[Citroen Berlingo] Zamiast ropy kolega zalal bak benzyny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jordan233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 14:31
Lokalizacja: POMORZE
Kontakt:

[Citroen Berlingo] Zamiast ropy kolega zalal bak benzyny

Post autor: jordan233 » sob gru 02, 2006 12:43

Hej
Piszę w sprawie citroena berlingo rocznego ,kolega ma wlasnie takie autko,i jest taki problem ,zalał do disla pełen bak benzynki :),i pojechal ,zrobil 10km i zaczol mu przerywac,i kopcic,teraz jakie to sa koszta naprawy?? co trzeba wogole zrobic???? pomozcie,bo kolega zalamany
Ostatnio zmieniony sob gru 02, 2006 16:24 przez jordan233, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » sob gru 02, 2006 13:11

Może zacznijmy od tego co zalał? Na jakiej stacji? Jeśli tu jest przyczyna to koszta może ponieść właściciel stacji.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob gru 02, 2006 13:14

jordan233, nic wielkiego nie powinno się stać :)
Kiedyś zalałem pełen bak beny do Renault Master (oczywiście diesel:P). 80l :)
spuściłem, nalałem dobrego oleju, trochę porzęził i nic się wielkiego nie stało.

Czujnik skladu mieszanki powieniem skutecznie zapobiec uszkodzeniu wtrysków.


Lepiej nalać benzyny do diesla niz diesla do benzyny :)



Awatar użytkownika
jordan233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 14:31
Lokalizacja: POMORZE
Kontakt:

stacja

Post autor: jordan233 » sob gru 02, 2006 13:29

kolega zalał na stacji Total benzynke 95,i sam wlewał :/ ,ale jak by trzeba było oddac do jakiegoś serwisu nie koniecznie citroen,to jakie to moga byc koszta naprawy? czy w serwisie tez spuszcza z baku i zaleja disla? czy jakies przeczyszczenia itp.? cos moga sie spierdzielic?



Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » sob gru 02, 2006 14:15

jordan233, ja bym zrobil tak sam spuscil paliwo z baku i nalal ropki pokrecil troche rozrusznikiem zeby przegonilo paliwo w ukladzie i moze cos z tego bedzie!jesli samochod ma rok to jest pewnie na gwarancji a jak pojedziesz do serwisu to pewnie uniewaznia gwarancje na silnik i zaplaci duzo $$$ bo powiedza ze cos sie jeszcze uszkodzilo i trzeba bylo wymienic!!!


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

greg

Post autor: greg » sob gru 02, 2006 15:24

jordan233, dopuszczalne wymieszanie benzyny z ropą to 1/3 czyli - wypuścic 2/3 zbiornika paliwa - zalać ON do pełna - pokręcić żeby paliwo wyszło z przewodó lub też upuścić z filytra paliwa i zapalić - nic się nie stało - ponieważ ilość benzyny była zbyt duża to nie dał rady chodzić na zapłonie samoczynnym



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Re: stacja

Post autor: vwmadison » sob gru 02, 2006 17:57

jordan233 pisze:kolega zalał na stacji Total benzynke 95,i sam wlewał :/ ,ale jak by trzeba było oddac do jakiegoś serwisu nie koniecznie citroen,to jakie to moga byc koszta naprawy? czy w serwisie tez spuszcza z baku i zaleja disla? czy jakies przeczyszczenia itp.? cos moga sie spierdzielic?

W np. kangoo w autoryzowanym serwisie powinieneś sie zamknac w kosztach ok 800 -1100 zł..
spuszczenie paliwa, czasem demontaż/montaż zbiornika, nowy filtr, diagnostyka..Weź duże kanistry to przynajmniej paliwo zabierzesz upuszczone. Zapytaj sie o filtr paliwa czy jest z czujnikiem czy bez czujnika wody w paliwie...roznica nawet 200 zł może sięgać na czujniku... Autoryzowany serwis tez upuszcza paliwo. podłanczaja pompe paliwa do bateri i ściagaja.....
Jeśli auto na gwarancji to możesz do serwisu podjechać.....Jeśli zobacza póżniej,że cos było grzebane w instalacji to mogą być później problemy aby cos na G wykonac...a zalanie innego paliwa wielu przypadkach nie jest podstawą do anulowania G na dalsze naprawy....
Nie ma się co łamać....w większości przypadków konczy sie na w/w czynnościach i zalaniu kilku litrach paliwa wskazanego do danego silnika :)

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 18:06 ]
kaczor4011 pisze:jordan233, ja bym zrobil tak sam spuscil paliwo z baku i nalal ropki pokrecil troche rozrusznikiem zeby przegonilo paliwo w ukladzie i moze cos z tego bedzie!jesli samochod ma rok to jest pewnie na gwarancji a jak pojedziesz do serwisu to pewnie uniewaznia gwarancje na silnik i zaplaci duzo $$$ bo powiedza ze cos sie jeszcze uszkodzilo i trzeba bylo wymienic!!!
Raczej jesteś w błędzie....
Jeśli dobry serwis to podejdą profesjonalnie... nie strasz kolegi gdybaniem bo nieladnie tak....


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

greg

Post autor: greg » sob gru 02, 2006 19:28

vwmadison pisze:Jeśli dobry serwis to podejdą profesjonalnie... nie strasz kolegi gdybaniem bo nieladnie tak....
jeśli awaria byłąby spowodowana niewłaściwym paliwem - zgodnie z prawem tracisz gwarancję - masz to napisane jak wół w gwarancji - Producent nie odpowiada za wady spowodowane niewłaściwym użytkowaniem (czytaj niewłaściwym paliwem)

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 6:29 pm ]
Dlatego ja proponuję spuszczenie, zalanie pokręcenie silnikiem, uruchomienie - jesli po tych wszystkich robotach nadal będą problemy wtedy dopiero serwis - bo w pompie i przewodach bedzie juz właściwe paliwo

[ Dodano: Sob Gru 02, 2006 6:36 pm ]
wracajac do zalewania benzyną - włoska instrukcja golfa mk2 1,6GTD mówi iż w warunkach zimowych jesli nie mamy paliwa zimowego należy mieszać ON z benzyną - dlatego możliwe ze nic się nie stało i wystarczy tylko zmiana paliwa



Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » sob gru 02, 2006 19:42

greg, dobrze mówi!! wlasnie o to mi chodzilo zeby nie bylo benzyny w ukladzie!!na podstawie tego moga uniewaznic gwarancje


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

greg

Post autor: greg » sob gru 02, 2006 19:49

kaczor4011 pisze:na podstawie tego moga uniewaznic gwarancje
znajomy zarżnął 3 pompy wtryskowe na opale, dwa razy przuścił ON - reklamacja uznana - wymiana gwarancyjna, a raz nie przepłukła - reklamacji nie uwzgledniono - wystarczy taki przykład?



much7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 13:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: much7 » sob gru 02, 2006 19:50

mój teścio sie zagapił i tak zrobił w MK3 (zalał benzyną swojego diesla). spuściliśmy benzynę, wymieniliśmy filtr i do pełna ropy - chodzi do dzisiaj, a minęło już z 5 lat.
nie marw się, zawsze może być gorzej pozdrawiam



greg

Post autor: greg » sob gru 02, 2006 19:51

a wracając do neiwłaściwego paliwa - kumpel zatanmkował do malucha ON i się cieszył jak dziecko że tanie paliwo - po 200metrach maluch stanął - wypuściłem ON, zalałem benzyną , trochę pochełtoliłem i odpalił. Wszytsko się działo w sylwestra i kumplowi się bartdzo spieszyło, ale skończyło sie dobrze, tylko na strachu



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob gru 02, 2006 20:25

greg pisze:a wracając do neiwłaściwego paliwa - kumpel zatanmkował do malucha ON i się cieszył jak dziecko że tanie paliwo - po 200metrach maluch stanął - wypuściłem ON, zalałem benzyną , trochę pochełtoliłem i odpalił. Wszytsko się działo w sylwestra i kumplowi się bartdzo spieszyło, ale skończyło sie dobrze, tylko na strachu
jak wlejesz ropę do benzyniaka to nic się nie stanie - po prostu nie pojedzie. Benzyna na diesla działa trochę gożej, diesel pojedzie na "wszystkim" (opał, rzepak) ale nie na benzynie...
A wracając do tematu to ja bym spuścił benzyne, zalał ropę, pokręcił rozrusznikiem i oddał na gwarancje...



greg

Post autor: greg » sob gru 02, 2006 20:48

Qto pisze:iesel pojedzie na "wszystkim" (opał, rzepak) ale nie na benzynie
a nei prawda - testowałem to co napisali włosi - 35% w zimę i chodził bormalnie - tyle ze trochę więcej palił



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości