[BMW 316i] Nie odpala, pilne!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

[BMW 316i] Nie odpala, pilne!!!

Post autor: InspBober » pt lis 24, 2006 14:24

Auto troche moze nie pasuje do forum ale jest potrzeban pilna pomoc a wiem ze na Was moge liczyć. Kumpla bmw sie rozklaczyło nie odpala, to nie sprawa akumulatora. Jest taki wspaniały ze nie da sie go odcholować bo poprzedni właściciel zainstalowal pseudo spojler i nie ma pod co podczepić linki. Chcemy go naprawic na ulicy. Podejrzewam cewkę bądz rozdzielacz. Kable nowe siwece tez. Auto kreci dobrze ale rzadnej reakcji. Nowa cewka sporo kosztuje wiec moze macie jakis patent jak ja dobrze sprawdzić i czy jest jakis sposob na sprawdzenie czesci rozdzielacza bez demontarzu? Z gory dzieki za odpowiedzi


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt lis 24, 2006 14:38

Witam
Po 1 sprawdźcie czy jest iskra na świecy. Jeśli nie to trzeba czepić się zapłonu.
Po 2 jeśli nie ma iskry, to może posłuchajcie czy dziala pompa paliwa w baku i sprzwdźcie jej bezpiecznik (E-30, czy E36?)

Motor M40:
Co do cewki (dla M40)
opór:
cewka pierwotna: 0.8 omów
cewka wtórna: 8.200 omów

Sprawdzić złącze(a):
Sprawdzić złącze(a), w razie potrzeby oczyścić je lub przymocować aby zapewnić dobre połączenie.

Sprawdzić opór, cewka pierwotna: Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącza z cewki zapłonowej. Zmierzyć opór pomiędzy wtykiem złącza napięcia zasilania a wtykiem złącza pierwotnego układu łączeniowego cewki zapłonowej. Porównać z podanym oporem.

Sprawdzić opór, cewka wtórna:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącza z cewki zapłonowej. Zmierzyć opór pomiędzy środkową końcówką kabla a wtykiem złącza pierwotnego układu łączeniowego. Porównać z podanym oporem.

Sprawdzić napięcie zasilania:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z cewki zapłonowej. Włączyć zapłon i zmierzyć napięcie pomiędzy końcówką złącza napięcia zasilania a ujemną końcówką akumulatora. Powinno być ono równe napięciu akumulatora. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie oraz bezpiecznik(i) i przekaźnik, jeśli takie są.

Sprawdzić podłączenie do ECU lub modułu zapłonu:
Wyłączyć zapłon. Wyjąć złącze z cewki zapłonowej i ECU, modułu zapłonu. Włączyć zapłon i zmierzyć opór pomiędzy końcówką złącza pierwotnego układu łączeniowego a odpowiednią końcówką w złączu ECU lub złączu modułu zapłonu. Powinien być on < 1 om. Jeśli tak nie jest, to sprawdzić okablowanie.

Takie są wytyczne do cewki, skopiowałem je tutaj. Pierwsze 3 wersy były tylko moją inwencjątwórczą (zastanawiałem się czy to musi być zapłon?). A chciałeś coś o cewce, to wkleiłem co znalazłem. Niestety nie miałem do czynienia z BMW żeby pod maskę zaglądać....
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2006 16:56 przez Grzesiekk1982, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » pt lis 24, 2006 14:52

Grzesiekk1982, dzieki za syzbka reakcje
Grzesiekk1982 pisze:wtykiem złącza napięcia zasilania
czyli tym wystajacym "cyckiem" z cewki
Grzesiekk1982 pisze:a wtykiem złącza pierwotnego układu łączeniowego cewki zapłonowej
a... co to jest dokladnie. Do cewki dochodzi 1 kabel WN i 2 przykrecane srubami. Czyli co jesden z tych na srbuby?? Który?


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt lis 24, 2006 16:43

InspBober, Nie mam pojęcia jak to tam wygląda. Tylko wkleiłem cały tryb postępowania przy badaniu cewki. Tylko to miałem.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » pt lis 24, 2006 23:59

cewka wtórna: 8.200 omów
właśnie zauważyłem ze jest tu blad ten wynik powinien byc w kilo omach. Dzieki serwisowce do golfa rozwiazały sie wszystkie problemy, juz wiem jak sprawdzić cewke :bigok:


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 25, 2006 00:33

InspBober pisze:wynik powinien byc w kilo omach
Tak było w programiku, widocznie chodziło im o 8200, tylko nie wiedziec czemu dają przecinki po każdym rzędzie (co 3 cyfry). Jakaś głupia zachodnia zasada, czeski film...
A wiadomo już co się stał beemce????
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
InspBober
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: pn lip 24, 2006 22:41
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Kontakt:

Post autor: InspBober » sob lis 25, 2006 12:11

cewka na pewno walnieta jak wymienimy to sie okaze czy jeszcze nie ma prob;lemu z czujnikiem polozenia wału bo kopulka i palec raczej ok

[ Dodano: 25 Lis 2006 11:12 ]
Grzesiekk1982 pisze:Tak było w programiku
a co ot za programik?


[url]http://rapidshare.com/files/3054669/Swap_gaznika.zip.html[/url]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 25, 2006 22:27

Obojętnie jaki ;) nawet autodata, jest tego pełno w sieci :bigok: ;) Poszukaj wersji polskiej np na emule. Czujnik położenia wału... mam to:
opór: 500 - 800 omów. Reszta, to to samo co powyżej czyli sprawdzać złącza itp. ściemy :D
Thx za +
Pozdrawiam.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [BMW 316i] Nie odpala, pilne!!!

Post autor: RobertP » sob lis 25, 2006 22:34

InspBober jeśli z elektryką jest OK, podaje napięcie na cewce i jest iskra
to może zerwany pasek lub przestawiony rozrząd, jak ostro dał w pi....e to tak mogło
sie stać, ja jak miałem bmw ale 318 to taki objaw mialem jak Wy aż akumulator
zakręciłem na amen,
warto zerknąć w korek oleju jak widac zawory czy klepią to pasek jest cały
ale moze być przestawiony z tym się trzeba też liczyć i wtedy raczej
wypadałoby odholowac autko żeby spokojnie zrobić i koniecznie dac nowy pasek


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 474 gości