[MK3] Czy to juz czas na uszczelkę pod głowicą???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
StrusGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:38
Lokalizacja: VWLKP
Kontakt:

[MK3] Czy to juz czas na uszczelkę pod głowicą???

Post autor: StrusGTI » pn gru 04, 2006 10:02

Witam!
Zastanawia mnie pewna rzecz. Mianowicie na silniku widze wycieki oleju, po wymianie oleju i przejechaniu 3tys km na miarce widzialem juz ubytek, ponadto od czasu do czasu zapalała mi się juz kontrolka od smarowania. Wtedy wziałęm i dolałem oleju. Jak byłem u mechanika i spojrzał na to to stwierdził, ze wystarczy przy następnej zmianie zmienić olej na inny, mówił chyba o jakimś Castrolu. W tej chwili mam zalany Elfem półsyntetykiem. Ten Mechanik stwierdził, ze te wycieki to może przez to ze on dość długo stał zanim go kupiłem i poleci sobie poleci i przestanie. A jeśli nie to wlaśnie ta zmiana oleju powinna pomóc. Byłem ostatnio u kuzyna, również mechanika, i on też powiedział ze to pewnie pod uszczelką cieknie i jeszcze jakąś możlowość podał, ale niestety nie pamietam jaką....:( Dodam, że stwierdził że na razie nie jest aż tak źle żeby się w to bawić....
W związku z tym moje pytanie: Czy wymianiać uszczelkę, czy poczekać jeszcze?? A jeśli juz się w to bawić, to o czym jeszcze muszę pamiętać i zrobić przy okazji??? Typu splanowanie głowicy? Czy coć jeszcze??
Z góry dziękuje wszystkim!!!



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn gru 04, 2006 15:07

Piszesz o trzech roznych rzeczach a szukasz jednego remedium... po pierwsze zapalanie sie kontrolki od oleju to oznaka ze panewki walu juz dozywaja swoich dni i pewnie za niedlugo czeka cie ich wymiana ( pomijam oczywiscie sprawe mozliwie niesprawnej instalacji elektrycznej).

Sprawa ubytku oleju to najczesciej powod zuzytych juz uszczelniaczy zaworowych i pierscieni zgarniajacych...

A pocenie sie uszczelki pod glowica to twoj najmniejszy problem.

Na poczatka radze umyc silnik i zobaczyc gdzie i jak mocno cieknie, sprawdzic tez obwod kontroli cisnienia oleju. A takie rady jak zmiana oleju na inny to niech sobie mechanicy zostawia dla srednio rozwinietych szympansow poniewaz to nie jest zadne rozwiazanie problemu tylko chwilowe odsuniecie sprawy w czasie ktore moze za soba pociagnac kolejne zniszczenia w silniku i znacznie podrozyc planowany remont... dlatego radza takie rzeczy... bo to jest w ich interesie.

Opisz dokladniej problem i to co sie okazalo po umyciu silnika i ile ci tego oleju ubywa na 1000 km...



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn gru 04, 2006 15:21

KamilW pisze:Piszesz o trzech roznych rzeczach a szukasz jednego remedium... po pierwsze zapalanie sie kontrolki od oleju to oznaka ze panewki walu juz dozywaja swoich dni i pewnie za niedlugo czeka cie ich wymiana ( pomijam oczywiscie sprawe mozliwie niesprawnej instalacji elektrycznej).

dodam iz tego powodem moze byc zbyt zadki olej i jego mala ilosc w silniku , ile bylo oleju na bagnecie ?
S
prawa ubytku oleju to najczesciej powod zuzytych juz uszczelniaczy zaworowych i pierscieni zgarniajacych...

zgadzam sie z tym i dodam iz najczesciej przyczyna jest zuzycie gumek uszczelniaczy w glowicy w 70% glowic ktore regenerowalem uszczelniacze byly twarde wiec nie spelnialy swojego zadania

A pocenie sie uszczelki pod glowica to twoj najmniejszy problem.

to fakt ale jesli zdecydujesz sie na wymiane uszczelki to liznij glowice

Na poczatka radze umyc silnik i zobaczyc gdzie i jak mocno cieknie, sprawdzic tez obwod kontroli cisnienia oleju. A takie rady jak zmiana oleju na inny to niech sobie mechanicy zostawia dla srednio rozwinietych szympansow poniewaz to nie jest zadne rozwiazanie problemu tylko chwilowe odsuniecie sprawy w czasie ktore moze za soba pociagnac kolejne zniszczenia w silniku i znacznie podrozyc planowany remont... dlatego radza takie rzeczy... bo to jest w ich interesie.



Opisz dokladniej problem i to co sie okazalo po umyciu silnika i ile ci tego oleju ubywa na 1000 km...


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

zakrzes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 13, 2006 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zakrzes » pn gru 04, 2006 15:36

Witam,
dolacze sie z pytaniem poniewaz widze, ze wiecie o czym mowicie ;)

Mianowicie - czy zeby wymienic uszczelniacze zaworow to trzeba sciagac glowice? Czy da sie to zrobic "od gory" bez demontazu glowicy?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn gru 04, 2006 15:48

to zalezy od fachowca jedni wymieniaja bez zdjecia glowicy inni z wymontowaniem
glowicy , ale jak sam chcesz wymienic uszczelniacze to bedziesz musial zdjac glowice ( i tak taniej cie to wyniesie z kupnem uszczelki i uszczelniaczy niz wymiana u mechanika bez zdejmowania glowicy ), ma to swoja dobra strone bo mozesz sprawdzic stan zaworow i ewentualnie gdy troszke beda sfatygowane mozesz je dotrzec na paste , tylko nie pomyl zaworow
zaznasc sobie je punktakiem
Ps. kup zielone uszczelniacze , sa lepsze od brazowych

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
StrusGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:38
Lokalizacja: VWLKP
Kontakt:

Post autor: StrusGTI » pn gru 04, 2006 15:54

jesli chodzi o swiecenie kontrolki od smarowania, to po dolaniu oleju przestała sie zaswiecac.
a na bagnecie, to oleju dolałem tyle, aby było pokazane maksimum.
Widzę Panowie ze znacie się na rzeczy i dziekuję Wam za podpowiedzi.
Czyli mam umyć silnik. i poza wymianą uszczelki pod głowicą co jeszcze musiałbym wymienic?
Porobie fotki jak to wygląda w tej chwili - przed umyciem silnika i wrzuce tutaj.



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn gru 04, 2006 16:06

StrusGTI pisze:jesli chodzi o swiecenie kontrolki od smarowania, to po dolaniu oleju przestała sie zaswiecac.

no to masz szczescie czyli pewnie bylo malo oleju i na zakretach zapalala sie katrolka


a na bagnecie, to oleju dolałem tyle, aby było pokazane maksimum.
Widzę Panowie ze znacie się na rzeczy i dziekuję Wam za podpowiedzi.
Czyli mam umyć silnik. i poza wymianą uszczelki pod głowicą co jeszcze musiałbym wymienic?

umyj bezynka extrakcyjna lub kup cos gotowego do mycia silnikow jest tego masa w sklepach
liznij glowice skoro leci ci z pod uszczelki i kup uszczelke pod pokrywe zaworowa


Porobie fotki jak to wygląda w tej chwili - przed umyciem silnika i wrzuce tutaj.
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
StrusGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:38
Lokalizacja: VWLKP
Kontakt:

Post autor: StrusGTI » pn gru 04, 2006 16:10

dzieki. śmiało można myć silnik? nic mu nie będzie??



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn gru 04, 2006 16:17

uwazaj na elektryke a zwlaszcza na aparat by go nie zamoczyc , alternator , i nie zmocz paskow bo djabli wiedza co za plynem bedziesz go myl bo co niektore plyny lubia sobie gume przyzrec i nie odpalaj zaraz po umyciu bo moze cos sie zapalic na kolektorze ssacym np. resztki bezynki extrakcyjnej :D

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
StrusGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:38
Lokalizacja: VWLKP
Kontakt:

Post autor: StrusGTI » pn gru 04, 2006 16:24

a moze mozesz mi polecić jakiś sprawdzony srodek do mycia silnika?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn gru 04, 2006 19:11

StrusGTI pisze:a moze mozesz mi polecić jakiś sprawdzony srodek do mycia silnika?
dobry jest K2. Ale szczerze ci polecam jedz na jakas myjnie reczna, za 20 zl ci umyja dokladnie silnik karcherem a tak to na preparat wydasz 10 i sie nameczysz ze hej...



Awatar użytkownika
StrusGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:38
Lokalizacja: VWLKP
Kontakt:

Post autor: StrusGTI » pn gru 04, 2006 20:30

a jeśli mam karchera w domu to nie musze nigdzie jechać?? Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn gru 04, 2006 22:08

jesli masz to pewnie ze nie musisz , popryskaj jakims preparatem do mycia silnika silnik i po kilku minutach umyj go karcherem i po problemie

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
StrusGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 14:38
Lokalizacja: VWLKP
Kontakt:

Post autor: StrusGTI » sob gru 09, 2006 21:19

oto kilka fotek mojego silniczka z wyciekami:
Obrazek

Obrazek


Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

[ Dodano: 05 Lut 2007 19:41 ]
witam po przerwie!
Juz jestem po wymianie uszczelek, tzn. pod głowicą, na koletorze, pod klawiaturą, uszczelaniczy na zaworach a i przy okazji się łożysko na kole wkręciło w kolejkę. Do tego płyn chłodniczy i nazbierało się troche ale nie było jeszcze tak źle. Cały koszt tego przedsięwzięcia łącznie z robocizną to 340zł. Teraz tylko na myjkę po mrozach silniczek umyć i patrzeć czy nic nie porządanego się nie dzieje!
Pozdro!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości