[mk2] Filtr powietrza Problem...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mk2] Filtr powietrza Problem...

Post autor: Morganelo » ndz gru 03, 2006 20:47

Mam problem bo jak dzisiaj zdejmowałem pokrywe filtra powietrza przy gaźniku Pierburg 2EE to zauważyłem ze zbiera mi sie tam olej nie wiem ale chyba pochodzi z silnika nie jest go duzo ale jest...Co to moze byc, czemu tam sie zbiera??? Czy to jakaś usterka czy nie zwracać na to uwagi???

Dodatkowe pytanie to gdzie pojawia się PLUS po wyłączeniu stacyjki i wyjęciu z niej kluczyka bo szukajka cos szwankuje i nie daje mi żadnych wyników????Wystarczy link lub jaki to kabelek i gdzie sie najlepiej podłaczyć???

Z góry dziekuje i Plusiki będą napewno....


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz gru 03, 2006 20:52

ten olej to zapewne z odmy czyli odpowietrzenia pokrywy zaworow i silnika ;) nic groznego ;) a co do plusa po stacyjce to bedzie przy kablach ktore ida do radia, kabelek niebieski lub niebiesko bialy sprawdz zarowka ;)



Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » ndz gru 03, 2006 21:05

Co do kabelków to już wiem, poszukałem sobie po innych stronach w necie i jest tak:

jeden kabelek podpinamy pod czerwony
drugi kabelek do kabla żółto-czarnego w wiązce kabli stacyjki

Zaraz sprawdze i napisze czy działa...

Czyli ten olej nie musi mnie martwić to nic groźnego :) i całe szczęście bo już myślałem że jest cos nie tak...


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » pn gru 04, 2006 00:19

Nie przejmuj się. U mnie też po kilku tys. km trochę się zbiera na rogu, tam gdzie wąż od odmy wchodzi w obudowę filtra. Wycieram to szmatką i tyle. Gdybyś miał cały filtr upaprany olejem, to byłby problem... Więc przeczyść to miejsce od czasu do czasu:)



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn gru 04, 2006 00:28

U mnie w Audi też trochę. Oznacza to, że minimalnie puszczają olej uszczelniacze aworów, ale jeśli filtr nie jest zawalonyu olejem to nic się nie dzieje. Odma jest po to, by wychodziły tamtędy przedmuchy i to powietrze jest z powrotem kierowanedo komory spalania po oczyszczeniu przez filtr. Równie dobrze można odmę przedłużyć i puścić w dół ;) Ruskie kiedyś tak w Żiguli robili, gdy po każdej jeździe wywalało do filtra setkę oleju (zapewne kradzionego transformatorowego) :P
Pozdrawiam.

[ Dodano: 03 Gru 2006 23:32 ]
P.S. Ale nie wolno zatykać, bo wywali uszczelkę pod pokrywą zaworów.



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » pn gru 04, 2006 11:47

Grzesiekk1982, kolego a co powiesz na to ze mam nowe uszczelniacze i tez olej wywala przez odme??



Morganelo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 24, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morganelo » pn gru 04, 2006 17:34

sGARY pisze:kolego a co powiesz na to ze mam nowe uszczelniacze i tez olej wywala przez odme??
A to już ciekawe... Sam nie wiem co oznacza troche u mnie jest go tyle że można palcem zetrzeć i jeszcze troche zostanie...Dziś wyczyściłem do sucha i napisze ile go się nazbiera po tygodniu...Czy mimo wymiany uszczelniaczy takie zjawisko również jest naturalne czy raczej już trzeba się martwić że coś poszło nie tak???


Pora zmieniać swój swiat, więc zaczne od Golfika...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 04, 2006 17:41

Morganelo pisze:Czy mimo wymiany uszczelniaczy takie zjawisko również jest naturalne czy raczej już trzeba się martwić że coś poszło nie tak???
jak najbardziej, bo olej w odmie zależy nie tylko od nich, ale też od szczelności pierścieni w układzie cylinder tłok. Typowa sprawa w starszych silnikach i jeśli nie jest tego oleju tak dużo żeby przesiąkał nim cały filtr to nie ma się co przejmować. Trochę paskudzi sprawę fakt ujścia odmy blisko filtra w niektórych silnikach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn gru 04, 2006 21:56

sGARY pisze:a co powiesz na to ze mam nowe uszczelniacze i tez olej wywala przez odme??
Mogą puszczać. Nic nie ma prawa być szczelne w 100% po bo rozgrzaniu silnika by nie wytrzymało ;)
Też mam głowicę po remoncie i jest trochę oleju w odmie.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » pn gru 04, 2006 23:01

na 100% nic nie maja do tego uszczelniacze zaworowe!! jak juz to zuzyte piescienie na tlokach.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn gru 04, 2006 23:42

Moje pierścienie mają 6 tys km, cały silnik 156 tys km (był na dodatek w automacie). Tuleje w bardzo ładnym stanie, pierścienie w rowkach leżały idelanie (praktycznie jak w nowym tłoku).
A w odmie było troszke oleju. Nie martwię się tym specjalnie ;)
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » czw gru 07, 2006 12:50

Panowie może się myle , ale odma jest po to aby odpowietrzyć skrzynię korbową i układ smarowania wałka rozrządu. Podgrzany do pewnej temperatury olej ze skrzyni korbowej i układu smarowania wałka rozrządu paruje i stąd opary dostają się przez odmę do filtra powietrza. Jest to normalny objaw przy niewielkiej ilości tak odparowanego oleju. Przyczyną za dużej ilości oleju z odmy może być za wysoka temperatura oleju. Od wymiany do wymiany filtra w okolicy wejścia przewodu odmy będzie przybrudzony on olejem.(w gaznikowcach)
Pzdr! :rotfl: :okej: :rotfl:


VWpower Golf

Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jacumba » czw gru 07, 2006 14:25

GENE pisze:Panowie może się myle , ale odma jest po to aby odpowietrzyć skrzynię korbową i układ smarowania wałka rozrządu. Podgrzany do pewnej temperatury olej ze skrzyni korbowej i układu smarowania wałka rozrządu paruje i stąd opary dostają się przez odmę do filtra powietrza. Jest to normalny objaw przy niewielkiej ilości tak odparowanego oleju. Przyczyną za dużej ilości oleju z odmy może być za wysoka temperatura oleju. Od wymiany do wymiany filtra w okolicy wejścia przewodu odmy będzie przybrudzony on olejem.(w gaznikowcach)
no pewnie!


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » czw gru 07, 2006 14:45

Pewnie pewnie!
Jak jak kupowałem mojego PN to cały filtr miał zaj.... olejem z odmy że aż ciekło po pokrywie zaworów :-s ale oleju miał dużo ponad stan więc stąd może nadmiar wywalało przez odme. Jak wymieniłem olej to podobnie troche się pojawia w filtrze z odmy ale to nie są zanczące ilości, a oleju nie bierze-zrobiłem 6,5 tyś.od wymiany i jest stan taki jak był jak w morde strzelił :zakrecony:Więc uszczelniacze i pierścienie chyba są okej. Widać jest to standardowa rzecz i nie ma się co przejować. POZDRO


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 410 gości