[MK3] Problemy z chłodzeniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamus12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 30, 2006 14:24
Lokalizacja: okolice leszna

[MK3] Problemy z chłodzeniem

Post autor: adamus12 » pt lis 24, 2006 00:28

Od dłuższego czasu temperatura maksymalnie osiągała 70 stopni, więc wymieniłem termostat. teraz mam tak 80-83stopnie. Termostat jest firmy Vernet,wiem, że nie polecacie i w ogóle kicha.Za późno sie zorientowałem co kupiłem. Zanim zabiorę się za wymiane tego nieszczęsnego Verneta, czy mam zwrócic na coś jeszcze uwagę. Auto jest wyposażone w gaz. Ma to coś do rzeczy?
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2006 12:16 przez adamus12, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pt lis 24, 2006 01:08

Często mówi się,ze z tymi termostatami jest problem, a niektórzy mechanicy wymieniaja po kilka...Kup tego wahlera i go włóż.A na o zwrocic uwage?Zobacz czy jest dobry oring w korku zbiorniczka.I sprawdx przy ilu stopniach startuje wentylator chłodnicy, przy okazji odpowietrzania...



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 24, 2006 10:27

to że jest zamontowany gaz nie ma za duzo w spólnego aczkolwiek juz przy napełnianiu płynu ma !tzn nie przełączać go na gaz niech pracuje sobie na wolnych obrotach na benie a gdy juz osiągnie temperature kiedy otworzy sie termostat i uzupełnisz stan na właściwy wtedy mozna go na gaz przełączyc OK skoro zakupiłeś tego verneta niech będzie !!!!!



Awatar użytkownika
adamus12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 30, 2006 14:24
Lokalizacja: okolice leszna

Post autor: adamus12 » pt lis 24, 2006 13:48

dzisiaj sprawdziłem czy ten termostat otwiera się przy prawidłowej temperaturze. przy około 85 stopni dolna rura robi się gorąca, a przy 80 jest jeszcze w miarę zimna. z tego chyba wynika,że termostat jest sprawny. tylko, że w trasie nigdy nie osiąga 90 stopni. wskaźnik nie przekłamuje, bo wentylator załącza się przy dobrej temperaturze. jeżeli byłby zapowietrzony to pewnie ciągle by się gotował. a jak sprawdzić czy korek zbiornika wyrównawczego jest sprawny?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lis 24, 2006 15:04

adamus12 pisze: przy około 85 stopni dolna rura robi się gorąca, a przy 80 jest jeszcze w miarę zimna. z tego chyba wynika,że termostat jest sprawny. tylko, że w trasie nigdy nie osiąga 90 stopni
Więc jeśli otwiera się przy 85, a nie osiąga 90 stopni to jaka trzyma temperature (zakres temperatury) po na grzaniu i przy jakiej włacza się wentylator???

[ Dodano: Pią Lis 24, 2006 14:05 ]
adamus12 pisze:a jak sprawdzić czy korek zbiornika wyrównawczego jest sprawny?
Jakby wywalało płyn to byłaby podstawa do sprawdzania


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
adamus12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 30, 2006 14:24
Lokalizacja: okolice leszna

Post autor: adamus12 » pt lis 24, 2006 17:04

a jednak to wina termostatu. dzisiaj na postoju wykonałem próbę i okazało się że dolna rura robi się ciepła już przy 80 stopniach. wentylator załącza się przy 90- paru . nie kupujcie Verneta szkoda pieniędzy i czasu :grrr:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lis 24, 2006 19:27

adamus12 pisze:nie kupujcie Verneta
To nie tak, ja go miałem i było OK - poprostu termostaty tak już mają i to nie zależy od producenta, czasami padają po roku, czasami po 10 latach, czasami jeszcze przed zamontowaniem


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości