[MK2] Problem z pompa paliwa po wymianie silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
shootm4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

[MK2] Problem z pompa paliwa po wymianie silnika

Post autor: shootm4n » sob gru 02, 2006 12:48

wiatam mam taki problem po wlaczeniu zaplonu pompa sie nie wylancza a przed wymiana sie wylanczala problem zacza sie zaraz po wymienaie tzn sie przy kompie jest taka zlaczka instalacji silnika no i niestety stara instalacja miala inna zlaczke lecz tez 5 kabelkow:D niby ladnie odpala wszystko ok poza ta pompka boje sie zeby nie spalic pompki i niewiem czy to wina podlaczenia tych kabelkow czy moze przkaznika plizz pomocy pozdrawiam:D
Ostatnio zmieniony sob gru 02, 2006 16:22 przez shootm4n, łącznie zmieniany 1 raz.


BUmtarara terefere

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 12:57

Pompom się nic nie stanie, i tak działają cały czas jak silnik chodzi (wyłącza się tylko w momencie jak masz chwilkę przekręcony zapłon a nie uruchamiasz silnika. Ale powinieś to prawidłowo podłączyć dla bezpieczeństwa. Żeby pompa nie chodziła w razie odpukać wypadku. Jeśli byś podał typ nowego i starego silnika to można by spróbować ze schematów wyczytać co i jak.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
shootm4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: shootm4n » sob gru 02, 2006 15:42

no wiec tak byl silnik 1.8 DS a teraz jest z GTI 1.8 PF a niestety nieznam sie na tych schematach przegladalem je ale niebardzo cos z nich kumam:D


BUmtarara terefere

Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » sob gru 02, 2006 16:15

heh to i tak masz dobrze u mnie sie wogule nie wlaczala dopiero po resecie ruszala ale tylko kilka razy, okazalo sie ze byl problem w gniezdzie kompa poprostu trzeba bylo przeleciec wszystkie luty w gniazdku i uspokoilo sie ale 2 dni z kumplem elektykiem siedzialem a po schemacie wyszlo ze za pompe odpowida wylacznie komputer wiec niby wszystko bylo ok instalacja nie przerwana wszystko ok a jednak kupa !!!

[ Dodano: 02 Gru 2006 15:16 ]
juz mialem kompa na allegro upatrzonego naszczescie obeszlo sie bez :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 18:00

Niestety nie wiem jakie zasilanie ma GS, nie pisze tego w zestawieniu silnika. POjemność 1,3 tak? Więc może wtrysk tam był Digijet jak w NZ?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 18:16

Mogę tylko po schemacie napisać, że pprzekaźnik pompy jest zasilany pinem 3 z komputrera w PF


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
shootm4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: shootm4n » sob gru 02, 2006 18:19

a moglbys mi podeslac schemat z tego silniczka jak masz?:D shootm4n@o2.pl


BUmtarara terefere

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 18:48

Posyłam ci oba uproszczone schematy z Workchopa. Zmiana była w sierpniu 89.
Obrazek
Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
shootm4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 21, 2006 23:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: shootm4n » wt gru 05, 2006 20:27

wielkie dzieki poradzilem sobie:D pare groszy w kieszeni mojej nie elektryka:D


BUmtarara terefere

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości