[Mk3 1,6 ABU] Problem z temperaturą?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pt lip 08, 2005 13:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[Mk3 1,6 ABU] Problem z temperaturą?

Post autor: piotrw » sob gru 02, 2006 12:42

Witajcie

Otóż mam taki problem...gdy silnik się nagrzeję i samochód jest w ruchu to wskaźnik temperatury wskazuje normalne 90 st C...gdy postoję trochę w korku to temperatura rośnie do 100-102 st C (wg wskaźnika) i dopiero wtedy zaczyna spadać...wygląda to tak jakby wentylator włączał się za późno...chociaż temperatura tych 102-103 st nigdy nie przekroczyła...albo wskaźnik pokazuje co innego a termiczny włącznik który jest oddalony od czujnika odczytuje inaczej...
Tak jest od początku zakupu samochodu (czyli od ponad roku) i nic się nie dzieje.
Wentylator sprawny, dwa biegi sprawne, wymieniony termostat, korek zbiorniczka, termiczny włącznik wentylatora...
Macie jakieś pomysły co to może być?
Dzięki za rady
Pozdrawiam
Piotr W.



rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » sob gru 02, 2006 14:58

Nie masz się czym martwić ... ja mam to samo i mechanik powiedział ze spoko nie ma obaw...


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob gru 02, 2006 15:09

piotrw pisze:wymieniony termostat
Wahler, czy inny?
Czujnik też możesz sam sprawdzić:
Obrazek
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob gru 02, 2006 18:08

piotrw, są 2 sprawy:
- Ja nie widzę problemu bo 102 to nie dramat - u mnie jest to 99 stopni (wtedy załacza się wentylator). Dramat byłby jakby temp rosła do 110 stopni,
- Kolejna sprawa czy aby napewno kupiłeś termika do ABU a nie do jakiegoś diesla?? Czy termostat kupiłeś 84 stopnie a nie 87? No i czy temp załaczenia wentylatora odczytałeś z komputera czy ze wskaźnika? Jak ze wskaźnika to sprawdź to jeszcze komputerem, a jak to jest faktycznie 102 stopnie, ale trzyma generalnie 90 to nie ma problemu.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości