Obsługa komputera pokładowego.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Boogie

Post autor: Boogie » czw lis 30, 2006 14:07

quality pisze:Jest jakis przycisk co sie wlacza czy to idzie z obiegu bezposrednio na lusterka ?
Standardowo jest tak, że jak włączasz ogrzewanie tylnej szyby, a serowanie lusterkami masz ustawione w pozycji "0", to grzeją i lusterka.



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » czw lis 30, 2006 14:26

Standardowo jest tak, że jak włączasz ogrzewanie tylnej szyby, a serowanie lusterkami masz ustawione w pozycji "0", to grzeją i lusterka.[/quote]

Czyli ze kazda wersja ma taka opcje z tym grzaniem lusterek??, wystarczy ze mam elektryczne lusterka to automatycznie jest tez ogrzewanie, niezaleznie od wersji???
Pozdrawiam
Marcin



Boogie

Post autor: Boogie » czw lis 30, 2006 14:51

Mortek pisze:Czyli ze kazda wersja ma taka opcje z tym grzaniem lusterek??, wystarczy ze mam elektryczne lusterka to automatycznie jest tez ogrzewanie, niezaleznie od wersji???
Pozdrawiam
Marcin
Moim zdaniem tak. Ale pewnosci nie mam.
w instrukcji napisali, pod odnosnikiem:
"W samochodach przeznaczonych do krajów o zimnym klimacie w tym położeniu następuje włączenie ogrzewania." - dopisek dotyczył elektrycznie sterowanych lusterek.
Najlepiej sprawdzić. Chlapnij wodą na lusterka, włącz ogrzewanie szyby i popatrzy co się stanie.
:satan: :satan: :satan:



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » czw lis 30, 2006 17:23

Albo zrobie tak jak piszesz albo poczekam do pierwszego sniegu i wtedy zrobie test:)
Dzieki wielkie za odpowiedz.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lis 30, 2006 17:29

elektryczna regulacja lusterek = podgrzewane lusterka :bigok:



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » czw lis 30, 2006 21:36

quality pisze:niewiem co z czujnikiem deszczu i przyciemnianym lusterkiem wstecznym :P Jak to sprawdzic
najprościej zobacz czy idą kabelki w plastikowej obudowie po szybie do góry od lusterka przy tym też zewnętrzne powinny być o niebieskim odcieniu

[ Dodano: 30 Lis 2006 20:40 ]
Mortek pisze:Albo zrobie tak jak piszesz albo poczekam do pierwszego sniegu i wtedy zrobie test:)
odchyl na maksa szkło lustra naciskając wewnętrzną strone i powinneś zobaczyć kabelki 2- biały- brązowy lub jakiejś ciemnej barwie na wąskich wsówkach


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

quality
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 14:35
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: quality » pt gru 01, 2006 09:19

Hmm a jak jest pozycja "0". Z tego co wiem to mam 2 przelaczniki albo lewe albo prawe lusterko i dodatkowo koleczko do sterowania.



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » pt gru 01, 2006 09:40

Lustra grzeją się jak pokrętło jest w połozeniu O czyli środkowym.więc są 3 położenia.Czasem zdarza sie że przy pokrętle jest narysowamy symbol ogrzewania ale najczęściej spotykam wersje bez symbolu.Funkcja bardzo użyteczna szczególnie teraz kiedy mgła daje się we znaki po prostu siadasz włączasz i lustra po chwili jak nowe a jak reklama mówi - bez nalotu bez kłopotu :bajer:



quality
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 14:35
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: quality » pt gru 01, 2006 09:54

Cholerka ja chyba czegos niekumam :P
Pokretlem to sie tylko wciska w ktora strone ma sie lustro obracac. A mam obok dodatkowo 2 przelaczniki o oznaczeniach "L" i "R" i zawsze jest wcisniety albo jeden albo drugi.
Czyli z tego co piszesz to jak niereguluje lusterek to mam ogrzewanie ?



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » pt gru 01, 2006 10:20

Hmmm to dałeś mi do myślenia.Nie spotkałem się z wersją gdzie regulacja lusterek odbywa się za pomocą przycisków.Normalnie całą regulacje przeprowadza sie za pomocą gałki którą steruje się położenie jak i wybór strony.Być może masz nieco odmienną wersje,sam zauważyłem że coraz wiecęj jest wersji niż to co podaje książka.Nawet książek jest wiecej niż jedna :bajer: Chyba najprościej bedzie włączyć szybe tylną i sprawdzić w którym położeniu lusterko zacznię odparowywać.



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » pt gru 01, 2006 14:22

a ty mrzypadkiem nie masz mk3?? lub wcześniejszego bo w mk4 to sie odbywa na gałce a we wcześniejszych jak u Ciebie chyba że były dokładane przez kogoś nie fabrycznie albo jakaś przejściówka, powinny grzać niezależnie od ust. przyc. jak włączasz szybe chyba że nie masz grzanych lub przepalone maty, zdejmij szkła i zmież na kablach czy daje prąd, a przy lusterku zmierz czy jest przepływ prądu przez mate ja jedną miałem spaloną kiedyś...


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Boogie

Post autor: Boogie » pt gru 01, 2006 14:40

Dalej upieram się przy najprostszym sposobie na sprawdzenie, czy masz ogrzewanie na lusterkach:
Popryskaj lusterka woda, odpal silnik, włącz ogrzewanie tylnej szyny i zobacz, czy woda nie zaczyna parować, albo zamiast wody nachuchaj wieczorem, albo z rana (jak będzie chłodniej) na nie porządnie.
Ale zawsze można tez podjechać pod ASO i zlecić usługę....
:satan: :satan: :satan:



Awatar użytkownika
ad.ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt lip 11, 2006 15:11
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: ad.ek » pt gru 01, 2006 15:26

panowie kumpel ostatnio kupil GTI wszystko ma tak jak u mnie poza regulacja lusterek. Ja mam normalna galke a on plaski panel ze szczalkami i 2 guziki R i L. Pierwszy raz cos takiego widzilem w golfie. Ps mimo ze GTI nie ma mfa jeszcze.



Boogie

Post autor: Boogie » pt gru 01, 2006 15:33

Podejrzewam, że wtedy grzeje na ustawieniu L.
Ale można podpytać ludzi co maja passaty, tam tez taki modół sterowania (chyba) był/jest montowany



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości