[MK3] Problem z pompką paliwa...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

soopek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 08, 2006 21:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[MK3] Problem z pompką paliwa...

Post autor: soopek » pt gru 08, 2006 21:59

Witam. Mam MK3 1.8 90 KM z 92 roku, dziala bez zarzytow oprocz jednego ale. Mianowicie juz pare razy mi sie zdarzylo, że pompka paliwa przestała działać i trzeba było ją wyciągać i bezposrednio podpinac pod akumulator, zeby znow zaskoczyla. Teraz mialem caly bak pelny paliwa, auto sobie stalo, przychodze rano, chce odpalic i nic... Pompka znowu sie zatkala :/ (rozrusznik kreci a pompli nie slychac) No i teraz nie wiem, jak znowu ja wyjme i podlacze do akumulatora i znowu wsadze, to zapewne za jakis czas znowu mi sie zatka i w kolko to samo :( Dlatego nie wiem, czy mam kupic nowa pompke i wsadzic? A moze to cos z elektryka nie tak? Prosze pomozcie bo juz nie wiem co mam robic!
Ostatnio zmieniony sob gru 09, 2006 12:04 przez soopek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 08, 2006 22:24

Szybko dopisz MK3 w temacie bo będzie zsyp. Po prostu najpierw sprawdź czy do pompki dochodzi prąd. Zdejmij pokrywkę blaszaną w bagażniku ( 3 śróbki). Wyciąg wtyczkę. Masz w niej 4 piny. Podłącz woltomierz do zewnętrznych. Poproś kolegę żeby przekręcił zapłon, w tym momencie na kilka sekund ma sie pojawić napięcie 12V. Jeśli tak jest to musisz zmienić pompkę. Podejrzewam że się zaciera lub ma szczotki zużyte. Na tym etapie jest jeszcze do uratowania, ale w zasadzie (powtarzam w zasadzie) jest nierozbieralna, więc jest to robota dla złotej rączki. Lepiej kupić zamiennik..


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

soopek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 08, 2006 21:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: soopek » sob gru 09, 2006 12:12

Dzieki za rade, tak tez zrobie. Jak juz skoncze to napisze co zrobilem i czy wszystko gra :) Pozdro!



Darkness_ozo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt sie 15, 2006 17:08
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: Darkness_ozo » sob gru 09, 2006 12:21

Przykro mi to pisać ale pompka do wymiany.Miałem identyczny przypadek.Poprostu nie można jeżdzić jak jest mało paliwa bo łapie powietrze i się zatarła.Będzie działać do momentu zagaśnięcia zapłonu.Nie musisz jej wyjmować.Wystarczy ściągnąć z niej dwa kabelki i włożyć spowrotem.Pompka nowa 140zł



soopek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 08, 2006 21:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: soopek » sob gru 09, 2006 14:53

Juz sie nastawilem na ewentualne kupno nowej pompki, ale mam nadzieje ze jak kupie nowa i wsadze to juz wszystko bedzie OK. Po weekendzie zabieram sie za wymiane :) A odnosnie tych kabelkow, ze wytarczy sciagnac i wlozyc, to znaczy w starej pompce mam tak zrobic i zaskoczy? Bo jeszcze musze jakos dojechac do garazu i wolalbym dojechac tam o wlasnych silach, a nie na lawecie... ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 322 gości