[MK3] Bzyczek dziwnie dziala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

[MK3] Bzyczek dziwnie dziala

Post autor: tuha » pt gru 08, 2006 21:56

mam mk3 i bzyczek od swiatel dziala roznie tzn jak poruszam kluczykiem to raz piszczy raz nie (zazwyczaj jak docisne to piszczy)a przy normalnbym uizytkowaniu nie oddzywa sie.czego to moze byc przycznyna?co jest uszkodzone,pozdraiwamn
Ostatnio zmieniony sob gru 09, 2006 16:21 przez tuha, łącznie zmieniany 1 raz.


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt gru 08, 2006 23:26

Jak to "jak docisne" ? Przeciez bzyczek ma bzyczec jak kluczyka nie ma w stacyjce :bajer:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt gru 08, 2006 23:49

Przyczyna zapewne siedzi w stacyjce. U mnie bzyczy wtedy, kiedy wyjmę kluczyk całkowicie ze stacyjki (wtedy też odcina napięcie na radio). Wystarczy włożyć kluczyk 2-4 mm i napięcie na dariu się pojawia i przestaje bzyczeć.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
alos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 28, 2006 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: alos » sob gru 09, 2006 00:44

tak u mnie zaczyna ja wyjmę kluczyk albo jak nawet mam zgaszone światła to a zostawiam kierunek to daje znac o sobie :D pozdro



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » sob gru 09, 2006 00:48

alos, stary bo jak masz kierunek i wyjmiesz kluczyk to zapala sie postój ten w którą strone masz kierunek



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob gru 09, 2006 17:45

to ze bzyczy jak sie wyjmie kluczyk albo cofnie do konca to jest kwestia kostki stacyjki. Ja jak zmienilem kostke to mi sie radio wylacza jak cofne kluczyk kiedys sie wylaczalo dopiero po wyciagnieciu..

z bzyczkiem to moze byc poluzowany przekaznik o ile raz dziala a raz nie jezeli jest wyciagniety kluczyk ( uwzgledniajac to w ktorym momencie jest prad odlaczany) jezeli bez kluczyka raz dziala a raz nie to popraw przekaznik w skrzynec bezpiecznikow chyba nr 36. a jezeli tylko jak ruszasz kluczykiem to jest kwestia kostki i moze ewentualnego zuzycia stacyjki. wszystko jest ok


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob gru 09, 2006 19:21

marcin999 pisze:to ze bzyczy jak sie wyjmie kluczyk albo cofnie do konca to jest kwestia kostki stacyjki. Ja jak zmienilem kostke to mi sie radio wylacza jak cofne kluczyk kiedys sie wylaczalo dopiero po wyciagnieciu..
Kwestia kostki ? Kostki byly takie same przez caly czas produkcji :bajer:
Od roku modelowego 97' byl tylko inny bebenek stacyjki. W tym przypadku na kontakt S prad szedl dopiero po przekreceniu kluczyka na pierwsza pozycje (nie po wlozeniu kluczyka jak w starszym typie). Wtedy okragla blaszka razem z kluczykiem wchodzi w bebenek i zalacza kontkas S.
Wylacza sie tak samo w obu typach - przez wyjecie klucza. Jesli u Ciebie dzieje sie to juz po cofnieciu kluczyka to masz cos nie tak...



Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

Post autor: tuha » sob gru 09, 2006 20:12

bez kluczyka nie dziala wogole...jak wloze kluczyk przekrece i docisne 1mm wtedy bzycyz przy otwartych drzwiach takto martwy jest,patrzylem przekaznik wyglada na ok przy nim wszystko,dziwne jest to kiedy dziala a bez kluczyka nie dziala wogole


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob gru 09, 2006 22:33

inek01 pisze: Jesli u Ciebie dzieje sie to juz po cofnieciu kluczyka to masz cos nie tak...
Myślę że mam wszytko dobrze... ale pewnie kolega wie lepiej:D

Sprawdzilem na wlasnej skorze wiec mowie ta kostka ktora zalożylem rozłącza w innym momencie troche za wczesnie i juz. Jak mialem oryginal bylo tak jak mowisz, a teraz mam kostke za 16zł i tez jest ok:D

Z tego co widze to u kolegi "tuha" jest problem w czym innym szczerze mowiac nie wiem co doradzic musialbym zobaczyc...



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob gru 09, 2006 22:59

marcin999 pisze:Jak mialem oryginal bylo tak jak mowisz, a teraz mam kostke za 16zł i tez jest ok:D
Niedawmo tez wymienialem kostke i na oryginal takze sie nie pokusilem. Mimo tego wszystko dziala tak samo jak w oryginale.
marcin999 pisze:Myślę że mam wszytko dobrze... ale pewnie kolega wie lepiej:D
Powiedzmy ze podlaczasz radio tak, zeby wylaczalo sie po wyjeciu kluczyka...
U Ciebie wylaczalo by sie po cofnieciu kluczyka. Troche bez sensu nie sadzisz ?

tuha, spradz moze kiedy pojawia sie napiecie na czerwono-brazowym przewodzie z instalacji radia. Bedzie wiadomo czy cos nie tak z kostka, czy z przekaznikiem/brzeczykiem.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob gru 09, 2006 23:07

mam tak podlaczone i niestety ale sie wylacza jak cofne kluczyk na maksa do tylu co prawda nie zawsze ale dosyc czesto...

Poza tym kostka kostce nie rowna ta co teraz mam to jest trzecia, druga mialem tydzien ona dobrze wylaczala radio jak wyciagalem kluczyk;d ale zeby odpalic samochod musialem bardzo mocno kluczyk docisnac. Dlatego mowie ze to sie moze roznic zalezy wszystko zalezy od kostki bo teraz niestety badziew robia...

[ Dodano: 09 Gru 2006 22:08 ]
mam tak podlaczone i niestety ale sie wylacza jak cofne kluczyk na maksa do tylu co prawda nie zawsze ale dosyc czesto...

Poza tym kostka kostce nie rowna ta co teraz mam to jest trzecia, druga mialem tydzien ona dobrze wylaczala radio jak wyciagalem kluczyk;d ale zeby odpalic samochod musialem bardzo mocno kluczyk docisnac co bylo bardzo uciazliwe i grozilo uszkodzeniem kluczyka. Dlatego mowie ze to sie moze roznic wszystko zalezy od kostki bo teraz niestety badziew robia...


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości