problem z obrotami-golf mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krystianrudzik

problem z obrotami-golf mk2

Post autor: krystianrudzik » wt lut 15, 2005 03:04

witam!Od pół roku jeżdże golfikiem mk2 1.6 i bardzo się cieszę.Zauważyłem jednak coś dziwnego.Czasami mój golf lubi sam zwiększać sobie obroty(lub zmniejszać).Nie wiem co jest grane.Pomocy...



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » wt lut 15, 2005 03:15

Widzę, że ostatnio bardzo dużo osób ma problem z obrotami... poczytaj:
problem z wolnymi obrotami w vw golfie 2
problem z wolnymi obrotami mkII 1.8
nierowne obroty mk2 1.8 na jednopunkcie:(
Dziwnie szalejace obroty

Wiem, że jest tam sporo na temat silnika 1.8, ale może coś Ci to pomoże :bajer:


FORD
Fix Or Repair Daily

janusz przybylski

Post autor: janusz przybylski » wt lut 15, 2005 09:23

Witamy w klubie szczęsliwych posiadaczy silnika PN wraz z super obłednym gaźnikiem 2EE PIERBURG.



andymaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 13:15
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: problem z obrotami-golf mk2

Post autor: andymaniac » wt lut 15, 2005 10:25

Od pół roku jeżdże golfikiem mk2 1.6 i bardzo się cieszę.
to tak jak ja... ;) 1.6 PN + legendarny gaźnik.. :green_fuck:
Zauważyłem jednak coś dziwnego.Czasami mój golf lubi sam zwiększać sobie obroty(lub zmniejszać).
Mój ma tez różne takie "falowania" ale to nic.. ostatnio zaczał sie dławic/szarpac... - nawet na niskich obrotach a powyzej 3500 automatycznie zwalnial - w niedziele dolalem do wachy jakiegos "wynalazku" ktory kupilem w sklepie z czesciami przy okazji zakupu nowego paska klinowego (ten pisk, ten zgrzyt..) i... przestał szarpac!
Wniosek: chyba paliwo.
Aha! przedtem zdjalem i wytarlem do sucha (krople wody) obudowe filtra powietrza od wewnatrz i spryskalem WD40 wszystkie styki w gniazdach/bolcach wtyczek, ktore otaczaja 2EE... niczym macki...



Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » wt lut 15, 2005 11:24

ja tez mialem takie fazy z obrotami, raz bardzo wysokie raz gasl za kazdym razem jak zwalnial itd... wymienilem podstawe gaznika i dokladnie przeczyscilem gaznik z syfow i chodzi jak zegarek juz pol roku ;]



Awatar użytkownika
radwan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 10:43
Lokalizacja: kluczbork
Kontakt:

Post autor: radwan » wt lut 15, 2005 12:00

znowu to samo.po przejechaniu ok 40 km zaczynaja mi szaleć obroty. Jedyne co dobre to że stane na 5 minut i wszytsko działa już dobrze :green_fuck: popierdzielone "cudo" elektryczne
Ile na 2 biegu PN na skrzyni 5 biegowej powienien iść i ile,max :) bo mój 150 km/h i ma problemy juz



Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Bozz » pn mar 07, 2005 10:51

qra pisze:ja tez mialem takie fazy z obrotami, raz bardzo wysokie raz gasl za kazdym razem jak zwalnial itd... wymienilem podstawe gaznika i dokladnie przeczyscilem gaznik z syfow i chodzi jak zegarek juz pol roku ;]
Witam i mam pytanie, czy ta podstawe ciezko samemu wymienic czy to prosta sprawa - zdjac obudow filtra powietrza, wykrecic gaznik - wymienic gume i spowrotem zalozyc ? Czy moze jest to bardziej skomplikowana robota, ktora lepiej oddac fachowcowi ??

Pozdrawiam i prosze o podpowiedz
Bozz



krzychugor

problem z wysokimi obrotami

Post autor: krzychugor » pn kwie 18, 2005 02:41

Wtam.
Mam problem z obrotami w moim golfiku II 1.6. A mianowicie w zimie coś się stalo i podczas odpalania zimnego silnika wskakiwał na bardzo duże obroty (tak jak by ssanie brał na maxa). Jak silnik się zagrzał to było normalnie. Mój znajomy mówił że może nie dogrzewać gaźnika. Co to może być?? Woda w zbiorniczku wyrównawczym jest. Jak zrobiło się ciepło to problem zniknął. :panna:



Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Red Spider » pn kwie 18, 2005 08:59

witam
winic za takie szalejące obroty mozna podstawę gaźnika jak i urządzenia podcisnieniowe zamontowane w tym j... gaźniku
co ciekawe trzeba by tam wszystko poczyścić i wyregulować



Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Re: problem z wysokimi obrotami

Post autor: Red Spider » pn kwie 18, 2005 09:07

krzychugor pisze:Wtam.
Mam problem z obrotami w moim golfiku II 1.6. A mianowicie w zimie coś się stalo i podczas odpalania zimnego silnika wskakiwał na bardzo duże obroty (tak jak by ssanie brał na maxa). Jak silnik się zagrzał to było normalnie. Mój znajomy mówił że może nie dogrzewać gaźnika. Co to może być?? Woda w zbiorniczku wyrównawczym jest. Jak zrobiło się ciepło to problem zniknął. :panna:
kolektor ssący w tym gazniku podgrzewany jest przez plyn chlodzący silnik jak i przez "jeża" - wlacznik wlącza się w temp. nie przekraczających 55 C - mozliwe ze nie dzialal
obrory zimnego silniczka powinne wynosic okolo 1900-2000



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » pn kwie 18, 2005 11:10

Ja walcze z obrotami silnika z pol roku .... mk2 na pelnym wtrysku i przegrywam ... udalo sie wyregulowac cholerstwo tak ze na postoju w miare rowno chodzi ale podczas jazdy gdy wcisne sprzegło mam fajny skok wskazówki od obrotomierza .... czasem potrafi sie ustwaci na 1300 obr ... odwiedzialem juz kila mechaniorów i malo co z tym zrobili niemam szarpniec ubytkow mocy szczerze juz sie chyba do tego przywyczaiłem



krzychugor

Post autor: krzychugor » pn kwie 18, 2005 11:25

to co mam zrobić z tym gaźnikiem najlepiej i jaki może to być koszt?? Czy opłaca się to teraz robić jak jest ciepło?? Może przed zimą zrobić??[/quote]



Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Red Spider » pn kwie 18, 2005 12:12

krzychugor pisze:to co mam zrobić z tym gaźnikiem najlepiej i jaki może to być koszt?? Czy opłaca się to teraz robić jak jest ciepło?? Może przed zimą zrobić??
[/quote]
jak ci tera to nie przeszkadza i nie stwarza problemow(normalnie pracuje) to zostaw to sobie na zime zeby miec pewnosc ze dziala dobrze (pisales ze w zimie sie powalilo)



krzychugor

Post autor: krzychugor » pn kwie 18, 2005 17:27

spoko. dzięki za rady. pewnie odezwę się w następną zimę :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości