[MK3] jaka temperaturę powinien trzymać?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MK3] jaka temperaturę powinien trzymać?

Post autor: ladymonia » pn gru 04, 2006 20:24

Witam! Jaką temperature powinien trzymac jadąc ponad 100 k/h, czy moze dochodzić do 110 czy cały czas powinien trzymać 90 stopni. Ostatnio temperatura wzrosła mi do ponad 120 stopni płyn mi wywalił i okazało sie że to uszczelka pod głowicą. Miał wymieniana uszczelke robiona głowice, wymieniany termostat no i dzisiaj jadąc temperatura znowu wzrosła ale po jakimś czasie spadła do 90 i raczej juz sie tak utrzymywała. Jak właczył sie wentylator to to wszystko było ok! Czy to normalne??? Wczesniej nie zwracałam na to uwagi ale po tej akcji z uszczelką jestem przewrażliwiona :)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn gru 04, 2006 21:54

ladymonia, powinno trzymać 90 stopni ale może wzrastać do 100 (wtedy musi już pracować wentylator) , no max do 110.
Sprawdź przy jakiej temperaturze załacza się wentylator - może padł jego termowyłacznik


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn gru 04, 2006 22:17

uszczelka padla ci pewnie dlatego ze byla zbyt goraca woda (po takim numerze wypadalo by glowice skrobnoc )a co do przegrzewania to zobacz czy nie masz zbyt brudnej chlodnicy , czyli moze byc na niej masa robactwa a wtedy bedziesz mial slabe chlodzenie
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pn gru 04, 2006 22:17

Dokładnie.. Nawet stojąc w korku powinien trzymać 90*C no maks do 100*C ale powinno odrazu zgonić na 90*C. Jeżeli zauważysz że rośnie ci temperatura to zwolnij. Staraj sie trzymać mniejsze obroty. Jeżeli temperatura będzie dalej rosła zatrzymaj sie i zgaś silnik( wentylator powinien chodzić!!) i poczekaj jak ostygnie i od razu do jakiegoś warsztatu bo oznacza to jednoznacznie ze coś sie zepsuło (np.termostat itd..)

[ Dodano: 04 Gru 2006 21:21 ]
Również dobrze by było sprawdzić czy chłodnica sie nie zakamieniała i czy w ogóle woda przez nia przepływa.. Bo może płynąć tylko mała strużka jak ktoś na wodzie jeździł



ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » pn gru 04, 2006 22:24

Wentylator sie włancza. Jak podjechałąm na parking była temperatura około 90 stopni i wentylator na chwilke sie włączył. Termostat to raczej nie padł bo przed wczoraj był wymieniany. Nie wiem co o tym myśleć :crazy: Dzwonic do tego warsztatu który to robił? Czy moze tak być przy większych prędkościach?!



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pn gru 04, 2006 22:26

ladymonia pisze:Jak podjechałąm na parking była temperatura około 90 stopni i wentylator na chwilke sie włączył
To masz wszystko ok Temperatura 90*C to optymalna temperatura pracy silnika jak jest mniejsza to źle i jak jest dużo większa to jeszcze gorzej ;)



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn gru 04, 2006 22:45

wieksze predkosci ?o tej porze roku nie powinien sie przegrzewac , bo jak teraz ci sie przegrzewa to co bys mial latem ? sprawdz czystosc chlodnicy

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » pn gru 04, 2006 22:55

Przybek pisze:sprawdz czystosc chlodnicy
No a jak to zrobić? Na ogół trzymał temp 90 stopni tylko na jakies 3 minuty wskoczył na 110 stopni :(



arus666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arus666 » pn gru 04, 2006 23:04

Witam
Ja parę dni temu wymieniłem termostat i wracając do domu temperatura skoczyła do 110*C, bo najprawdopodobiej był źle odpowietrzony układ. Następnego dnia, odpaliłem silnik na postoju, dolałem płynu i juz było wszystko OK, trzyma ładnie 90*C.
Podobno w trakcie jazdy silnik nie odpowietrza się i może zrobić się jakiś korek powietrzny, może u Ciebie jest podobnie.



Awatar użytkownika
michas III
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 21:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michas III » wt gru 05, 2006 01:27

a u mnie (niezaleznie od pory roku) jak stoje w korku to temp. trzyma 90 stopni a podczas jazdy spada do 70-75stopni i tak mam juz od dluzszego czasu. Co to moze znaczyc??


koko dżambo i do przodu

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » wt gru 05, 2006 01:38

michas III a czy ty czasami nie masz walnietego termostatu ?
tak wyglada jagby byl caly czas otwarty , lub go wcale nie bylo
z ogrzewaniem jest wszystko ok czy dlugo sie nagrzewa ?

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
michas III
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 21:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michas III » wt gru 05, 2006 18:09

silnik w miare normalnie sie nagrzewa troszke wolniej niz powinien ale spoko tylko ze do 70 stopni a pozniej to musi w korku postac i jest 90 stopni


koko dżambo i do przodu

Awatar użytkownika
Witoos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: śr cze 07, 2006 17:08
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Witoos » wt gru 05, 2006 23:27

Może ja sie podłacze pod ten temat.
Mam mały problem z płynem chłodniczym. Zaczne od początku. Pewnego dnia zauwazyłem ze w zbiorniczky ubył płyn, dolałem i jeździłem dalej. Zaglądam za jakies dwa dni i płynu już wcale niema. No nic, dolałem płyn do maxa. Robie wszystko tak jak trzeba, nagrzewam i potem uzupełniam znowu do maxa. Po tygodniu znowu niema płynu. Mysle ze sam nic nie zdziałam i jade do zakładu mechaniki. Chłopaki zobaczyli gdzies tam wyciek (jak bym nie wiedział ze takowy jest), mówią że słabo skręcone jakieś rurki i dlatego. Uzupełniaja, wyjezdzam i wszystko gra przez 2 dni. Trzeciego dnia znowu niema płynu.... Powiem wam że jeżdze juz tak 1,5 miesiąca, auto sie nie przegrzewa. Najczęsciej mam temp 70, czasami wzrasta do 80 lub do 90.
Jeżeli chodzi o nagrzewanie nawiewów to niema problemu, również z chłodnym nadmuchem.
O co tu może chodzić?
Ostatnio zmieniony wt gru 05, 2006 23:36 przez Witoos, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt gru 05, 2006 23:34

Witoos pisze:O co tu może chodzić?
Poszukaj jeszcze wycieków, zobacz rogi chłodnicy czy nie przegnite (widać to tylko na zimnym silniku).
Jak faktycznie nie ma wycieków zewnętrznych to jest wewnętrzny....i tu już dużo gorsza sprawa


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 433 gości