[MK3] płyn w zbiorniczku- tez tak macie???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

[MK3] płyn w zbiorniczku- tez tak macie???

Post autor: PinkFloyd » wt gru 05, 2006 08:12

U mnie w zbiorniczku płyn jest na zimno miedzy min i max słabo widac bo miedzy min i max jest łączenie zbiorniczka a nad łączeniem 2 mm powyzej jest poziom max. Dolałem na zimno płynu do maxa i po 2 dniach znów miedzy min i max choc na ciepło jest poziom podnosi sie do max. Płynu nie ubywa ale zawsze jest równo na tej kryzie zawsze jak doleje do maxa na zimno i tak gdzies to spierniczy i wyrówna do poziomu miezdy min i max. W innych autach poziom min i max miał wiekrza tolerancję w VW odległośc jest mała i w innym aucie jak dolałęm do maxa na zimno to tak miałem a tu nie chce :crazy: - ciekawe czy to odparowuje i czy tak macie???



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt gru 05, 2006 08:57

PinkFloyd, jak dolejesz płynu ma go być zawsze więcej. Jak wraca do poprzedniego poziomu to znaczy że gdzieś trafia tam gdzie nie trzeba. Poczekaj aż na zimnym zejdzie Ci na minimum i wtedy dolej i zaobserwuj ile ubywa płynu (ile dolewasz w przeliczeniu na czas i przejechane kilometry)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt gru 05, 2006 09:14

nic sie nie martw napewno nie zejdzie ci ten płyn ponizej stanu krytycznego tzn ( ze go wogóle nie bedzie _) JEżELI NIE MA WYCIEKU NIC SIE NIE MARTW ja od roku dolewam tak srednio co 4 m-ce 50g wycieku nie ma usczelka tez cała nic sie nie przejmuj!!!!!!!!



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt gru 05, 2006 11:13

No własnie gdzieś tak na rokdolewam z 50 ml, ale jak doleje na maxa moment zejdzie miedzy min i max i tak trzyma z półroku nawet po trasie, chociaz na ciepło jest max.

[ Dodano: 05 Gru 2006 11:19 ]
Ustaliłem ze jak doleje na maxa to po czasie powyzej kryzy na zbiorniczku mam biały nalot jakby wyschniety płyn, jak sie unormuje miedzy min i max to tego nie ma - czy ten zbiorniczek ma moze jakis zaworek co nadmiar płynu wywala??? Bo jak na zimno doleje na maxa to mam zacieki na tej kryzie, jak sie unormuje to juz nie.



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » wt gru 05, 2006 18:39

PinkFloyd pisze:No własnie gdzieś tak na rokdolewam z 50 ml, ale jak doleje na maxa moment zejdzie miedzy min i max i tak trzyma z półroku nawet po trasie, chociaz na ciepło jest max.

[ Dodano: 05 Gru 2006 11:19 ]
Ustaliłem ze jak doleje na maxa to po czasie powyzej kryzy na zbiorniczku mam biały nalot jakby wyschniety płyn, jak sie unormuje miedzy min i max to tego nie ma - czy ten zbiorniczek ma moze jakis zaworek co nadmiar płynu wywala??? Bo jak na zimno doleje na maxa to mam zacieki na tej kryzie, jak sie unormuje to juz nie.
wyrzuci nadmiar płynu poniżej korka takim małym otworem.....zobacz na postoju jak dostanie 90 stopni i się włączy wentylator- nadmiar usunie przez wyższe cisnienie :)


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt gru 05, 2006 21:20

PinkFloyd pisze:No własnie gdzieś tak na rokdolewam z 50 ml
50 ml ???? Czy 500 ml? Pół litra dolewasz czy kieliszek wódki - bo to troszkę róznica. Jak dolewasz 50 ml to Ci nawet poziom nie drgnie, a przez rok to kilka razy tyle wyparuje


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt gru 05, 2006 21:45

Adamtd pisze:Pół litra dolewasz czy kieliszek wódki
wódki to troche szkoda hehe :)
Ja dolewam około 200 ml na dwa miesiace w zimie to prawie nic. :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 334 gości