[MK2 RF] Dławi się podczas przyspieszania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacek_slp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 31, 2006 20:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

[MK2 RF] Dławi się podczas przyspieszania

Post autor: Jacek_slp » śr lis 01, 2006 21:19

Witam Mam Golfa II z silnikiem RF 1.6 kat.+LPG i mam z nim problem Dotyczy to dławienia się silnika podczas przyspieszania Ja mu w rure a on tak jakby się zalewał albo co objaw prawie taki jakby wręcz zwalniał a po pewnym czasie podczas bardzo powolnego nabierania prędkości zaczyna przyspieszać (jak wejdzie na większe obroty) Dzieje się tak na benzynie i na LPG Co to może być ????????????????????? POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dodam tylko że posiadam gaźnik 2E2
Ostatnio zmieniony śr lis 01, 2006 23:14 przez Jacek_slp, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr lis 01, 2006 21:23

mam podobne objawy w najblizszym czasie zajmę się dokładnym oczyszczeniem krokowca wraz z mono-wtrys przyjrzę sie blizej czujnikowi temp -i delikatnie wyprzedzę zapłon ok 3st



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » śr lis 01, 2006 21:39

ja bym swiece sprawdzil.


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr lis 01, 2006 22:04

Danielo85 pisze:ja bym swiece sprawdzil.
i owszem ! słuszna sugestia ijak juz przy swiecach jestesmy to i układ zapłonowy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 01, 2006 22:30

Jacek_slp pisze:Dzieje się tak na benzynie i na LPG Co to może być
jeśliby tylko na gazie to winna regulacja, ale jeśli też na benzynie to widzę takie możliwości: mixer z za małym otworem (ma być podwójny otwór do 2e2), uwalony gaźnik (nie działa przepustnica drugiego stopnia), przytkany przez gazowników dolot (cżeste partactwo), przestawiony rozrząd.

[ Dodano: Sro Lis 01, 2006 9:34 pm ]
Ale równie dobrze mogą być dwie usterki na raz, czyli zła regulacja gazu, i uszkodzenie gaźnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jacek_slp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 31, 2006 20:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jacek_slp » sob gru 02, 2006 21:23

Wymieniłem świece, kable, palec, filtry, i dalej to samo Podczas przyspieszania pierwszy moment to pustka (taka mała dziura) a potem jest już OK no i idzie jak trzeba Dzieje się to najczęściej przy zmianie biegu i przyspieszani



Duży
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 31, 2005 11:03
Lokalizacja: Karlino (zachodniopom.)
Kontakt:

Post autor: Duży » sob gru 02, 2006 21:32

Jacek_slp pisze:Podczas przyspieszania pierwszy moment to pustka (taka mała dziura) a potem jest już OK no i idzie jak trzeba Dzieje się to najczęściej przy zmianie biegu i przyspieszani
Masz tak na wszystkich biegach? Bo ja mam identyczny objaw, ale tylko na dwójce.



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » sob gru 02, 2006 21:42

nie mam pojecia jaki masz aparat zaplonowy ale jesli z przyspieszaczem zaplonu to sprawdz zasysajac powietrze przy aparacie czy membrana od przyspieszacza nie jest dziurawa , na zapalonym silniku obroty powinny ci wzrosnoc a jesli silnik po zassaniu powietrza pracuje nieruwnomiernie oznacza to zle ustwiny zaplon a jesli nic sie nie dzieje i zasysajac powietrze nie czujesz oporu membrany to swiatczy o peknietej membranie wyprzedzenia zaplonu a to ma wplyw na dolek przy przyspieszeniu

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Jacek_slp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 31, 2006 20:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jacek_slp » sob gru 02, 2006 21:55

nie mam pojecia jaki masz aparat zaplonowy ale jesli z przyspieszaczem zaplonu to sprawdz zasysajac powietrze przy aparacie czy membrana od przyspieszacza nie jest dziurawa , na zapalonym silniku obroty powinny ci wzrosnoc a jesli silnik po zassaniu powietrza pracuje nieruwnomiernie oznacza to zle ustwiny zaplon a jesli nic sie nie dzieje i zasysajac powietrze nie czujesz oporu membrany to swiatczy o peknietej membranie wyprzedzenia zaplonu a to ma wplyw na dolek przy przyspieszeniu
Dzieje się tak najczęściej na pierwszym i drugim biegu a co do membranki to jutro to sprawdze

Kolo pisał jeszcze o pompce przyspieszacza oraz wzbogaceniu mieszanki

[ Dodano: 02 Gru 2006 20:57 ]
Duży pisze:
Jacek_slp pisze:Podczas przyspieszania pierwszy moment to pustka (taka mała dziura) a potem jest już OK no i idzie jak trzeba Dzieje się to najczęściej przy zmianie biegu i przyspieszani
Masz tak na wszystkich biegach? Bo ja mam identyczny objaw, ale tylko na dwójce.
Mam tak najczęściej na jedynce i dwójce potem jest jakby OK



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » sob gru 02, 2006 22:06

a jaki masz typ gaznika ? pompka przyspieszacza moze tez byc zapchana czesto sie to zdarza bo otworek jest grobosci wlosa wiec byle paproch a samochod bedzie sie dlawil przy przyspieszaniu , co do membrany przyspieszacza psuje sie ona bardzo zadko te membrany sa bardzo wytrzymale

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Jacek_slp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 31, 2006 20:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jacek_slp » sob gru 02, 2006 22:13

Przybek pisze:a jaki masz typ gaznika ? pompka przyspieszacza moze tez byc zapchana czesto sie to zdarza bo otworek jest grobosci wlosa wiec byle paproch a samochod bedzie sie dlawil przy przyspieszaniu , co do membrany przyspieszacza psuje sie ona bardzo zadko te membrany sa bardzo wytrzymale
Mam gaźnik 2e2



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » sob gru 02, 2006 22:37

w gazniku 2E2 mozna sprawdzic czy przyspieszacz dziala
wlacz auto poczekaj az ssanie sie wylaczy wylacz silnik i dodawaj reznie gazu przy gazniku , powinienes widziec czy podczas dodawania gazu leci paliwo z przyspieszacza przyspieszacz z gory jest widoczny w 1 gardzieli wiec powinienes to widziec bez problemu czy dziala czy nie , drugim problemem moze byc tak jak mowilem ta membranka z boku " zespol zaworu wzbogacania czesciowego obciazenia "
dodam iz to o czym mowie odnosi sie pracy na bezynie , jesli jest problem na lpg i paliwie sprawdz ustawienie zaplonu " nie ustawiaj na lampie tylko na sluch do uzyskania najwyzszych obrotow i rownomiernej pracy " a wiem co mowie ,
i sprawdz ten przyspieszacz zaplonu , te dwie zeczy maja duzy wplyw na gaz i bezynke

Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
Jacek_slp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 31, 2006 20:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jacek_slp » sob gru 02, 2006 22:50

Przybek pisze:w gazniku 2E2 mozna sprawdzic czy przyspieszacz dziala
wlacz auto poczekaj az ssanie sie wylaczy wylacz silnik i dodawaj reznie gazu przy gazniku , powinienes widziec czy podczas dodawania gazu leci paliwo z przyspieszacza przyspieszacz z gory jest widoczny w 1 gardzieli wiec powinienes to widziec bez problemu czy dziala czy nie , drugim problemem moze byc tak jak mowilem ta membranka z boku " zespol zaworu wzbogacania czesciowego obciazenia "
dodam iz to o czym mowie odnosi sie pracy na bezynie , jesli jest problem na lpg i paliwie sprawdz ustawienie zaplonu " nie ustawiaj na lampie tylko na sluch do uzyskania najwyzszych obrotow i rownomiernej pracy " a wiem co mowie ,
i sprawdz ten przyspieszacz zaplonu , te dwie zeczy maja duzy wplyw na gaz i bezynke

Pozdrawiam
Z saniem nie musze czekać bo go niemam i to też jest mój problem z którym się borykam ale najpierw to przyspieszanie

Napewno zobacze to wszystko oczym pisałeś o powiadomie o rezultatach



Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » sob gru 02, 2006 23:42

nie masz ssania? toc to katorga dla silnika jesli chcesz moge ci pomoc ustawic ssanie
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 445 gości