[Mk3] tulejka w tulejce wachacza... male pytanko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

[Mk3] tulejka w tulejce wachacza... male pytanko

Post autor: marcin999 » pt gru 08, 2006 20:06

mam maly problem... Jakis czas temu w moim golfie mechanik wymienial tulejki w wachaczu lewego kola. Otóz problem jest taki ze mechanik i sprzedawca byl na tyle nieduczony ze nie wiedzial ze w tylnej tulejce jest druga cienka metalowa ktora trzeba zalozyc... niestety on tego nie zrobil... zaczelo mi sie cos tluc z przodu na dolkach wiec po dluzszym czasie odwiedzilem innego mechanika ktory mnie uswiadomil ze jest ta druga tulejka. Oczywiscie to juz zostalo porawione tulejka wsadzona. Stukanie prawie zniknelo ale jeszcze troche stuka. i teraz pytanie czy jest tez taka druga tulejka w przedniej?? bo moze to mi stuka sam juz nie wiem co???



gregor8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 08, 2006 23:06
Lokalizacja: bielsko

Post autor: gregor8 » pt gru 08, 2006 23:24

to mogą być gumki od stabilizatora mogą być zużyte


gregor

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » sob gru 09, 2006 01:11

takie tulejki wsadzane były do MK II - tuleje MK III były bez tulejki wewnetrznej - mimo że to takie same tuleje ...

jeśli stuka na wybojach podczas jazdy na wprost - sprawdź na podnośniku zawieszenie (łomik w rękę - mechanik będzie wiedział jak to zrobić - ewentualnie pierwsza lepsza stacja diagnostyczna - na szarpakch wyjdą luzy) - sprwadź też czy dobrze dokręcone są kolumny mcphersona i górne łożyska amortyzatorów - one też powodują stukanie



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » sob gru 09, 2006 15:57

ale mi chodzi o to ze stuka po robocie tych mechaników:/
niby malo ale jednak... poza tym jeszcze mi sie tluka klocki hamulcowe ale tym sie nie przejmuje.
jest takie jakby objanie sie i to na malutkich dolkach wydaje mi sie ze to od wachacza... ale nie jestem pewny.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » sob gru 09, 2006 20:08

w przednim wahaczu tez jest taka metalowa tulejka (w tej wiekszej tulei - od tylnej strony wahacza).
Przy wymianie tulei zastanawialismy sie z kumplem co to za metal niemcy wlozyli w tuleje :) a jednak tak mialo byc :-)


pozdrawiam



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob gru 09, 2006 20:13

w mk3 niebylo tych drugich tulejek, niedouczony jest ten mechanik co ci to wkladal.... jesli stuka dalej to najwidoczniej jest slabo wachacz dokrecony do belki i sie przesuwa minimalnie, ( sugeruje sie zanikiem czesciowym stuku po zalozeniu tulejek i ponownym dokreceniu srub) lub masz po prostu inne luzy.. na szarpaki z autem.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » ndz gru 10, 2006 20:51

evolution, poszukaj w wyszukiwarce moich postow odnosnie wahaczy (bo je robilem) i tam koledzy pisali ze te tulejki sa - u mnie przynajmniej byly, tak jak to opisalem powyzej


[img]http://img530.imageshack.us/img530/6396/forum2lv0.jpg[/img]
------
ORYGINALNE części i akcesoria do VW !! Zapytaj na priv, ceny niższe niż w ASO !!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 10, 2006 21:54

Tulejka jest pomocna przy montażu, żeby dobrze wycentrować wachacz z tuleją w sanki. Po skręceniu nie robi już nic, i w ogóle mozna sie bez niej obyć jesli sie to skręca z głową.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pn gru 11, 2006 00:12

mysle ze ona jest tez po to zeby sie ta wlasciwa tulejka nie zuzywala;p juz wiem o co chodzi bardzo dziekuje za pomoc


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

gregor8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 08, 2006 23:06
Lokalizacja: bielsko

Post autor: gregor8 » pn gru 11, 2006 09:38

Tulejka jest po to żeby zbieżność ustawić i może być a nie musi sam miałem z nią problemy aż w końcu jej nie włożyłem i wszystko jest ok


gregor

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » pn gru 11, 2006 09:59

Wszystko ok, ale jak sami mówicie tylne tuleje szybko sie zużywają. Znalazłem na któryms forum cenna porade jak temu zaradzic. Podobno duzo dłuzej wytrzymuja tuleje od Opla Vectry A bo sa dookoła oblane w gumie.Trzeba tylko ta srodkowa obciac z jednej strony ok 3 mm a z drugiej ok 13 bo jest wyzsza od tych od golfa. Ja tak zrobiłem kilka dni temu i zobaczymy jak sie to sprawdzi. pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pn gru 11, 2006 10:55

nie wiem dlaczego sie tak dzieje bo mam ja wsadzona a dalej mi cos strzela tak jakby sie wachacz ruszal...


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn gru 11, 2006 14:18

Ta tulejka metalowa jeżeli w ogóle jest przewidziana, to tylko w tylnej tulei wahacza (tej łapanej pionową śrubą).
Czy była montowana w danym modelu można sprawdzić w etce, bo same tuleje są te same, ale poprzeczki w różnych modelach różnią się (różna jest średnica otworów - czasami ta tulejka po prostu nie wchodzi).

Jeżeli jest to dobrze skręcone (dość duży moment, 95 Nm albo i więcej, sprawdź w serwisówce) to nie ma tam co tłuc. Podejrzewałbym gumki pod łącznikiem stabilizatora (albo wybitą gumę w samym łączniku), albo gumy samego stabilizatora pod końcówkami poprzeczki. One dają na wertepach takie niezbyt głośne głuche i jakby stłumione stuki. Z kanału wystarczy ułapić stabilizator i poszarpać góra-dół i obserować łączniki i stabilizator w gumach, czy nie ma luzu.

Chyba że czegoś nie poskręcali przy składaniu, to może i stukać źle skręcone górne łożyskowanie kolumny. Albo np. jest wybity sworzeń wahacza.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn gru 11, 2006 17:20

paww18 pisze:evolution, poszukaj w wyszukiwarce moich postow odnosnie wahaczy (bo je robilem) i tam koledzy pisali ze te tulejki sa - u mnie przynajmniej byly, tak jak to opisalem powyzej
w mk3 masz w belce przetloczenie w ktore wchodzi tulejka na sztywno patrzac w poprzek auta, i metalowa tulejka jest zbedna. byla montowana tylko w mk2 i b3


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości