Mk3 silnik ABU 1,6 coś brzęczy po nagrzaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Mk3 silnik ABU 1,6 coś brzęczy po nagrzaniu

Post autor: Jozef » wt mar 08, 2005 10:39

trudno zlokalizować miejsce skąd dochodzą dziwne dźwięki, jakby zuzyte łożysko. Silnik ma przebieg 85 tys. Jak znaleźć źródło hałasu?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt mar 08, 2005 10:41

Prawdopodobnie łożyska w aletrnatorze już się kończą. I nie wierz, że ma on tylko 85000km przebiegu. No chyba, że kupiłeś go nowego i od tamtej pory ty tylko nim jeździsz. Jak dodasz gazu to piszczy tak samo czy gorzej??



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » wt mar 08, 2005 11:00

Po dodaniu gazu hałas nie nasila się i raczej trudno go uchwycić w warczącym silniku, dużo wyraźniej słychać przy pracy na wolnych obrotach. I raczej nie jest to pisk, tylko metaliczny szum. Gdyby alternator, to można zweryfikować ściągając pasek, (jeszcze nie próbowałem). A co do przebiegu, rzeczywiście mam podobne odczucia co do faktycznego stanu, tylko jak to sprawdzić? Do autka mam oryginalna książkę serwisowania, w której sa potwierdzane przeglądy, daty i przebieg. Wg tych zapisów to podczas ostatniego przeglądu w listopadzie 2004 r. miał wpisany przebieg 83 tys. Książka wygląda na oryginał, wygląd auta nie wskazuje na większy przebieg, a zarejestrowane w 1994 r. Słyszałem że przebieg można odczytać z jakiejś kości w liczniku, nie mam pewności czy jest to możliwe i gdzie ew. się z tym udać.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt mar 08, 2005 11:17

W twoim przypadku stawiam na alternator, także zdejmij pasek i odpal fure, zobaczysz co się dzieje.



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » wt mar 08, 2005 11:28

Spróbuję po południu zdjąć pasek, zaglądając od góry nie zauważyłem na alternatorze regulacji naciągu paska, czy napina się go w innym miejscu?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości