[MK4] Dziwna "Dziura" Dławienie Silnika...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mk-Mateusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 20:55
Kontakt:

[MK4] Dziwna "Dziura" Dławienie Silnika...

Post autor: Mk-Mateusz » wt gru 05, 2006 17:03

Witam.
Zaopbserowałem tz. mój tata zaobserowoał dziwne zjawisko dławienia silniki. Dzis pojechalem sie przewiezc i okazuje sie ze jakos obroty silnika wzrosły gdy zapalałem w domu, po zapalnieu silnika miał z 1tys obrotow. Potem gdy dojechalem do celu zapalalem drugi raz to juz mial normalnie ok 600obr. Jadac gdy np. na 2gim biegu "przycisnolem mu" odczulem takie jakby przerwanie ciagu auta, takie jakby zadławienie, na ok.1s taka dziwna przerwa (ciezko mi to powiedzec). Sprawdzalem na innych biegach chyba tez wystepuje, wydawalo mi sie tez ze dzialo sie tak gdy auto dostawalo duza dawke paliwa (moze) przyciskajac gaz silno...bardzo to dziwne i mnie nie pokoji bo od nowosci nie bylo zadnych problemow...

Golf Mk4 ,1.6 16V, 2001r(koncowka) , 65tys przjechane, oglnie auto oszczedzane;]

Poczytałem forum, ale nie bylo tam nic odnoscnie MK4, znalazlem tematy do innych, no ale wole przeczytac wasza opinie bo auto jest nowsze niz inne z tamtych przykladow wiec nie wiem czy taki problem tez jest analogiczny...



Awatar użytkownika
marceli3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 14:17
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: marceli3 » wt gru 05, 2006 22:47

Mam identyczne auto i to nawet z tego samego roku, teraz ma 73 tys.km salonowy i nie oszczędzany i taki obiaw nigdy nie wystepował,ale za to wiele innych:
-wewnetrzne gumy stabilizatora
-czujnik stopu
-czujnik temperatury
-siatka łącząca kolektor z tłumikiem
-4 palco-cewki koszt jednej 120 zł
- teraz nie działa oświetlenie wnętrza przy otwieraniu drzwi kierowcy, tak wiec sporo wad,ale ogólen jeździ się OK.



Mk-Mateusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 20:55
Kontakt:

Post autor: Mk-Mateusz » wt gru 05, 2006 23:50

heh, oswietalnie tez mi nie dziala tak jak tobie:P ale to jak bede miał miernik to bede szukał zgodnie z wskazuwkami na forum.

Z tymi gumami ztabilizatora to jakie objawy?? bo cos słyszyałem o nich, i moze tez mam:]

a co do tego silnika to juz sam nie wiem;]



Awatar użytkownika
marceli3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 14:17
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: marceli3 » śr gru 06, 2006 00:08

Co do wewnetrznych gum stabilizatora to przy 38 tys.km zaczeło cos stukać, poprostu stwierdzili,że to slabośc tego modelu.
Natomiast palco-cewki wymieniałes?



Awatar użytkownika
witles
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 06, 2006 00:40
Lokalizacja: WLKP

Post autor: witles » śr gru 06, 2006 00:52

Witam,
Jestem tu nowy i bardzo się cieszę, że znalazłem miejsce gdzie można podzielić się informacjami na temat swojego samochodu (VW Golf'a), oraz zasięgnąć pomocy, porady od innych użytkowników tegoż samochodu.

Również odczuwam coś podobnego, co twórca tego tematu, ale zauważyłem, że moja "turbo dziura" :smoke: powstaje, gdy zaczyna się dynamicznie przyspieszać na bardzo niskich obrotach (np. 4 bieg ok. 1500 obr/min (może nawet mniej) i gaz do dechy).

1. Co do oświetlenia wewnątrz, to nie palą mi się lampki gdy otwiera się drzwi kierowcy (kiedyś opadała szyba (el. otwierana) w tych drzwiach i były one rozkręcane, później padł zamek centralny i też były one rozbierane, więc sądzę, iż to jest przyczyna).
2. Nie wiem jak u Was, ale mój Golf "stuka" na dziurach, zapewne jest to coś w zawieszeniu, nie znam się, ale na przeglądzie nic nie stwierdzili, teleskopy są na pewno ok, wiecie cóż to może być?

Mam Golfa IV 1.6 77 KW 2000 r. PL 75 tys. km.

Pozdrawiam serdecznie!
witles :)



Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Potrzebny forum-fachowiec !

Post autor: piotrkowalewski » śr gru 06, 2006 14:58

:food: Kiedy w końcu wypowie sie fachowiec !!! :helm:

Mam dokładnie to samo, ja bym to opisał tak:
Kiedy delikatnie ruszam i po kolei 1,2,3 bieg to do 2,300 obrotów na kazdym biegu auto ma własnie taki objaw dławienia (lub inaczej taki delikatny kangurek) :-)
Zupełnie inaczej jest jak daje sie w rure odrazu 1-rura, 2-rura, 3-rura - wtedy tego nie ma.
Do tego dochodzi na biegu jałowym delikatne falowanie (mruczenie) obrotów - i tu spadek a potem wzrost jedynie o 100.

Z tego co sie zorientowałem na forum to stawiam na czyszczenie + adaptacje przepustnicy.
Piszecie tu ruznie adaptować, nie adaptować.....
Chyba, że to coś innego wpływa na przebieg powolnego przyspieszania.

I na koniec bo trudno się z tym nie zgodzić to po prostu Ten typ tak ma ! :hehe: :hehe:



Mk-Mateusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt kwie 29, 2005 20:55
Kontakt:

Post autor: Mk-Mateusz » śr gru 06, 2006 16:05

marceli3 pisze:Co do wewnetrznych gum stabilizatora to przy 38 tys.km zaczeło cos stukać, poprostu stwierdzili,że to slabośc tego modelu.
Natomiast palco-cewki wymieniałes?
hmmm...no musze przyzac ze nie wiem co to palco cewki:) ale nie wymienialem:)


hmm..a do stukania to kiedys słysząłem o tych gumkach na stabilizatorach, ale nie znam sie;) narazie nic z tym nie robiłem:) a chyba tez to mam:)

co to dławienia to tak jak mowie, jak badziej dynamicznie rusza sie to raczej tego nie ma, ale jak tam troszke wrzuci bieg na wyzszy, na naiskich obrotach to tak sie dzieje...

co do drzwi to poszukajcie temat o mikrowylaczniku i diodzie :) bo tam cos czytałem kiedys ale narazie nie naprawilem tego problemu...

hmmm....a wracaja jescze do tej dziwnej dziury przy przyspieszaniu to moze cos wlałem do baku:) bo wiecej jak w tej polsce:) hmmm...ale skoro wy tez macie taki przypadki to chyba nie beznyzna bo jezdze zawsze z jednej stacji na bezynien:)

tez tak szukajac to w innych golfach starszych MK II,III to pojawiała sie podobny problem, byyło wiele opcji roziwazania... z prostszych to filtr paliwa,powietrza, błedny w komputerze:) a z powaznijesyzch to cos z pompa paliwowa i jej sterownikiem..... no nie wiem...czeaky narazie jak sie wypowie ktos obeznany....



Awatar użytkownika
witles
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 06, 2006 00:40
Lokalizacja: WLKP

Post autor: witles » śr gru 06, 2006 16:51

Witam,

też nie wiem co to palco-cewki :chytry:
Co do gum stabilizatorów, to też nie wymieniałem, nie znam się na tym, ale jeśli pomoże to się tym zainteresuje :) Wiece może ile one kosztują i jak wygląda wymiana?

Co do "dziury" to nie sądzę, by winne było paliwo (może ją tylko "powiększy" :grin: ), a co do filtrów to zmieniałem wszystkie i jakoś nie przypominam sobie bym odczuł jakąś specjalną różnicę, ale jak się umiejętnie jeździ, to można "omijać" "dziurę" :P

A teraz mam trochę inne pytanie :)
Ile pali Wam wasza maszynka?
Bo moja w cyklu mieszanym (głównie to miasto i korki, więc taki słabo mieszany on jest :P ) paliła ok. 8,9 litra na 100km przy spokojnej jeździe, teraz założyłem magnetyzery (z tego co tu wyczytałem, to podobno one nie działają) i zacząłem bardziej dynamicznie jeździć i spalanie wyniosło 8,4 litra na 100km (PB 98).

Pozdrawiam,
witles :)



Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Post autor: piotrkowalewski » śr gru 06, 2006 17:08

8,5l na et98 - przy spokojnej jeździe (takie wyniki mial poprzedni właściciel)
10,0 na et95 - ostro do 5 tys obrotów i do 140-160 km/h (krotkie odleglości) + korki

1.6 SR AKL :satan: :satan: :satan:



Awatar użytkownika
marceli3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 14:17
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: marceli3 » śr gru 06, 2006 23:25

Palco -cewka jest w tym silniku przy każdym cylindrze, nie ma tylko cewki zapłonowej ogólnej ,z której wychodza przewody zapłonowe jak wiekszości aut benzynowych.
Jest to częsta wada tych silników.
Z tego co widze to najbardziej kłopotliwy mój Golfik z w/w wymienionych.

[ Dodano: Sro Gru 06, 2006 11:32 pm ]
Co do spalania to 8,5-9 literków w Warszawskich koreczkach z jazdą średnio szybką.
W trasie z jazdą z CB radiem czyli szybka jazda to około 7,5 litrów predkosci 140-150 km/h.



Awatar użytkownika
witles
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 06, 2006 00:40
Lokalizacja: WLKP

Post autor: witles » śr gru 06, 2006 23:46

marceli3 pisze:Palco -cewka jest w tym silniku przy każdym cylindrze, nie ma tylko cewki zapłonowej ogólnej ,z której wychodza przewody zapłonowe jak wiekszości aut benzynowych.
Jest to częsta wada tych silników.
A jak się objawia uszkodzenie takiej palco-cewki lub palco-cewek?
Sorry, że pytam, ale nie jestem obeznany w tym temacie.

Pozdrawiam,
witles :)



Awatar użytkownika
marceli3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 14:17
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: marceli3 » czw gru 07, 2006 18:57

Objaw jest nastepujący: telepie całym autem i zapala się kontrolka check i miga.Efektem czego jest praca silnika na 3 cylindrach, bo jedna palco-cewka nie działa.



Awatar użytkownika
witles
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr gru 06, 2006 00:40
Lokalizacja: WLKP

Post autor: witles » czw gru 07, 2006 22:39

marceli3 pisze:Objaw jest nastepujący: telepie całym autem i zapala się kontrolka check i miga.Efektem czego jest praca silnika na 3 cylindrach, bo jedna palco-cewka nie działa.
Tak źle z moim jeszcze nie było :) Dziś sprawdziłem te obroty przy odpalaniu, to fakt, jak samochód się rozgrzeje, to spadają z 1100 do 600 :)


Pozdrawiam
witles :)

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » czw gru 07, 2006 23:27

a moze przepustnicy nauczyła sie czegos tzn. jakies nieprawidlowe ustawienia.

objaw moze byc np. taki ze przy 1800obr na kazdym biegu jest "brak iskry badz paliwa- tak to mozna nazwac", a poznizej i powyzej wszystko ok.

wtedy wystarczy na nowo zaprogramowac przepustnice ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 366 gości