[MK4] zakładanie podgrzewanych lusterek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pkurpiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt sty 03, 2006 17:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pkurpiel » śr lis 22, 2006 18:19

Jeszcze jedno - ostatnie pytanie. Rozważam jednak podpięcie do tylnej szyby - choć jeszcze do końca decyzji nie podjąłem. Czy któs orientuje się ile mocy ciągnie ogrzewanie tylnej szyby? Pytam bo chcę upewnić się, czy instalacja elektryczna "uciągnie" dodatkowe 26W.

Choć zakładam, że te same auta w wersji z ogrzewanymi lusterkami mają te same kabelki - może jednak się mylę.

Dzięki,
Piotr


there are 10 types of people - those who understand the binary and who don't

Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » śr lis 22, 2006 18:29

Powinno uciągnąc bez problemu instalacja jest ta sama we wszystkich wersjach. Ale na prawde lepiej zrobisz jak to będzie na oddzielnym wyłączniku ;)



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr lis 22, 2006 19:14

Bez obawy nic się nie dzieje



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lis 22, 2006 19:19

Ja mam pod tylną szybą i nie ma problemów.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr lis 22, 2006 23:08

pkurpiel pisze:Rozważam jednak podpięcie do tylnej szyby - choć jeszcze do końca decyzji nie podjąłem
jeśli w serii występuje podpięcie na wspólnym włączniku razem z tylną szybą to też bym tak zrobił
inek01 pisze:Mozna kupic podgrzewane wklady niekoniecznie w ASO Nie trzeba sie wtedy pieprzyc z matami. Koszt jednak sporo drozszy.
http://moto.allegro.pl/it...rzany_nowy.html
http://moto.allegro.pl/it...y_nowy_kpl.html
Tego goscia moge polecic, handlowalem juz z nim kiedys
I o tym właśnie pomyślałem. Myślę że cena jest jak najbardziej jeszcze akceptowalna.
A o cenę w ASO skoro mają mnie cucić, nawet się nie pytam :)
Chyba ten temat i mnie zmotywuje do montażu tych podgrzewanych lusterek a jest to z pewnością jak najbardziej pożyteczny pomysł!



Awatar użytkownika
pkurpiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt sty 03, 2006 17:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pkurpiel » czw lis 23, 2006 10:18

kiss pisze: jeśli w serii występuje podpięcie na wspólnym włączniku razem z tylną szybą to też bym tak zrobił
No właśnie nie jestem pewien jak jest w serii. Może ktoś się orientuje?

Dzieki,
Piotr


there are 10 types of people - those who understand the binary and who don't

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw lis 23, 2006 11:45

Oryginalne podgrzewanie lusterek działa razem z podgrzewaniem tylnej szyby. Też się czaiłem na osobny wyłącznik, bezpiecznik i nawet przekaźnik ale jak się dowiedziałem jak jest seryjnie to wpiąłem się w ogrzewanie szyby i nie widzę żadnych problemów.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » sob lis 25, 2006 16:56

a ja mam pytanie bo mam wyłacznik podgrzewania lusterek na gałce od ich ustawiania i troche mnie to denerwuje że musze załączyć podgrzewanie szyby a same lusterka bez szyby nie działają i czy znacie sposób jak przepiąć żeby można było załączyć same lusterka bez szyby??


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Nody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Nody » śr lis 29, 2006 00:48

malpastaryrower pisze:a ja mam pytanie bo mam wyłacznik podgrzewania lusterek na gałce od ich ustawiania i troche mnie to denerwuje że musze załączyć podgrzewanie szyby a same lusterka bez szyby nie działają i czy znacie sposób jak przepiąć żeby można było załączyć same lusterka bez szyby??
Masz problem. Jak Ci działa podgrzewanie tylniej szyby to się pocisz i nie idzie wytrzymać. Chłopaki podpinacie pod tylnią szybe jak w oryginale i kłopot z głowy. A jak szybe Ci grzeje to aku się wyczerpuje - hahaha. Smiech na sali.

Ja mam dodatkowo podgrzewany przód i super sprawa jak w peugotach.


Właściciel samochodu VW Golf IV 1.6 SR (AKL) Comfort - 98 rok.

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » śr lis 29, 2006 01:11

Nody pisze:Ja mam dodatkowo podgrzewany przód i super sprawa jak w peugotach.
Ta to fajnie a ja mam jeszcze do tego podgrzewanie wydechu podgrzewane nakładki na pedała, pilota i grzane wentle żeby zimą sie łatwo odkręcało wszystko podpięte pod tylną szybe coprawda jak włącze na wolnych obrotach to kierunkowskazy mi nie chcą migać ale jak dodam gazu to jest ok i wtedy sie już nie rozładowuje fajna sprawa jak w Baybachu a i po co wyłączać wycieraczki jak masz suchą szybe przecież ktoś może wiechać w kauże i ci ją ochlapie to tak profilaktycznie niech pracują, aku sie nie wyczerpie przecież. Ps pozdrów kolesi ze spalonej bmw


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

greg

Post autor: greg » śr lis 29, 2006 09:29

Nody pisze:a mam dodatkowo podgrzewany przód
jak rozumiem przednią szybę - w fordzie też takie widziałem - w vw nie - wiec nei mogę powiedzieć czy super czy też nie ale wiem że zaj*** drogie jak się potłucze



Awatar użytkownika
Nody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Nody » śr lis 29, 2006 23:17

malpastaryrower pisze:
Nody pisze:Ja mam dodatkowo podgrzewany przód i super sprawa jak w peugotach.
Ta to fajnie a ja mam jeszcze do tego podgrzewanie wydechu podgrzewane nakładki na pedała, pilota i grzane wentle żeby zimą sie łatwo odkręcało wszystko podpięte pod tylną szybe coprawda jak włącze na wolnych obrotach to kierunkowskazy mi nie chcą migać ale jak dodam gazu to jest ok i wtedy sie już nie rozładowuje fajna sprawa jak w Baybachu a i po co wyłączać wycieraczki jak masz suchą szybe przecież ktoś może wiechać w kauże i ci ją ochlapie to tak profilaktycznie niech pracują, aku sie nie wyczerpie przecież. Ps pozdrów kolesi ze spalonej bmw
Tak to jest jak tata da Ci auto abyś pojechał do sklepu i czasem do szkoły. Wtedy nie masz pojęcia co samochód może mieć. Podgrzewanie przedniej szyby już było stosowane w BMW 7 z rocznika 1990.

Chłopcze odetnij sobie podświetlenie deski rozdzielczej bo po co ma się świecić jak jeździsz w dzień na światłach.

[ Dodano: 29 Lis 2006 22:31 ]
http://www.euroglas.com.pl/rysunki/hydr ... _pools.wmv

Specjlnie dla niedowiarka.


Właściciel samochodu VW Golf IV 1.6 SR (AKL) Comfort - 98 rok.

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » czw lis 30, 2006 00:03

Nody, no faktyczne mogłem sie mylić bo nie mam pojęcia-tatuś daje mi tylko popatrzeć na autko przez szybke stojące w zamkniętym garażu, jak na rybki w aqwarium i nie mam też żadnego doświadczenia bo poza tym że tatuś mnie nie dopuszcza to jak mu sie żarówka spali to jedzie do aso bo nie umie jej wymienić i chyba to po nim mam te zdolności jeszcze bym coś spalił, z szybą się zgadzam no może mnie poniosło bo w gofach to dość rzadka opcja. Z zegarami powiem tatusiowi bo dobrze gadasz.


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
Nody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 21, 2006 08:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Nody » czw lis 30, 2006 01:27

Gadasz jak dziecko. Kończę z Tobą "rozmawiać" na ten temat.

Pozdrawiam


Właściciel samochodu VW Golf IV 1.6 SR (AKL) Comfort - 98 rok.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 558 gości