[MK3 95r] Stukanie podczas jazdy po nierównościach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jacbar5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 15, 2006 07:02
Lokalizacja: wyszków

[MK3 95r] Stukanie podczas jazdy po nierównościach

Post autor: jacbar5 » ndz lis 26, 2006 13:15

mam pytanie co mam zrobić. podczas jazdy po nierównościach słyszę stuki , kolega powidział mi, że to maglownica jak mam to naprawić, albo ile może kosztować nowa maglownica i ile zapłacę za jej wymianę.
Ostatnio zmieniony ndz lis 26, 2006 15:11 przez jacbar5, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz lis 26, 2006 13:22

jacbar5 pisze:kolega powidział mi, że to maglownica
Nie ma tak na ucho, ani na oko.
Trzeba sprawdzić na stacji kontrolipojazdów- zawieszenia, wszystkie luzy, w tym na górnym mocowaniu amortyzatora, co się też zdarza.
Wtedy można myśleć nad kosztaki i sposobami naprawy. Sprawdź na 100%, bo nie ma sensu, żebyś naprawiał dobrą rzecz. Przykład?
U mnie w Audi stukało głośni na dziurach- okazało się , że mechanizm wycieraczek byl niedokręcony.
W Golfie stukało mi z tyłu. Myślałem, że tuleje wywaliło, a okazało się, że to klapki zderzaka (te zaślepiające zdejmowany hak holowniczy, oraz ucho do holowania) były w bocznym schowku i się tak tłukly o coś.
pOZDRAWIAM.



jacbar5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 15, 2006 07:02
Lokalizacja: wyszków

GOLF3 95R STUKANIE

Post autor: jacbar5 » ndz lis 26, 2006 13:30

Może żle opisalem problem ale chodzi mnie oto że jak jadę po nierównościach kierownica podskakuje. sprawdzałem luzy na drążkach ale ich niema wszystko dzieje się tylko podczas jazdy po nierównościach.



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Re: GOLF3 95R STUKANIE

Post autor: Cefaloid » ndz lis 26, 2006 15:24

jacbar5 pisze:Może żle opisalem problem ale chodzi mnie oto że jak jadę po nierównościach kierownica podskakuje. sprawdzałem luzy na drążkach ale ich niema wszystko dzieje się tylko podczas jazdy po nierównościach.
Wyhuśtane górne łożyska mcphersonów dają taki efekt. Podnieś maskę i spróbuj przekręcać ręką za nakładki amortyzatorów. Jak się dają kręcić bez oporu to masz na mcphersonach takie luzy jak stara tirówka nie powiem gdzie. Wymiana tych łożysk nie jest kosztowna.


Konto usunięte.

adam aa22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 17, 2006 13:40
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Post autor: adam aa22 » ndz lis 26, 2006 19:05

Maglownice zostaw w spokoju. jesli sa ta głuche stukania to napewno do wymiany masz łożyska amortyzatorów, które wystepuja razem z ta guma która tłumi drgania. Jesli natomiast stuki sa metaliczne to najbardziej prawdopodobne sa dzwie mozliwosci, albo sworznie wachczy lub brak albo osłabionete blaszki podtrztmyuace klocki jesli masz typ hamulcy VW mk2. Latwo to sprawdzic jadac po nieruwnosciach i trzymajac lekko noge na hamulcu, jesli stuki metaliczne ustana to juz na 100% chłasuja klocki. To bardzo czesta przyczyna takich chałasów.



szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » ndz lis 26, 2006 19:28

łożyska mcphersonów miałem ten sam problem



jacbar5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 15, 2006 07:02
Lokalizacja: wyszków

Post autor: jacbar5 » śr lis 29, 2006 18:33

Sprawdziłem łożyska i wszystko w porządku. co może być przyczyną?



Cubus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 24, 2006 23:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Cubus » śr lis 29, 2006 19:06

U mnie jak stukalo z przodu to tez myslalem ze to lozysko na macphersonie a okazalo sie ze guma juz byla troche wytarta. Jak ja wyciagnalem to na oko wygladala prawie tak samo jak nowa a jednak stukalo niemilosiernie.
Sprawdzilem to tak: jak golf stal to rozbujalem go na maxa od tej strony gdzie slyszalem te stuki i zaczely sie pojawiac wlasnie u gory na macphersonie. Kupilem lozysko i gume ale lozysko bylo dobre wiec pomogla wymiana gumy.



olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

Post autor: olek256 » śr lis 29, 2006 22:01

sprawdzales w jakim stanie sa laczniki stabilizatora? ja dzis wymienilem i juz stukow nie slysze :D


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Re: GOLF3 95R STUKANIE

Post autor: presario » śr lis 29, 2006 22:28

Wyhuśtane górne łożyska mcphersonów dają taki efekt. Podnieś maskę i spróbuj przekręcać ręką za nakładki amortyzatorów. Jak się dają kręcić bez oporu to masz na mcphersonach takie luzy jak stara tirówka nie powiem gdzie. Wymiana tych łożysk nie jest kosztowna.
az mnie zaciekawilo to co piszecie..i zszedlem na dol zeby sprawdzic co u mnie sie dzieje ...gdyz tez mi wali na nierownosciach ( oprocz blaszek na klockach o ktorych iwem ) ....czy pod pojeciem "nakladki amortyzatorow" rozumiecie te czarne dekielki co sa na amortyzatorach jak sie otowrzy maske ????? jesli da sie krecic ...bez problemu to co mam wymienic ? co kupic ...i ile to mogloby kosztowac wymieniajac w warsztacie ?



radim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 07:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: radim » pt gru 01, 2006 20:57

u mnie na nierownosciach pukalo, wymienilem sworzen wahacza, pomoglo



Awatar użytkownika
BartekN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lut 27, 2006 21:18
Lokalizacja: Starachowice/Lublin

Post autor: BartekN » czw gru 07, 2006 02:03

Hej

Wymienilem ostatnio w swoim Vento amorki przednie oraz łozyska mcphersona.Po wymianie zaczeło coś stukać w lewym kole.Myslalem ze to silentbloki na wahaczach,wzialem i wymienilem je na nowe a takze sworznie.Ale nadal cos stuka w lewym kole.Jest to taki gluchy dzwiek,powstajacy przy jezdzeniu po nierownosciach.Zauwazylem ze stuka gdy dobija kolo.Te gumki okragle co sa po 2 dwie sztuki na strone na stabilizatorze tez wymienilem.Co jeszcze sprawdzic??


Pozdrawiam
Bartek

Blue Vento GL 2.0 115 KM

pomyslowy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw sty 12, 2006 22:32
Lokalizacja: ZABKI
Kontakt:

Post autor: pomyslowy » czw gru 07, 2006 06:41

hej,
ja wymieniałem amorki, sprężyny, silentbloki i kupiłe tez łożyska. mechani nie wymienił powiedział że dobre, przestało pukać. pojeżdziłem 2-3 dni i znowu stukanie. pojechałem z reklamacja, okzało się że poluzował się zacisk hamulca i on tak stukał.


MK III 1.8 90KM
[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/188353.html][img]http://images.spritmonitor.de/188353_5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Rafi1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 11, 2006 02:19
Lokalizacja: Łódź

Re: GOLF3 95R STUKANIE

Post autor: Rafi1982 » czw gru 07, 2006 09:28

presario pisze: rozumiecie te czarne dekielki co sa na amortyzatorach jak sie otowrzy maske ????? jesli da sie krecic ...bez problemu to co mam wymienic ? co kupic ...i ile to mogloby kosztowac wymieniajac w warsztacie ?
nie nie te czarne to oslona trzeba je zdjac i pod nimi jest dopiero to usrojstwo metalowe przykrecone sruba :)

[ Dodano: 07 Gru 2006 08:46 ]
BartekN pisze:Hej

Wymienilem ostatnio w swoim Vento amorki przednie oraz łozyska mcphersona.Po wymianie zaczeło coś stukać w lewym kole.Myslalem ze to silentbloki na wahaczach,wzialem i wymienilem je na nowe a takze sworznie.Ale nadal cos stuka w lewym kole.Jest to taki gluchy dzwiek,powstajacy przy jezdzeniu po nierownosciach.Zauwazylem ze stuka gdy dobija kolo.Te gumki okragle co sa po 2 dwie sztuki na strone na stabilizatorze tez wymienilem.Co jeszcze sprawdzic??
pojedz tam gdzie ci wymieniali amorki bo moze sa zle zlozone i ci stukaja u mnie tez stuka wymienilem juz prawie cale zawieszenia i ciagle puka w piatek biore sie za amorki bo tylko one zostaly


GOLF III 1.8 ABS 90PS
Zycze szerokosci :)))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 262 gości