MK 1 przegub wewnętrzny/ZEWN

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

woozie_2x_men
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lis 17, 2006 00:03
Lokalizacja: gorzów wlkp.

MK 1 przegub wewnętrzny/ZEWN

Post autor: woozie_2x_men » sob gru 02, 2006 11:09

witam wszystkich
mnie chyba też ten problem dopadł i trochę po przeczytaniu postów zwątpiłem
wymieniałem łożysko, sworzeń i drążki w moim mk1 dokręciłem śrubę piasty i tu pierwsze pytanie
1. napęd jest na przednie koła czy tą śrubę dokręcić na max czy tak trochę nadmieniam ze z przodu nie mam zawleczki tak jak na tylnim kole
2. po skęceniu całości i ustawieniu zbieżności zrobiłem sobie jazdę próbną i tu dziwne rzeczy felga mi się bardzo nagrzała nie wspominając o tarczy- niektórzy zasugerowali ze śruba piasty za mocno przykręcona a co wy o tym myślicie?
3podniosłem koło i - jak kręcę to dość ciężko chodzi a jak kręce do tyłu to w pewnym miejscu czuję opór a potem znów dobrze idzie i znów opór -tak cyklicznie a przy tym coś stukkka czy to łożysko znów poszło czy przegub wewnętrzny lub zewnętrzny jak to mozna sprawdzić ? już całkiem zgłupiałem POMOCY Benek


AgenT

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » sob gru 02, 2006 11:13

jak sie grzeje tarcza to by wskazywalo na trzymajace klocki, ale mozliwe ze lozysko poszlo! piszac sruba piasty?? jaka srube masz na mysli?? nakretke od przegubu zewnetrznego??



woozie_2x_men
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lis 17, 2006 00:03
Lokalizacja: gorzów wlkp.

Post autor: woozie_2x_men » sob gru 02, 2006 11:19

NA KOLE jest taka śruba którą trzeba odkręcić żeby dostać się do łożyska ona wchodzi w piastę


AgenT

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » sob gru 02, 2006 12:59

mowisz chyba o nakretce od przegubu zewnetrznego, wiec ona powinna byc dokrecona na maxa ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 02, 2006 13:16

moment 260 Nm wg serwisówki. Czyli obrazowo nacisk 26 kg na metrowej przedłużce


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

woozie_2x_men
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lis 17, 2006 00:03
Lokalizacja: gorzów wlkp.

Post autor: woozie_2x_men » sob gru 02, 2006 13:48

witam ponownie właśnie jestem po konsultacjach :cry: chyba poszło mi łożysko w przegubie wewnętrznym tym bliżej skrzynibo stukka przy kręceniu kołem do tyłu cyklicznie
i tu moje pytanko :ile może kosztować , a co najważniejsze na forum nie znalazłem ani jednego opisu aby ten wew. przegub rozmontować w przeciwieństwie do zew. czy mogłby mi ktoś coś napisać tak w pkt [-o<
jeszcze tego nie robiłem Benek


AgenT

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob gru 02, 2006 17:23

przegub wewnętrzny jest tańszy od zewnętrznego koszt około 100 , 120 zł w nim nie ma łożyska są śruty podobnie jak w zewnętrznym , wyjąć go jest bardzo prosto tylko musisz mieć klucz 12 wpustowy 8 mm , odkręcasz osiem srub następnie zsuwasz lekko przegub na półośce odchylasz od flanszy skrzyni biegów potem zdejmujesz z końca półoski pierścień sprężysty który trzyma przegub na półośce a potem normalnie zsuwasz go z półośki , guma razem z blachą zostaje na półosi , tylko jak nie masz klucza 12 wpustowego to nie kombinuj niczym innym bo jak obrobisz wpust to potem będziesz miał poroblem

[ Dodano: 02 Gru 2006 16:25 ]
pomyłka tam jest tylko 6 śrub



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » sob gru 02, 2006 17:48

dzis sie dowiadywalem w IC i przegub wewnetrzny jest drozszy od zewnetrznego!!!
wewnetrzny 4MAX 125zl a zewnetrzny za nie cala 100zl ;)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob gru 02, 2006 17:55

to dziwne bo zewnętrzny jest z krótką półośką a wewnętrzny goły i u mnie w sklepach jest tańszy



woozie_2x_men
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lis 17, 2006 00:03
Lokalizacja: gorzów wlkp.

Post autor: woozie_2x_men » wt gru 12, 2006 13:17

witam serdecznie
wreszcie mam przegub wymieniony autko jeździ :okej: wielkie dzięki dla sGARY i miś fazi za pomoc pkt przyznane :chytry: to forum to piękna sprawa pozdrawiam gorąco


AgenT

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » wt gru 12, 2006 20:36

woozie_2x_men, no to sie cieszymy ze problem rozwiazany ;) ile placiles za przegub?? i jakiej firmy??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości