[MK2 RF] Dławi się podczas przyspieszania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » ndz gru 03, 2006 00:05

Ja tez mam taki problemik odczuwalna "dziura" jest do ok 3000 obrotow , a wedlug mnie w tym zakresie silniczek powinien isc najlepiej bo tu jest max . moment . Zaplon ustawiany na sluch i na lampe tak zeby wyszlo jak najlepiej . Pompka przypsieszacza podaje paliwo ( takie psssssss ) przy recznym pompowaniu gazu , no i oczywiscie w gardzieli widac paliwo . regulacja podcisnieniowa w rozdzialczu ok bo po odlaczeniu podcisnienie silnik chodzi jak ciagnik .

Tak juz dochodze do wniosku ze chyba ten typ tak ma :/

Moze jedyne lekarstwo to weber :> -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=50360


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz gru 03, 2006 00:24

ciekaw jestem czy to ci sie stalo nagle czy juz tak bylo jak kupiles auto ?
bo mogl ktos tez wymienic dysze glowna paliwa aby mniej mu palilo a co za tym idzie silnik traci moc bo ma zbyt uboga mieszanke , powiem ci ze ten typ tak nie ma robilem setki gaznikow do tej bryczki i bylo miod malina , choc dodam ze nie tylko gaznik jest za to odpowiedzialny ale rowniez aparat zaplonowy " palec a raczej jego luz na walku" no i ustawienie
pamietaj ze ustawienie zaplonu w starszych autach stroboskopem nie daje zadowaljacego efektu " zuzycie czesci luzy itp" zaplon nalezy zawsze wyprzedzic , dodam iz moje ustawienie zaplonu na sloch bylo o niebo lepsze niz ustawienie na kompie " wiem bo ludzie po ustawieniu na kompie " na sluch to pewnie spiepszyl..." wracali spowrotem na ustawienie na sluch bo silnik stracil moc po ustawieniu na kompie
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » ndz gru 03, 2006 01:17

Ja kupilem autko 2 miechy temu . Na poczatku zupelnie nie szlo - okazalo sie ze walnal kawalek wezyka od kolektora do rozgleznika podcisnien ( i z tego co zauwazylem ten kawalek wezyka jest jakis na maksa nietypowy bo ciezko bylo cos podpasowac aby srednica sie zgadzala , wkoncu wzialem go z innego silnika ;) ) Po tej naprawie zaplon byl ustawiany na sluch kilka razy az wkoncu uzyskalo sie najlepszy efekt w czasie jazdy . Ustawianie na lampe dawalo tylko niepotrzebne problemy !
"Dziura" zmniejszyla sie troche po tym jak zalozylem zbiornik podcisnienia . Autko nie pali malo bo ok 9-10 w miescie ( chociaz gaznikowce z vw nie naleza do oszczednych ) Dziwi mnie tylko ta "regularnosc" pojawienia sie dziury .
Probowalem skapowac jak dzialaja te wszytskie podcisnienia w 2e2 i chyba poleglem na tym . Zastanawia mnie dokladnie zasada dzialania 2 przelotu , wiem ze otwiera go ten czarny silownik , ale jak dokladnie jest sterowany to zabardzo nie kumam. bo byc moze silniczek odzyskuje moc dopiero na 2 gardzielach razem . Moze masz jeszcze jakies wskazowki co mozna by sprawdzic czemu tak sie dzieje ? Jezdze juz nawet na PB98 ale za duzo to nie pomaga.
drugim problemem moze byc tak jak mowilem ta membranka z boku " zespol zaworu wzbogacania czesciowego obciazenia "
Ktore to w gazniku ?


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz gru 03, 2006 01:48

ta membranka jest kolo tego duzego silownika "ustawiacz plytki przepustnicy"
co do 2 przelotu mozes sprawdzic dzialanie silownika wyjmojac wezyk z gaznika od tego silownika i zaciagnoc powietrze , silownik powinien zaciagnoc membrane ,
sprawdz tez czy kanal od 2 przelotu nie jest zapchany , czyli sprobuj dmmuchnoc w ta koncowke do ktorej idzie wezyk od silownika 2 przelotu
co do podcisnien to mam schemat polaczen jak chcesz to moge zrobic fotke jak co ma byc
sprawdz jeszcze dysz glowne paliwa i podaj jakie masz rozmiary dysz , i sprawdz ta membrani i czy kopulka od tej membrany jest prosta , to tez jest wazne
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Jacek_slp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 31, 2006 20:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jacek_slp » ndz gru 03, 2006 17:56

Przybek pisze:nie masz ssania? toc to katorga dla silnika jesli chcesz moge ci pomoc ustawic ssanie
Pozdrawiam
Bardzo chętnie skorzystam z pomocy



grzybek27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 13, 2004 09:38
Kontakt:

Post autor: grzybek27 » ndz gru 03, 2006 18:23

Ja mam coś podobnego mianowicie Golf II 1.3 i jak go odpale idzie ok ale tylko przygazuję i zwolnie pedła gazu to go coś dławi.

Ja mam wtrysk paliwa.
Ostatnio zmieniony ndz gru 03, 2006 20:56 przez grzybek27, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz gru 03, 2006 20:10

podajcie typ gaznika i objawy

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Jacek_slp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 31, 2006 20:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jacek_slp » pn gru 04, 2006 20:03

Przybek pisze:podajcie typ gaznika i objawy

Pozdrawiam
Gaźnik 2e2

A objawy " nie ma ssania" płytka ta u góry się przymyka bo już patrzyłem a mimo to nie działa ssanie Siłownik pull-down też zaciąga i trzyma Niewiem jak ten drugi siłownik (ten z tyłu) Bo tego jeszcze nie sprawdzałem I teraz już niewiem czego się chwytać ???

Poz.Jacek



21mariusz03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 14:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: 21mariusz03 » śr sty 16, 2008 01:12

Kto jest w okolicach katowic i chcialby mi pomoc z gaznikiem ? :)
wszystko zrobilem tylko hmmm czuc to zwlaszcza jak jest zimny przy przyspieszaniu(i tylko na benzynie - na gazie chodzi ladnie chodziaz 150 to na gazie max jaki osiaga:/) daje mu gazu i nic tak moze przez 2 sekundy a nagle dostaje olbrzymiego kopa i jedzie jak szalony ( wcisne troche gazu nic... docisne ejszcze troche i zrywa asfalt : tak chocby nagle mocy dostal po minimlanym docisieciu gazu) co moze byc tego rpzyczyna ?

[ Dodano: 16 Sty 2008 00:13 ]
silnik 1.6 na pierburgu 2e2


VW power :)

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » śr sty 16, 2008 11:02

jak chcecie jakies materialy o konstrukcji i regulacji 2e2 to zapraszam na PW :bigok:


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 401 gości