O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt gru 01, 2006 17:20

Marszall pisze:Co zrobic z tą całą elektryką idącą do gaźnika?? Odpiąć tylko i tyle??
Mozna ja nawet usunac tylko zaplon trza przerobic na tradycyjny :)
Marszall pisze:Biore się po trochu za swap tylko mam dylemat który gaźnik wybrać:/Mam w garażu dwa jeden z poloneza-FOS, drugi jakiś starszy na licencji WEBER.Ten starszy ma troche inną podstawkę pod filtr taka płaską, polonezowski ma normalinie. Do tego Ten na licencji webera nie ma zaworu ZHS dyszy elektrom. i odpowietrzenia komory pływakowej.
Który będzie lepszy??
Ja bym obstawial WEBERA, jest lepiej wykonany a z ZHS i elekrozaworem lubia byc problemy... powodzenia :)



Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » pt gru 01, 2006 23:00

KamilW pisze:elekrozaworem lubia byc problemy
akurat elektro zawor to zaden problem jesli ktos nie chce go to moze np. uciąć ta zatyczke ktora blokuje dysze i po sprawie. Wykrecasz elektrozawor kombinerkami ciach i po sprawie


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Henio3434
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 01, 2006 18:28
Kontakt:

Post autor: Henio3434 » sob gru 02, 2006 13:33

Witam wszystkich. Wczoraj uporałem się ze swapem i jestem kolejnym szczęśliwym posiadaczem golfa z weberkiem pod maską. http://www.serwis.olkusz.pl/swapopis.pdf - tu można zobaczyć mój opis w formie pdf, jak poradziłem sobie z dolotem na bezynie i z mocowaniem linki gazu. Zapaszam do odwiedzin i komentarzy. Pozdrowionka.



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » ndz gru 03, 2006 00:08

Pierwszy komentarz do twojego swapu Mati jest taki czy ta gorna kryza specjalnie jest taka "niedorobiona czy jak ? Chodzi mi nie nie ma ksztaltu "elipsy" a co za tym idzie czesci gardzieli 1 i 2 przelotu jest zaslonieta .


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz gru 03, 2006 00:28

gregoreq pisze:Chodzi mi nie nie ma ksztaltu "elipsy" a co za tym idzie czesci gardzieli 1 i 2 przelotu jest zaslonieta .
z tego co ja widzialem to to wynika z ksztaltu mixera gazu... a tak swoja droga to gratuluje swapu i pomyslu, sam dodatek tez jest niczego sobie :) no i mam nadzieje ze na stale dolaczysz do szczesliwych posiadaczy webera :)



Henio3434
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 01, 2006 18:28
Kontakt:

Post autor: Henio3434 » ndz gru 03, 2006 16:09

Dokładnie tak jak KamilW napisał - kryza jest taka niedorobiona bo była robiona pod mixer, a wypiłować w niej elipsę to żaden problem. Zastanawia mnie jeszcze ta dysza II przelotu 135 to chyba za mało bo silnik na wiekszych obrotach przy wyprzedzaniu nie ma takiej mocy jak powinien, natomiast podczas ruszania z miejsca jest OK. Muszę poeksperymentowac z innymi dyszami ale to już jak LPG uruchomię. Do złomburga nie zamierzam wracać bo on się rozsypał i na benzynie już od 30 000 kilometrów wogóle nie działał . Pozdro.



ayo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 23, 2006 11:23
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: ayo » pn gru 04, 2006 09:41

No to Matti 66 czekamy z niecierpliwoscia na opis jak poradziłes sobie z LPG!
gratuluje udanego swapu,pozdrawiam!



daro46
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: wt cze 27, 2006 15:47
Lokalizacja: Okolice jarosławia
Kontakt:

Post autor: daro46 » śr gru 06, 2006 10:08

witam wszystich weberowcówzadawałem to pytanie jusz ale nikt mi nie odpowiedział:czy ktos to zmierzył na hamowni jak to z tą modyfikacja jest???bo projekt weber w trakcie projktowania a i jeszcze jedno jak przedstawia się sprawa na lpg???



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » śr gru 06, 2006 11:31

Mam takie pytanko troche z innej mańki. Zastanawiając się nad swapem wpadła mi w łapy pewna rzecz, mianowicie że silniki 1.6 w Jettach Mk1 (ozn. FR) miały 85 KM!!!
ja właśnie niedługo kupuje takoł Jette na części i o ile sie nie myle ma pod maska 1.6, ciekaw jestem z czego wynika ta różnica w mocy (15 KM jak by nie patrzył) i jaki tam siedzi gaźnik.Może ten starszy jest mocniejszy?Bo bym sobie podmienił.no chybaże to jest 1.5 ale i w ytym przypadku ta sama moc co RF a mniejsza pojemność. Ja sie juz pogubiłem


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » śr gru 06, 2006 12:30

@matti66 masz problem z umieszczeniem mixera? wywierc dwie dziory przy gardzieli gaznika w 1 i 2 przelocie i tu wstaw rurki do podawania gazu , czesto sie z tym spotykalem i to zdawalo egzamin
co do dysz od poldka na 1 przelocie byly dysze 115 , 117a nawet 120co do 2 przelotu stosowali dysze od 125 do 155 (silnik1500AB) wiec mozesz troche pokabinowac w tym zakresie

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Henio3434
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 01, 2006 18:28
Kontakt:

Post autor: Henio3434 » śr gru 06, 2006 20:31

W sobotę będę walczył z LPG. Plan jest taki: znajomy wyspawał mi taką nakładkę na mixer, z dolotem powietrza z boku i z króćcem do podłączenia węża do odpowietrzania skrzyni korbowej. Obudowa filtru powietrza i sam filtr przeszczepię z wartburga, przewód powietrzny z poldoneza i powinno być ok. Dzisiaj przymierzałem i będzie pasował idealnie. Jutro mam dalszy wyjazd to jak uda mi się zmierzyć ile benki pali to dam znać, zrobiłem już 150 km na weberze z tym że po mieście i już moge stwierdzić że nie jest źle bo lałem tyle co do malucha wcześniej, a tak pozatym to jedyny mankament webera to taki że mój długo leżał w jakiejś szopie i był cały zasyfiony w środku. Niby go dokładnie przemyłem, przedmuchałem ale jeszcze jakies syfy w nim są bo już 2 razy dysze czyściłem, ale takie problemy z gaźnikiem to jest śmiech w porównaniu do poprzednika......

Przybek mam pytanko gdzie takie rurki do podawania gazu można zdobyć bo to jest niezła myśł. Ja miałem problem z kupieniem kawałka węża do gazu - mendy chciały żebym im uprawnienia gazowe pokazał - koszmar.

Jak prace ruszą do przodu to wszystko opiszę i na FTP wrzucę.
Pozdro



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » śr gru 06, 2006 23:39

w sklepach motoryzacyjnych u mnie jest taki sklep i kupisz kazda czesc do uklazdu z gazem
ale taka rorke sam sobie zrob kawalek roreczki koncowka scieta pod katem na zewnatsz robisz gwint , potem wiercisz dziore w gardzielach ( pod rozpylaczem ) gwintujesz wkrecasz rorke
na wezu glownym gazu robisz trojnik i doprowadzasz waz do 1 i 2 przelotu
powiem ci ze nawet dobrze sie to sprawowalo

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » czw gru 07, 2006 02:11

Przybek -te rurki to są tak zwane wkrętki i nie powiem-w porównaniu do mikserów na starych rozwalonych pierburgach rozwiązanie to dobrze mi sie sprawuje-wkrętki mam w Weberze od forda capri 2.0-w porównaniu do webera poldkowego gardziele są o jakieś 2-3 mm więkrze i te wkretki takiego zamieszania nie robią chociaż widać,że zmniejszają pole przekroju gardzieli znacznie dlatego chće teraz zobaczyć jak zachowa się mój silnik(1.5 JB) na weberze FSO zbudowanym dla silnika 1,5(dysze gardziele) i z tradycyjnym mikserem-mam stary mikser aluminiowy i nowy plastikowy od rybackiego-zobacze jakie będą efekty bo teraz z tymi wkrętkami to węże od gazu mają z 1,5 metra co daje dużą bezwładność układu, no i czuję,że te wkrętki trochę blokują przeplyw powietrza


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » czw gru 07, 2006 23:28

to wstaw sobie gardziele od zuka , w zuku wysepowaly gardziele od 21 do 26, te 26 powinny ci zrekapesowac grobosc wketki od gazu
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 399 gości