Szumy w drzwiach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

unchain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt lis 24, 2006 17:54
Lokalizacja: Warszawa

Szumy w drzwiach

Post autor: unchain » pt lis 24, 2006 18:08

witam
mam dosc dziwny problem z moim golfem.
podczas jazdy slysze dosc glosny szum od drzwi pasazera.
w warsztacie stwierdzili, ze jest to dzwiek silnika, ale mi sie raczej wydaje ze to wiatr hula. wszystkie uszczelki wygladaja ok, drzwi nie byly bite.
zauwazylem, ze im szybciej jade, tym glosniej to slychac.
nie wydaje mi sie zeby to bylo od silnika, bo cala kabina jest idealnie wyciszona, silnik delikatnie mruczy, tylo te drzwi szumia :(
ktos ma jakis pomysl? nie chce jechac do ASO, bo pewnie wymysla naprawe za pol pensji...

p.s. zaznaczam, ze mam to autko od tygodnia i nie mialem wczesniej stycznosci z tym modelem, wiec nie wiem czy to normalne czy nie.
Ostatnio zmieniony śr sie 27, 2008 14:23 przez unchain, łącznie zmieniany 1 raz.



alunia822
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 19:46
Lokalizacja: Rawicz

Re: [MK 4] Szumy w drzwiach

Post autor: alunia822 » pt lis 24, 2006 18:56

Drogi kolego, mam golfa IV 99 rok sprowadzonego z przebiegiem 97 tys km serwisowanego i nie bitego i wyobraź sobie ze tez mam ten problem. Wieje przy 100 km/h i wyżej.:( Ogólnie bardzo nieprzyjemne uczucie i tez nie wiem czy to normalne. Uszczelki też mam dobre hmmmm może ktoś nam pomoże to zrozumieć i wyjaśnić????



g0g0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 25, 2005 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MK 4] Szumy w drzwiach

Post autor: g0g0 » pt lis 24, 2006 19:06

unchain pisze:witam
mam dosc dziwny problem z moim golfem.
podczas jazdy slysze dosc glosny szum od drzwi pasazera.
Mialem taki sam problem i nie moglem dojsc w czym jest problem, slychac bylo jakbym mial wielka dziure w drzwiach, a okazalo sie ze przyczyna jest otwor na blokade skrzyni biegow :) . Dzwiek odbijal sie od drzwi i brzmialo to jakby dzwiek dochodzil przy nogach w drzwiach. Zatyczka zalatwila sprawe.
Pozdrawiam



unchain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt lis 24, 2006 17:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK 4] Szumy w drzwiach

Post autor: unchain » pt lis 24, 2006 19:11

g0g0 pisze: Mialem taki sam problem i nie moglem dojsc w czym jest problem, slychac bylo jakbym mial wielka dziure w drzwiach, a okazalo sie ze przyczyna jest otwor na blokade skrzyni biegow :) . Dzwiek odbijal sie od drzwi i brzmialo to jakby dzwiek dochodzil przy nogach w drzwiach. Zatyczka zalatwila sprawe.
Pozdrawiam
Faktycznie, ulamala mi sie ta obraczka trzymajaca zaslepke, wiec wszystko lezy w schowku.
Zaraz lece przetestowac, jesli pomoze masz u mnie wielkiego + :)

Problem rozwiazany - zaslepka :grin:
teraz to dopiero mam cicho!
dzieki g0g0 :pub:



g0g0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 25, 2005 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MK 4] Szumy w drzwiach

Post autor: g0g0 » pt lis 24, 2006 20:35

unchain pisze: Problem rozwiazany
Ja mam ta zaslepke na sznurku, takiej cienkiej czarnej lince, masz pewnosc ze jej nie zgubisz
g0g0 pisze:dzieki g0g0
Nie ma sprawy :)
pozdrawiam



alunia822
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 19:46
Lokalizacja: Rawicz

Re: [MK 4] Szumy w drzwiach

Post autor: alunia822 » sob lis 25, 2006 19:14

g0g0 pisze:
unchain pisze:witam
mam dosc dziwny problem z moim golfem.
podczas jazdy slysze dosc glosny szum od drzwi pasazera.
Mialem taki sam problem i nie moglem dojsc w czym jest problem, slychac bylo jakbym mial wielka dziure w drzwiach, a okazalo sie ze przyczyna jest otwor na blokade skrzyni biegow :) . Dzwiek odbijal sie od drzwi i brzmialo to jakby dzwiek dochodzil przy nogach w drzwiach. Zatyczka zalatwila sprawe.
Pozdrawiam
Koledzy proszę powiedzcie gdzie ten otwór na blokadę skrzyni biegów się znajduje??? Może u mnie to też jest przyczyną tych szumów tylko, że Ja się tak dobrze na tym nie znam??? Proszę o pomoc i radę;)



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » sob lis 25, 2006 19:53

otwór znajduje się tam gdzie(jeżeli oczywiscie masz założoną blokadę)wciska się trzpień ten chromowany przeważnie jest z prawej strony tunelu środkowego koło lewarka,ale jak o to pytasz to pewnie jej nie masz(mul-t-lock,bear,dipol)..bo pewnie o to chodzi



ryjek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK 4] Szumy w drzwiach

Post autor: ryjek75 » pn lis 27, 2006 17:20

g0g0 pisze:
unchain pisze:witam
mam dosc dziwny problem z moim golfem.
podczas jazdy slysze dosc glosny szum od drzwi pasazera.
Mialem taki sam problem i nie moglem dojsc w czym jest problem, slychac bylo jakbym mial wielka dziure w drzwiach, a okazalo sie ze przyczyna jest otwor na blokade skrzyni biegow :) . Dzwiek odbijal sie od drzwi i brzmialo to jakby dzwiek dochodzil przy nogach w drzwiach. Zatyczka zalatwila sprawe.
Pozdrawiam
Mam to samo i też mam blokadę skrzyni - jeśli Twoje rozwiązanie okaże się słuszne, to stawiam Ci piwo jak stąd do Szczecina.



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » pn lis 27, 2006 17:42

Z ciekawości sam zatkalem reka otwor blokady i zrobile sie ciszej, wczesniej tego nie zauwazalem albo mi to nie przeszkadzalo, bo najczesniej jest dosc glosno przez muzyke:D
Faktycznie jest takie odczucie jakby przez drzwi pasazera dostawaly sie szumy


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

unchain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt lis 24, 2006 17:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK 4] Szumy w drzwiach

Post autor: unchain » pn lis 27, 2006 18:01

Mam to samo i też mam blokadę skrzyni - jeśli Twoje rozwiązanie okaże się słuszne, to stawiam Ci piwo jak stąd do Szczecina.
Jak najbardziej dziala, wiec piwko dla g0g0 sie nalezy :grin:



ryjek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 16:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK 4] Szumy w drzwiach

Post autor: ryjek75 » wt lis 28, 2006 00:19

unchain pisze:
Mam to samo i też mam blokadę skrzyni - jeśli Twoje rozwiązanie okaże się słuszne, to stawiam Ci piwo jak stąd do Szczecina.
Jak najbardziej dziala, wiec piwko dla g0g0 sie nalezy :grin:

g0g0 - Bardzo, ale to bardzo serdecznie Ci dziękuję!! Rzeczywiście wbilem tam korek od butelki i wszystkie odgłosy znikły.

Oczywiście masz u mnie piwo. Oczywiście masz u mnie plusa (pod warunkiem, że nauczę się je wstawiać)

To była najszybsza i najbardziej nieoczekiwana "naprawa" samochodu w życiu. A pomyśleć, że w sobotę rozebrałem drzwi pasażera w poszukiwaniu dziur, szpar itd... głupi... :)



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » wt lis 28, 2006 13:29

Muszę przyznac ze mam te same problemy poziom hałasu stawał sie dość niepokojący szczególnie przy dużych prędkościach .Właśnie miełem dziś dobrać sie do drzwi ale najpierw poszukam korka do blokady skrzyni.Mam nadzieje że to pomoże.



Awatar użytkownika
Thug77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Thug77 » wt lis 28, 2006 16:26

no powinien być wielki + cały czas myślałem że tak ma poprostu być :) miałem tak i w A3 i w IV zatkałem tą dziurę i faktycznie cisza :) hehe cały czas tak jezdziłem a wystarczyło wsadzic zatyczkę niezłe:)(myslałem że zatyczka spełnia tylko formę estetyczną)



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » wt lis 28, 2006 16:27

Muszę przyznac ze mam te same problemy poziom hałasu stawał sie dość niepokojący szczególnie przy dużych prędkościach .Właśnie miełem dziś dobrać sie do drzwi ale najpierw poszukam korka do blokady skrzyni.Mam nadzieje że to pomoże.
ja tak miałem bo mi sie niedomykała szyba do końca- zerwana łapa szyby a żadnej blokady niem mam także jakbyś nie znalażł to otwóż szybe do połowy chyć ją i spróbuj poruszać góra-dół i zobaczysz czy nie ma wyraźnego luzu zestaw nprawczy jest dość drogi ale jak masz zmysł rzeźbiarski to poradzisz sobie z pilnikiem wiertarą dwoma blachowkrętami i śrubokrętem jeśli oczywiście będzie Cię dotyczyć ten problem:)


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości