[mk3 ABD] ponowny problem z odpaleniem - co jest nie tak??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 24, 2005 12:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

[mk3 ABD] ponowny problem z odpaleniem - co jest nie tak??

Post autor: Dami » pn lis 27, 2006 14:47

Witam wszystkich. Nie tak dawno bo w maju miałem taki sam poblem i okazało się, że padł czujnik Halla. Po pół roku mam znowu taki sam problem, nie mogę odpalic golfika. Czy znów przyczyną może być ten czujnik?? i od czego to zależy że tak szybko wysiadł?? Czy może problem leży po innej stronie ??

Dodam jeszcze że zanim padł ten czujnik wcześniej nie było żadnych sygnałów typu, przerywanie, duszenie czy gaśnięcie, po za jednym dniem kiedy to właśnie przerywał i mulił i parę razy mi zgasł, - wtedy myślałem że to przez wilgoć bo autko stało pod chmurką, a na drugi dzień już nie chciał odpalić.


dami

Dami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 24, 2005 12:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Dami » pn lis 27, 2006 14:56

Nie może odpalić , cały czas kręci i nic, wtedy miałem podobnie i dlatego podejrzewam, że to może być znów ten czujnik.


dami

Dami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 24, 2005 12:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Dami » pn lis 27, 2006 15:12

cewka jest nowa BERU wyminiłem ją podczas poprzedniej usterki, także myślę że to nie to gdyż nie było widac żadnego iskrzenia. Za to z okolicy monowstrysku unosi się dymek po zaprzestaniu kręcenia - ale to chyba efekt nagromadzonego paliwa? nie wiem.


dami

Dami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw mar 24, 2005 12:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Dami » pn lis 27, 2006 15:27

Juz tak zrobiłem jak sugerowałeś i też nic - niestety.... Chyba komputer pomoże zdiagnozować co jest nie tak, nie chce robić tak jak poprzednio, wmieniac wszystko do oporu az zadziala.


dami

Awatar użytkownika
sdyba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 16, 2006 15:53
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: sdyba » pn lis 27, 2006 21:25

Ja miałem identyczny problem. Okazało się że cewka padła. Sprawdż czy masz iskrę na świecy - przyłóż ją bezpośrednio do silnika. U mnie nie było wogóle. Iskra ledwo przeskoczyła jak przykładałem do silnika sam kabel:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości