[mk3] klimatyzacja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

[mk3] klimatyzacja

Post autor: tomileszek » pt mar 04, 2005 20:17

czy ktos z was robil cos tym preparatem
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=42899495


Dude wher's your car?

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt mar 04, 2005 21:01

możesz sobie psiuknąć dezodorantu, na jedno wyjdzie. :grin:

A na poważnie to zasada jest taka, ze na krótkich dystansachj nie używa się klimy - można się tylko przeziębić, na dłuższych natomiast przed dojazdem do celu należy ją wyłączyć i włączyć ogrzewanie tak żeby osuszyć parownik. I to cała zagadka.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

po

Post autor: tomileszek » pt mar 04, 2005 21:10

powiem Ci ze chcialem zrobic wszystko na glanc w swoim mk. Nie uzywam klimy teraz w zime ale jak ja wlaczylem to bylo czuc zapach tak jakby grzyba. Koles powiedzial mi 250 zł za odgrzybienie z napewnieniem gazem. Czy warto czy moze samemu sie pobawic z odgrzybianiem a tylko zaplacic za freon?


Dude wher's your car?

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: po

Post autor: briano » pt mar 04, 2005 21:31

tomileszek pisze:powiem Ci ze chcialem zrobic wszystko na glanc w swoim mk. Nie uzywam klimy teraz w zime ale jak ja wlaczylem to bylo czuc zapach tak jakby grzyba. Koles powiedzial mi 250 zł za odgrzybienie z napewnieniem gazem. Czy warto czy moze samemu sie pobawic z odgrzybianiem a tylko zaplacic za freon?

Ja jeszcze zapytam czy ktoś wogóle robi co jakiś czas przegląd i czyszczenie klimy niby u mnie nie czuć grzybem ale podobno lepiej pilnować tego bo jak sie grzyb wda to później gorzej to usunąć i drożej co o tym sądzicie??
Tomileszek 250 to chyba sporo u nas chcą 150 za taką samą usługę ale szkoda mi kasy :grin:



Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

wi

Post autor: tomileszek » pt mar 04, 2005 21:39

wiesz 250 zł to gosc w jakims autoryzowanym serwisie mi rzucil. Jak juz bede robil to poszukam cos tanszego. Na wiosne wypadaloby zrobic czyszczenie zeby letnia pora zarzucic klime jak przygrzeje.


Dude wher's your car?

MarcingolF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 12:39
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: MarcingolF » pt mar 04, 2005 21:40

Spokojnie możesz to kupić , mam kumpla który pracuje w serwisie klimatyzacji i oni sami stosują takie preparaty , tyle , że to kosztuje stówke z groszem.Ja w moim też tak miałem ,że po włączeniu klimy było czuć stęchliznę , wymieniłem filtr przeciwpyłkowy oraz odgrzybiłem tym preparatem ( nie pamiętam czy takim samym ) . Do serwisu klimatyzacji jade tylko napełniać klime , reszte spokojnie możesz zrobić sam.


MarcingolF

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt mar 04, 2005 22:54

lepiej udać się do jakiegoś serwisu na odgrzybianie i przegląd klimy, bo taki preparat to tak jak mowił Corvax - lipa. pozatym jazda z zagrzybioną klima nie jest za dobra dla zdrowia :bigok:



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » pt mar 04, 2005 23:05

ku_bi pisze:lepiej udać się do jakiegoś serwisu na odgrzybianie i przegląd klimy, bo taki preparat to tak jak mowił Corvax - lipa. pozatym jazda z zagrzybioną klima nie jest za dobra dla zdrowia :bigok:
Dokładnie jest nie zdrowa :grin: Czytałem ostatnio że te grzyby wywołują chorobą "legionistów" która w skrajnych zaznaczam SKRAJNYCH przypadkach moze być nawet śmiertelna :kac:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob mar 05, 2005 00:24

MarcingolF pisze:Spokojnie możesz to kupić , mam kumpla który pracuje w serwisie klimatyzacji i oni sami stosują takie preparaty , tyle , że to kosztuje stówke z groszem.Ja w moim też tak miałem ,że po włączeniu klimy było czuć stęchliznę , wymieniłem filtr przeciwpyłkowy oraz odgrzybiłem tym preparatem ( nie pamiętam czy takim samym ) . Do serwisu klimatyzacji jade tylko napełniać klime , reszte spokojnie możesz zrobić sam.
Ten preparat nie likwiduje przyczyny, tylko objawy. Oczywiście możesz to kupić i psiuknąć i na pewien czas będziesz miał spokój, jednak nieprzestrzeganie zasad używania klimy spowoduje że po paru miesiącach będziesz miał to samo. Klima w Polsce to luksus :helm: a jak kazdy luksus kosztuje - ja mam zasadę że przed każdym sezonem jadę na przeglad klimy, w zimie, jeśli temp pozwala właczam na jakiś czas, co jakiś czas :).

U mnie przeglad klimy mam za darmo, o ile nie trzeba nic uzupełniać, a jak kiedyś chciałem żeby mi psiukneli takiego siuwaksa, to usłyszałem wykład na temat używania klimatyzacji w aucie i na koniec gość powiedział, ze jak mam na zbyciu 150zeta to on chętnie weźmie odemnie, ale psikac i tak nie będzie bo nie ma czasu na pierdoły :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości