2005 15:56

Njalepiej zalej go czymś na bazie glikolu.Ja zalałem naszym krajowymn produktem Petrygo , ale nie polecam rozszczelnił mi chłodnice może to przypadek ale lepiej pozałowac pare groszy tym bardziej że nie musisz zmieniac co miesiąć.


...pomału do celu......w planach Suka GS 500, na początek oby sił wystarczyło :hmm:

strobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 04, 2004 16:14
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: strobek » wt mar 08, 2005 20:02

Polecam DYNAGEL na dolewke i jako nowy!!!!



Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » wt mar 08, 2005 20:43

Moim zdaniem , chyba nie jest dobrym pomysłem zalewac chłodnicę mieszanka koncentratu i wody (chyba, ze szanownym przedmówcom chodzilo o zaleanie samym koncentratem).
Koncentraty sa raczej OK dla aut z żeliwnymi głowicami, którym na wskutek przegrzania nie grożą odkształcenia...
Wiadomo, że woda ma niższą temperaturę wrzenia od glikolu, tym samym łatwiej jest "zagotowac" wode w układzie chłodzenia i doprowadzic do uszkodzeń.
Ja mam zalane auto Pertygo. Auto ma juz swoje lata i nie zauwazyłem jakis rozszczelnień itp.
Oczywiscie dochodzi jeszcze cena. Koncentrat jest tańszy ("ciekawe dlaczego?"), a bańka 5 l Petrygo na stacji Orlenu u mnie kosztuje 45,50 zł. Zaje....cie duzo wg. mnie. Na szczescie udało sie znaleźc innego sprzedawcę - i ten sam płyn kupiłem za 29 zł.
Zreszta porównując nawet konsystencję "mieszanki wodnej" i tzw "gotowca" - chyba lepiej "wyglada" gotowiec (Petrygo). Woda to woda....



Awatar użytkownika
Alib
Red ARROW
Red ARROW
Posty: 131
Rejestracja: sob mar 05, 2005 16:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Alib » wt mar 08, 2005 20:51

Żadne petrygo ani borygo!! Jak nie chcesz żeby szlag trafi pompe wodą to zalej albo koncentrat (nie pamiętam jak się nazywa ale ma kolor różowy 1.5l kosztuje około 20 zeta) albo hepu!! to jest dokładnie to co poleca VW. Przynajmniej one mają włąściwości smarujące pompy!! Lepiej nie ryzykuj!!


Alib RULES!! in Rzeszów!!! Pozdro600!!!

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » wt mar 08, 2005 21:51

dioob pisze:Njalepiej zalej go czymś na bazie glikolu.Ja zalałem naszym krajowymn produktem Petrygo , ale nie polecam rozszczelnił mi chłodnice może to przypadek ale lepiej pozałowac pare groszy tym bardziej że nie musisz zmieniac co miesiąć.
na plynie nie ma co oszczedzac!! po petrygo tesh musialme nowa chlodnice wkladac


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » wt mar 08, 2005 22:42

heh a ja zalalem Borygo rozowe i po fakcie sie dowiedzialem, ze on jest do tych starych chlodnic. na szczescie (albo i nie) ubywa mi go jakims cudem wiec zaleje go czyms innym :) tylko w koncu czym bo zdania sa podzielone.


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt mar 08, 2005 23:52

Deacon pisze:heh a ja zalalem Borygo rozowe i po fakcie sie dowiedzialem, ze on jest do tych starych chlodnic. na szczescie (albo i nie) ubywa mi go jakims cudem wiec zaleje go czyms innym :) tylko w koncu czym bo zdania sa podzielone.
jeśli masz nadmiar kasy :) to kup Castrol antifreeze -polecany przez Vw, kosztuje ok 60 pln



Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » śr mar 09, 2005 00:35

a ten dynagel to jest płyn, czy koncentrat??? jak koncentrat to mieszac go z woda? jak tak to w jakiej proporcji
pozdro i dziexza posty



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr mar 09, 2005 01:16

newswen pisze:a ten dynagel to jest płyn, czy koncentrat??? jak koncentrat to mieszac go z woda? jak tak to w jakiej proporcji
pozdro i dziexza posty
tylko z wodą destylowaną, w jakiej proporcji to bedzie dokładnie opisane na etykiecie. a do kupienia jest zarówno płyn jak i koncentrat :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 304 gości