[mk II] Ogrzewanie- brak ciepłego powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

[mk II] Ogrzewanie- brak ciepłego powietrza

Post autor: Enten » pt gru 01, 2006 02:17

Witam,

posiadam tego golfa ale im chłodniej tym chłodniej w golfie. Coś się chyba ogrzewanie popsuło goof

Próbowałem to rozpracować z książką w ręku. Czytałem o podobnych problemach na forum. Przekopałem kilkanaście tematów. Nic nie wymyśliłem. Opiszę co się u mnie dzieje. Może ktoś coś mądrego mi podpowie.

Silnik 1,3. Wersja CL.

Dziwne zachowanie wskaźnika temp. wody w układzie. Silnik zimny- wskaźnik reaguje na włączenie zapłonu. Drga. Wraz ze wzrostem temperatury wskazówka podnosi się do górnej krawędzi dolnej grubej kreski ale to jest max!

Przy większym obciążeniu silnika gdzie wzrasta temperatura załącza się wiatrak chłodnicy.
Stąd wnioskuję, że czujnik temp. w chłodnicy, chłodnica, wiatraki sprawne. Załącza się całość przy wyższej temperaturze.

Termostat zatem jest ok.

Działanie dmuchawy. Najważniejsza sprawa, która mnie martwi. Przy osiągnięciu wysokiej temperatuty włączam dmuchawę na max i przez kilka sekund leci ciepłe powietrze po czym znów zimne (im zimniej na zewnątrz tym bardziej jest to odczuwalne).

Wody w układzie nie ubywa.

Co mi przychodzi do głowy. Zastanawiam się dlaczego:

1. Źle działa wskaźnik temperatury (co ew. sprawdzić)
2. Brak ciepłego powietrza

Tak rozkminiałem co i jak. Tata rzucił pomysłem, że może nagrzewnica jest zapowietrzona.
Czytałem na forum ogólnym, że golf II posiada jakiś filtr pyłkowy. Jeśli on jest zapchany to wina jest jasna.

Wskazania temperatury (niska wskazówka) nie zmieniły się od chwili zakupu. Ogrzewanie 'stało się z czasem' zatem zastanawiam się czy to nie spadło jakieś cięgno czy coś...

Sterowanie kierunkami i siłą nadmuchu jest ok. Na zmianę temperatury powietrza też reaguje 'siłą tłoczenia' (przy ciepłym jest mu 'ciężej').

Nie uśmiecha mi się rozkręcanie całego tego pier***nika, żeby sobie tylko na to popatrzeć. Nie należy to do przyjemnych zajęć. Instalowałem już kable do audio z tyłu. Masakra goof

Mam nadzieję, że ktoś poratuje rozsądnymi pomysłami.


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
Cultstyle
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pt lip 07, 2006 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Cultstyle » pt gru 01, 2006 02:50



Był: Golf III, Oldschool'owa Corsa A przedlift i przez chwile Golf II na wąskim
Obecnie: Grand Espace
SPRZEDAM: SCHOWEK POD AIRBAG I HELLA SILVER MAGIC

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pt gru 01, 2006 09:08

Też na to stawiam.

U mnie było podobnie. Nie aż tak tragicznie co prawda, na 1 biegu dało się nagrzać samochód, ale były problemu jak szyby zaparowały..

Usunąłem ten termostat nagrzewnicy i tą plastikową puszkę w wężu zwrotnym z nagrzewnicy, wstawiłem zamiast tego 2 zwykłe rurki i nie mam co narzekać na ogrzewanie bo po nagrzaniu gorące powietrze mam nawet na 3 biegu :okej:

Spróbuj najpierw zrobić to - jeżeli dalej bedziesz miał problem z ogrzewaniem to najprawdopodobniej nagrzewnica jest zapchana kamieniem/brudem. Zapowietrzona raczej nie może być ponieważ kroćce ma skierowane do góry..


330KM/450Nm

Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Enten » pt gru 01, 2006 16:37

Zapowietrzenie odpada.
Przewody biegnące do nagrzewnicy nawet po krótkim odcinku wręcz gorące.

Zgodnie z tamtym zdjęciem 'szukałem' tych zaworów do nagrzewnicy ale u mnie węże tego nie posiadają.

Czyli problem zawęża się do:

1. samej nagrzewnicy, która może być zapchana (?)
2. cięgien mechanicznych (może coś nie otwiera do końca czy opada... HGW)

Zatem czeka mnie rozbebeszanie kokpitu :panna:

ale jak uda się to będzie czadera... i cieplej będzie :smoke:


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pt gru 01, 2006 16:53

Ja ci opisze moje przeżycie które jeszcze miałem w ŚP dużym fiacie. Miałem taki sam problem jak ty z nagrzewnicą, niby wszystko było tak jak powinno, zaworek się otwierał przewody do i z nagrzewnicy były gorące, a jak się włączyło ogrzewanie to było zimno. W końcu rozebrałem tunel i dokopałem się do nagrzewnicy i ją wyciągnąłem. Jak się okazało, to poprzedni właściciel (ale po co?) rozłożył na całej nagrzewnicy szmatkę tak że leciało tylko zimne powietrze.
Ech ludzka pomysłowość nie zna granic, ale żeby jeszcze w tym sens był.

Moim zdaniem powinieneś wyciągnąć nagrzewnice na zewnątrz zobaczyć czy nie jest przetkana (a jak już będziesz ją miał na wierzchu to zalej ją czymś na noc, jakiś odkamieniacz albo co. Polecają sode kaustyczną, ale ja zalałem to domestosami cilitami i innymi środkami odkamieniającymi, ale to był duży fiat i bałem się że soda może załatwić mi całkowicie nagrzewnice), zobacz czy działa zaworek od przymykania ciepłej wody i żeczywiście czy nie spadło cięgno.


pozdrowienia el Kopyto

jedras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 30, 2006 10:17
Lokalizacja: Białołęka

Post autor: jedras » pt gru 01, 2006 18:32

Witam
Podłącze się pod temat , bo u mnie jak na złóść to samo
U mnie podobny problem w mk2 1.3mh, ciepło pojawia sie i znika, żeby nie bić piany obstawiłem termostat nagrzewnicy jak radzi starszyzna, ale.......................i tu pytanie:
Czy można ów termostat alu rozwiercic coby zapewnić przepływ i zostawic zwrotny zawór (czarny plastik), czy wzbogacic kghm miedź.
Pozdrawiam
Mariusz



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: promo211 » pt gru 01, 2006 19:33

witam miałem identyczny problem z dmuchawką tyle ze ja mam 1,8 z klimą ale juz wiem ze nie różni sie on zbytnio od zwykłego co prawda zwykły nawiew lzej jest wymontowac ale to nie o to chodzi a więc u mnie przyczyna była prosta ;
nie mam termostatu nagrzewnicy , przewody parzyły w reke a nawiewu nie było
okazało sie ze klapy kierujące powietrzem( a szczególnie ta zimne ciepłe) całkowice były pozbawione gąbki która je uszczelnia niby nic ale jakis chytry "niemiec" wymyslił sobie ze te klapy zrobi z blachy i powycina w nich kółka :) gąbka się złuszczyła i puszczało same zimne powietrze co wynika z konstrukcji leciało tam gdzie mu mniej oporu stawiało i w efekcie było lekko letnie
ja bym stawiał na klapy:) wiec moim zdaniem nie obejdzie sie bez demontazu deski rozdzielczej i całego mieszalnika i wymiany klap( nie polecam oklejania ich zwykłą gąbką daremny trud i nerwy) ja pojechałem na szrot i trafiłem takie same jak moje ale w super stanie :)
najszybciej sprawdzisz to co mówie zdejmując tunel środkowy , te dwie smieszne półeczki , potem smieszny plastik na dwóch błyszczących ósemkach(po uprzednim zdemontowaniu kratek środkowych nawiewu) , wtedy ujrzysz pierwszą klape po jej otwarciu ujrzysz drugą powinny byc obie oklejone taką delikatną szarawą gąbką jesli nie ma to "kupa" a jesli jest to raczej zamulona albo zabita chłodniczka
tak czy inaczej ja bym poswiecił sobote na zabawe to co napisałem zajmie ci za pierwszym razem max 2 godz ale to max
pozdrawiam
aha aby wyjąc mieszalnik musisz wywalic deche :D nic przyjemnego ale warto
jeszcze raz pozdrawiam[/quote]



Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Enten » ndz gru 03, 2006 15:13

jedras pisze:Witam
Podłącze się pod temat , bo u mnie jak na złóść to samo
U mnie podobny problem w mk2 1.3mh, ciepło pojawia sie i znika, żeby nie bić piany obstawiłem termostat nagrzewnicy jak radzi starszyzna, ale.......................i tu pytanie:
Czy można ów termostat alu rozwiercic coby zapewnić przepływ i zostawic zwrotny zawór (czarny plastik), czy wzbogacic kghm miedź.
Pozdrawiam
Mariusz
Wyciągnij i zobacz jak jest skonstruowany. Pobaw się z nim w gorącej wodzie to odrazu zobaczysz czy działa. Jeśli działa to gites. Zapakuj sobie ładnie i na półkę- może komuś się przyda.

Swoją drogą... Jaki termostat nagrzewnicy?? :goof: W golfie mk II 1,3? Termostat nagrzewnicy? Może ja mam oszczędnościowy model z '91 roku ale nie mam czegoś takiego. Nie widać przy tym żadnej ingerencji pozafabrycznej.


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz gru 03, 2006 15:20



nie masz takich zaworkow na wezach?? zrob fotke wezy idacych do nagrzewnicy u Ciebie w aucie!! i wrzuc tutaj ;) to zobaczymy ;)

a to co ostatnio robilem fotki i pisalem o usunieciu tych zaworkow i wstawieniu kawalka rurki powinno byc w poradach ;) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75036



Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Enten » ndz gru 03, 2006 15:27

Zdecydowanie nie mam. Jadę jeszcze do Miszy pomóc mu przy jego Jettcie a później rozbebeszę swój wynalazek. Zobaczymy kto trafił :hmm:

Nie ma to jak miłe spędzanie niedzielnego popołudnia. :helm:


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz gru 03, 2006 15:55

ok to powodzenia :) i czekamy na wyniki ;)



jedras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 30, 2006 10:17
Lokalizacja: Białołęka

Post autor: jedras » ndz gru 03, 2006 19:16

Witam
W sobotę zlałem cały płyn z układu chłodzenia raczej błoto z rdzą, przepłukałwm cały układ wodą do momentu az zaczeła lecieć czysta, wydmuchałem resztę wody i zalałem jak biały człowiek G12+. Sprawdzałem termostat nagrzewnicy i działa oraz zawór zwrotny, który trochę sie przycinał stąd może nie było obiegu. Winowajca był wężyk łączący termostat z zaworem, który u mnie był zapowietrzony (jest poniekąd w najwyższym miejscu ukł. chł. wiec jego prawo)woda krążąca tym bypasem ogrzewa termostat i on sie otwiera.
Ktoś już pisał o zadaniu jakie przed tym term. postawili konstruktorzy vw, może facet od chłodzeniw miał rodzinę na dalakiej północy? nieważne.
Kto nie ma termostatu nagrzewnicy niech żałuje przygód.
OT Teraz czeka mnie przygoda z P2e3, jeżeli ktoś ma serwisówkę to chętnie, bo gażnikowcy zaczęliszaleć z cenami przed wymarciem;)
Pozdrawiam



Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Enten » pn gru 04, 2006 17:33

Przemęczyłem się i wyciągnąłem nagrzewnicę. Podłączyłem ją pod szlauf ogrodowy i... poszło! :helm:
Sporo szlamu wypłynęło. Po podłączeniu do drugiego wyjścia z nagrzewnicy poprawiłem a przy trzecim podejściu biedna nagrzewnica nie miała wyjścia i poprostu uległa :elegant:

Roboty przy tym od zaje.... ale udało się. Ciepłe powietrze prawidowo ulatnia się z kokpitu. No radocha od ucha do ucha. :smoke:
Skończę jeszcze to skręcać i pooglądam później pokaleczone ręce :grin:


Jeśli ktoś obstawiał nagrzewnicę lub okolice to trafił. :pub:

Serdecznie dziękuję za rady. Przy okazji przejrzałem także i praktycznie golfa.


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 486 gości